Těhulka LIVE! Bára ve 26. týdnu: Zdravím pánský fan klub!

Stěhování nebere konce, jsme jak kočovníci. Sice je to únavné a stýská se mi po Tatranovi jak nikdy, ale jedna věc se nemění – jsem stále při chuti jak doma. A miluju i různé tablety, připomínají mi medvídky.

Ahoj těhulky,

moje stěhování nebere konce. Už jsem psala, že jsme na pár dní jely k tetě Janče do Žatce. Jenže chybička se zase vloudila. Protože teta čeká dvojčátka, potřebovali taky trošku přizpůsobit byteček a zrovna se to seběhlo na dny, které jsme měly trávit u ní. Takže nás čekalo další stěhování, pro změnu k tetě Mirče. Sabinku zachránila devítiletá Terezka. Sabinka totiž miluje děti, takže díky Terezce ten další přejezd snad ani nezaregistrovala. Zato já jsem stahaná jako myš… Teď právě vegetíme na chalupě v Josefově Dole a v neděli přejíždíme konečně k dědovi do Pece. Už aby to bylo za námi a mohly jsme být v klidu. Doma je prostě doma.

Moji věrní průvodci těhotenstvím

Přesně dnes jsem v 25+2 tt a právě tento měsíc jsem již neuvěřitelných 24 měsíců buď těhotná nebo kojící. A po celou tuhle dobu mám věrné společníky, samozřejmě kromě mého Tatramužíka. Jedním z nich jsou vitamíny, které opravdu poctivě pobírám od začátku svého prvního těhotenství a během druhého mi to připadalo už automatické. Ty průhledné tobolky jsem si oblíbila, připomínají mi gumové medvídky, a těch nemám nikdy dost. Vzhledem k tomu, že po genetické konzultaci mi byla ještě doporučena zvýšená dávka kyseliny listové, jsem ráda, že je jí ve Femibionu dost. Dala jsem si upomínku na každý den, abych nezapomínala. Znáte to, těhule – hlava děravá. K tomu se snažím přežvykovat tzv. zelenou zeleninu.

Zdravé vaření

Ta ale už spadá do druhé skupiny mých zdravých společníků – zdravé stravy. Snažím se nám vařit opravdu zdravě a to hlavně kvůli Sabince. Trošku mívám problém sehnat dobrou bio zeleninu a ovoce. Je fakt, že to pro mě byla dost velká změna, ale protože Sabča měla údajně atopický ekzém, tak jsem se tomu zdravému vaření vcelku rychle přizpůsobila. Naštěstí je Sabinka velký jedlík a nic jí nedělá problém. Spíš naopak, musím ji krotit a to mi vůbec nejde. Mám dojem, že nás za chvíli sní. Chutnala jí třeba i kvasnicová polévka, která opravdu smrděla a ona ji slupla jako malinu.

Dala jsem si pivo

Musím se přiznat, že mě chutná taky všechno, takže někdy jde absolutně zdravá strava stranou a sním všechno, na co přijdu. A to už vůbec nemluvím o Tatranovi. Takže je jasné, že Sabinka na tom nemůže být jinak, má to v genech. Ale snažíme se. V pátek jsem třeba dostala takovou chuť na pivo, že jsem si musela jedno okamžitě dát. A to já jako netěhotná pivo nepiju, jsem milovnice vína. Prostě – jiný stav 🙂

Žhavé téma bodovalo

Taky jsem na diskuzi koukala, jak vás všechny „rozpálilo“ téma sex. Všem přeji, aby si ho užívali tak, jak si přejí. A těhulkám, co mají doma „strašpytlíky“, připomínám, že těhotenství zase jednou skončí, tak nevěšte hlavu… 🙂

Rádio byla skvělá zkušenost

Ještě bych se ráda vrátila k návštěvě Českého rozhlasu 2. Živý vstup v pořadu Je jaká je pro mě byl velká zkušenost a srdce mi ze začátku tlouklo o stošest. Asi stejně jako Magdě z Babywebu, která šla na to „kolbiště“ se mnou. Ale ke konci už to bylo v pohodě. Rozhovor jsem si už poslechla ze záznamu a snad to nebylo tak hrozné. Ráda bych poděkovala hlasatelce Evě Kvasničkové, byla skvělá, hrozně příjemná a dodala mi odvahu a pohodu. Pro tento týden se s vámi loučím, budu mimo internet, takže na diskuzi se nepotkáme… Taky zdravím pánský fanklub Babywebu z Nymburka, předsedu Lívance a členy Pecana a Fuka.

Mějte se krásně těhulkovsky!!!

Bára

Dnes (v úterý 8. února 2011) je délka Bářina těhotenství přesně 25+2 a termín porodu má 22. května 2011.

A jak velké je miminko ve 27. týdnu? Podívejte se:

vyvoj-plodu-26-tyden.jpg

 

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist