Těhulka LIVE! Anička (33): Jak se nahánějí nítěnky

Anička už se netrpělivě těší na Matýskův příchod na svět. Trápí ji nepříjemnosti spojené s koncem těhotenství a požádala o provedení Hamiltonova hmatu. Myslíte, že to zabralo?

Ahoj,

vkročili jsme do 40. týdne, ve kterém oficiálně nastane datum našeho plánovaného příchodu na svět. Podle lékařů to tak vypadá sice už dlouho, ale Matýsek se na svět prostě nechystá. Mě všechno bolí, bříško bolestivě tvrdne každých pár minut, nohy i ruce mi otékají a na žaludku a játrech musím mít modřin nespočet. Ale Mates si hoví.

V týdnu jsme opět byli v poradně i na monitoru. Na čtvrtečním monitoru bylo všechno v pořádku. Když se nám Matýska podařilo probudit, snažil se před sondou schovat. Musely jsme ho se sestřičkou doslova nahánět. Paní doktorka mě prohlédla a konstatovala, že se všechno připravuje k porodu. Teď už záleží jen na Matesovi, kdy se rozhodne.

Abychom ho trochu popohnaly, požádala jsem o provedení Hamiltonova hmatu. Paní doktorka v tom – vzhledem k nálezu – neviděla problém. Bylo to maličko nepříjemné. Zároveň mě upozornila, že můžu trochu špinit nebo krvácet, ale ani k jednomu nedošlo.

Vzhledem k předchozímu ultrazvukovému měření se chtěla paní doktorka přesvědčit, že se Matýskovi vede dobře. Na kontrolním měření se ukázaly být všechny průtoky v naprostém pořádku. Podle váhového odhadu má Matýsek 2 912 gramů a obvodem bříška odpovídá 36. týdnu těhotenství. Začala jsem mu proto říkat Nítěnka.

V neděli jsem byla na návštěvě u kamarádky, které se na konci listopadu narodila holčička. Při pohledu do kočárku se ve mně opravdu probouzí mateřské city a já už se nemůžu dočkat, až budu poprvé držet v náručí toho našeho broučka. Snad už konečně příští týden…

Mějte se krásně,

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 41. týden těhotenství.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist