Těhulka LIVE! Bára ve 22. týdnu: Budu mít kluka!

Neubránila jsem se slzám, když z úst paní doktorky v genetické poradně zazněla kouzelná slova: „Miminko je zcela zdravé, jeho karyotyp je v naprostém pořádku.“ Slova, na která jsem čekala dlouhých sedm týdnů. A nebude to Fazolka, ale… pan XY.

Významný den – čtvrtek

S největším nadšením, hrdostí a úlevou vám hlásím, že po čtvrtečním ultrazvuku ve 20. týdnu těhotenství a následující upřesňující genetické konzultaci je „Fazolka 2″ v pořádku! I když jsem v to v hloubi duše velmi věřila, přiznávám, že ve chvíli, kdy mi paní doktorka Raušová na genetice sdělila: „Miminko je v pořádku, karyotyp plodu je normální, mužský XY, 46 zdravých chromozomů… To už se celý život nezmění,“ jsem propadla nezadržitelnému pláči. Na ultrazvuku byla „Fazolka 2“ nejzlobivější miminko toho dne. Pořád se vrtělo a nechtělo se nechat pořádně vyfotit. Musela jsem se jít projít, aby se přetočilo 🙂 Všechno má v pořádku, ručičky, nožičky, páteř, vnitřní orgány i hlavičku. A dokonce dostatek plodové vody, do které se přímo při vyšetření ráčilo navíc vyčůrat 🙂

Z Fazolky je -áček

Spadlo ze mě dlouho zadržované napětí a já jsem se po nekonečných sedmi týdnech čekání mohla uvolnit. Vše zlé je snad už konečně za mnou – hurááá. Taky jsem si uvědomila, že budeme mít páreček a i když jsem si hrozně přála ještě jednu holčičku, jsem za toho našeho zdravého „Fazoláče“ šťastná jako blecha. Mám trochu obavy, jak to s tím klučičím mrňouskem zvládnu, přece jenom to bude jiné než s holčičkou.

A jak jste to měly vy, maminky, které jste chtěly holčičku a měly jste nakonec chlapečka? Doufám, že to zas takový rozdíl nebude 🙂

Fazoláček je dle ultrazvuku ze dne 6. ledna starý přesně 20 týdnů a 4 dny a váží zatím jen 366 gramů.

Uplynulý týden byl pro nás všechny celkově náročný. V úterý dostala Sabinka vysoké horečky a lékař pak potvrdil zánět průdušek. Takhle nemocná ještě nikdy nebyla. Do toho jí rostou čtyři zuby. Mrzutost, brek, nechuť k jídlu a nespavost naší dcerky mě dost vyčerpávaly. Došlo nakonec na antibiotika, která po dvou dnech naštěstí zabrala. Jinak bych asi zešedivěla. Navíc jsme s Tatranem museli ve čtvrtek do Prahy na ten ultrazvuk a genetiku. Teď už je Sabče líp, začíná se vracet do „normálu“, a já s ní.

Na dlouhověkost doporučuji striptýz

Po dlouhé době jsem s Tatranem vyrazila do společnosti. Byli jsme pozváni na dvoje padesátiny a musím říct, že vůbec nelituji. Oslavenci dostali spoustu darů, ale největší úspěch měl striptýz, při kterém jsme se opravdu náramně pobavili. Přála bych vám vidět tu škálu legračních grimas, kterou jeden z nich při tom erotickém tanci á la striptérka vykouzlil. Myslím si, že jsem i svému synovi prodloužila život alespoň na sto let, smíchy mi břicho nadskakovalo až k bradě. To víte, už jsem skoro dva roky buď těhotná, nebo kojící, takže těch večírků a zábavy jsem si v poslední době moc neužila.

Co je nového na hranici druhé půlky těhotenství?

Jednadvacátý týden těhotenství mi nepřinesl žádné zdravotní změny. Pořád se cítím vcelku dobře, jen bývám víc unavená. Taky jsem se vás chtěla zeptat, jestli některou z vás, když sedíte, nepíchá vlevo pod prsem? Já to mám hrozně často a přijde mi, jako bych měla zlomené žebro. Vždycky si musím lehnout a natáhnout se, ale mívám to po celý den.

O jakém Tatranovi tu je celou dobu řeč?

Už od začátku vám chci napsat, že mému muži Petrovi se ve skutečnosti říká Tatran. Tuhle přezdívku má už od dětství a ani si nevzpomíná, jak k ní přišel. Je spousta lidí, kteří ani nevědí, že se ve skutečnosti jmenuje Petr. Když o něm píšu jako o Petrovi, tak si vždycky připadám, jako bych mluvila o cizím člověku. Proto ode dneška zkrátka Tatran 🙂 Stěhování musíme kvůli nemocné Sabince ještě o dva týdny odložit, což mi vzhledem k nevyhnutelnému balení a chaosu vůbec nevadí.

Mějte se krásně, těhulky, ne-těhulky a všichni naši příznivci!

Vaše Bára

Těhulka LIVE! Bára ve 3. a 4. měsíci těhotenství.

Dnes (v úterý 11. ledna 2011) je délka Bářina těhotenství přesně 21+2 a termín porodu má 22. května 2011.

A jak velké je miminko ve 22. týdnu? Podívejte se:

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho těhotenství? Je to jednoduché.

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist