Těhulka LIVE! Bára ve 21. týdnu: Už jsem ve druhé půlce těhotenství

Rok 2010 je nadobro za námi a já jsem se skoro navlas přesně na Nový rok překulila do 21. týdne těhotenství. Takže ještě jednou tolik a Fazolka 2 už bude na světě. Nemůžu se dočkat!

Jak budeš vypadat, Fazolko?

Jsem čím dál zvědavější, jak asi bude naše Fazolka 2 vypadat. Když se dnes dívám na první fotky Sabinky, musím uznat, že naše Fazolka číslo jedna byla pěkně ošklivé miminko 🙂 Ale já si stejně myslela, že je nejkrásnější.

Budeš přece nej

A tak to taky zůstalo a zůstane. Pro každou maminku je to její mimčo nejkrásnější na světě. Tak se nechám překvapit, jak bude to nejkrásnější tentokrát vypadat. Něco málo zjistím už tento čtvrtek. Jak jste si představovaly svoje miminko vy? A jaké pak bylo? Můžeme si to říct na diskuzi 🙂

Čeká nás velký ultrazvuk

Už se moc těším, ve čtvrtek totiž uvidím Fazolku 2 na velkém ultrazvuku, který se dělá ve dvacátém týdnu a je třetí ze čtyř standardních těhotenských ultrazvuků. Zase po čase zavítám do Ústavu pro péči o matku a dítě a ke svému milému panu doktorovi Kroftovi. Také mě čeká zbývající část genetické konzultace, protože až teď jsou kompletně všechny výsledky, které se dělaly z odběru choriových klků ve 13. týdnu, kdy bylo podezření na Edwardsův syndrom.

Fazolko, ničeho se neboj

Přemýšlela jsem hodně o tom, co bych dělala, kdyby mi teď při genetické konzultaci řekli, že není všechno v pořádku. Jsem rozhodnutá, že bych si Fazolku nechala. Už ji cítím a je mojí součástí. Ale to jsou jen moje, doufám, že jen hloupé, úvahy. V hloubi duše věřím, že bude všechno v pořádku.

Sabinko, jsi sestřička k sežrání

Byla jsem šíleně dojatá, když Sabča nedávno poprvé vědomě řekla „máma“ a pak to pořád opakovala. Mamamamamama… Znělo to jako rajská hudba 🙂 „Táta“ říkala snad už v bříšku, ale „máma“ doteď neříkala vůbec. Taky bych vám přála zažít ten pocit, když jí řeknu „Dej miminku pusinku“. Začne mi pusinkovat celé bříško, prsa a obličej, prostě celou. To je neskutečně krásný pocit. A pak dělá bříšku malá a hladí Fazolku. Doufám, že jí tahle něžnost vydrží a bude na Fazolku 2 stejně hodná, až se narodí. A jak mi jako těhulce teď vlastně je? Cítím se velmi dobře, můj jiný stav se projevuje akorát změnami nálad a bolestí zad. Nemůžu si v podstatě na nic stěžovat 🙂

Jak jste si užili Silvestr?

My jsme měli Sabču dopoledne u babičky, takže jsme si dopřáli trochu víc spánku. Musím se vám přiznat, že jsme si pospali do půl dvanácté. To se mi už dlouho nestalo. Oba jsme to s Petrem potřebovali jak sůl! Silvestrovské odpoledne bylo celkem hektické, nákup, oběd u babči, tvorba chlebíčků a jednohubek a pak hurá ke kamarádům. Dokodrcali jsme se k nim až v sedm a já byla tak zmožená, že bych si byla rovnou znovu lehla a usnula.

Slečna slavila i za nás

Sabča náležitě „slavila“. S malým Kubíkem byli ve svém živlu a z naklizeného a vyzdobeného obýváku udělali dětskou hernu dřív než bys řek švec. Nejhorší je, že naše malá nadevše miluje jídlo. Abychom ji netrápili, naučili jsme se jíst vždycky v době, kdy ona spí. Což tady nešlo a tak pro ni vznikla velká příležitost něco pořádného ukořistit a sníst. Asi si dokážete představit, čím vším byla přecpaná. Mně se to moc nelíbilo, protože že se jí snažím vařit zdravě a v bio kvalitě, ale tentokrát jsem to oželela. Přišlo mi to jako lepší řešení, než aby jí cloumaly záchvaty breku. Zbytek večera probíhal tak nějak v klidu. Předsevzetí typu zhubnu atd. jsem si ani nedávala :-), to by bylo zbytečné. Hlavně si přeji, abychom byli všichni zdraví! Jak jste s bříškem přežili vstup do nového roku vy?

Čeká mě přesun na hory

Tento týden mě čeká velké balení celého bytu, protože už začne rekonstrukce. Příští týden se stěhujeme se Sabinkou na tři měsíce na hory. Na to balení se vůbec netěším. Tak na mě, prosím, myslete.

P.S.: Ve čtvrtek bude kromě prohlídky v Podolí i další focení, tak pak se můžete těšit na nové fotečky i se Sabinkou a Petrem.

Mějte se všichni krásně!

Vaše těhulka Bára

Dnes (v úterý 4. ledna 2011) je délka Bářina těhotenství přesně 20+2 a termín porodu má 22. května 2011.

A jak velké je miminko ve 21. týdnu? Podívejte se:

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho těhotenství? Je to jednoduché.

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist