Těhulka LIVE! Anička (4): Naše první kontrola v porodnici

Těhulka Anička navštívila porodnici v Podolí a poprvé viděla naživo své miminko. Děťátko je zdravé a vůbec všechno je, jak má být.

Ahoj,

tak za sebou máme první kontrolu v porodnici. Trochu nás tam honili od čerta k ďáblu, ale nakonec jsme našli naši lékařku, dali dohromady kartu a trpělivě se posadili mezi ostatní maminky. Všechny byly tak v osmém, devátém měsíci. Nikdy jsem tolik těhulek pohromadě neviděla.

Těhotenská bříška se mi hrozně líbí, ale nějak si nedokážu představit, že mi naroste taky takové. Paní doktorka nás pečlivě vyslechla, určila stádium těhotenství a pak mě poslala na kozičku a udělala ultrazvuk. Tentokrát byl se mnou na vyšetření i manžel, aby poprvé viděl naživo našeho mimíse. Ten ale vysloveně neměl svůj den. Pořád se paní doktorce vrtěl, že ho nemohla skoro ani změřit, natož vyfotit do našeho alba. Na fotku mimíse si tedy budeme muset ještě počkat, ale změřit mimčo se nakonec povedlo. Je velké přesně 33 mm. Přijde mi to jako zázrak, že tak rychle roste.

Konečně nás poslali i na další vyšetření. Už se mi přestávalo líbit, že mi ještě v jedenáctém týdnu ani nenabrali krev. Jsem asi hodně citlivá, ale přece jen když čekám první mimčo, tak ještě nevím co a jak. Takže nám v Podolí rovnou vzali krev a objednali nás na screeningový ultrazvuk ve 13tt, kde taky dostanu těhotenskou průkazku, kterou zatím nemám. Celé mě to trochu vyděsilo. Bála jsem se, že mají nějaké podezření a nechtějí mi to říct, ale paní doktorka nám vysvětlila, že je to standardní postup. Takže na jednu stranu se na ten ultrazvuk strašně těším a na druhou se ho dost bojím, ale snad všechno dobře dopadne. Všechno se zdá být v pořádku.

Jediné, co mi trochu vadí, je strašná únava. Vůbec se mi ráno nechce z postele a večer usínám kolem desáté. Navíc chodím spát i odpoledne. Nevolnosti už jsou o dost lepší, ale stále mě trápí. Přicházejí spíš k večeru, když už jsem hodně vyčerpaná a trochu se mi i zvedne teplota. Ale stojí to za to. Miminko už se stalo neoddělitelnou součástí našeho života. Poslední dobou se doma trochu přetahujeme o to, čí náš mimís vlastně je. Když je mi špatně, jsem unavená nebo mě chytne žravá nálada, je to vždycky manželovo dítě a když o něčem hlasuje rodinná rada, tak je mimčo moje a já mám vždycky dva hlasy.

Užívejte si těhulkování!

Anička

A jak to vídí tatínek?

Ahoj všem,

tak jsem doprovodil manželku na vyšetření do Podolí. Moje první návštěva porodnice od narození. Paní doktorka byla milá a vše vysvětlovala tak, že jsem tomu i já rozuměl. Když pak na Aničku vytáhla sondu na ultrazvuk, trochu jsem znervózněl. Všechno ale bylo v pořádku a to mě uklidnilo. Pak jsem poprvé viděl na ultrazvuku naživo naše mimčo. Bylo to úžasné, až jsem z toho oněměl. Možná proto, že se na něj poprvé díval tatínek, nebylo ve své kůži a nevědělo, jak se natočit pro focení. Musím uznat, že to ženy opravdu nemají jednoduché. A tak se snažím to té své co nejvíce ulehčit. Je to ale těžké, jelikož si hormony s její náladou hrají ostošest, takže cokoli udělám, je buď super, nebo většinou špatně. Ale nevadí, i když je Anička často trochu mrzutá, stejně pro ni udělám první poslední, protože ji moc miluju.

Taťka Pepa

Anička právě prožila 12. týden těhotentsví.

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist