Těhulka LIVE! Bára: Video z mého porodu!

Bára s malým Barnabáškem jsou už doma, ale my dnes díky unikátnímu videu můžeme sledovat, jak přišel malý Rohlíček na svět.

Jak se to všechno seběhlo:

Bára byla mimořádně doma zkontrolovat přestavbu bytu a zařídit vše potřebné, když se to stalo. Bolest břicha, kterou nejdříve přisuzovala únavě, se po chvíli nedala zaměnit. Je to tady!

Rodím!

„Ahoj, mám kontrakce, asi budu rodit!“ Byl telefon, který nás všechny vymrštil z postelí. Vždyť má Bára ještě šest týdnů čas, snažili jsme se přesvědčit přírodu i sami sebe. „Odjíždím do Podolí, něco mi napíchali, abych vydržela aspoň převoz,“ Bářina slova byla jasnou tečkou. Rohlíček se rozhodl přispěchat na svět dřív.

Po příjmu v pražském Ústavu péče o matku a dítě to chvilku vypadalo, že se pomocí medikamentů podaří chlapečka přemluvit, aby si svůj plán ještě rozmyslel, ale po pár hodinách bylo jasno: Bářina plodová voda tolik tlačí na pupečník, že je potřeba ji trochu „upustit“. Jinak by miminko mohlo mít problém s přísunem kyslíku a živin.

Pak se porod rozběhl přímo hororově a pro záchranu zdravého miminka přicházelo v úvahu jediné – císařský řez. Lékařka prý chlapečka po rozříznutí dělohy držela v rukou, aby měl chlapeček během operace dostatek kyslíku i skrz uskřípnutý pupečník. Všechno se seběhlo neuvěřitelně rychle, šlo doslova o vteřiny a zřejmě i o život miminka.

To ostatně ztrvzují i Bářina slova:

„Kdybych nerodila v Podolí, asi by to dopadlo špatně. Ještě jednou všem děkuji za svého Rohlíčka.“

ex-těhulka Bára

 

Dnes (v pátek 29. dubna) by byla Bára ve 37. týdnu těhotenství. Ve skutečnosti má Bárnyho v náručí už třináct dní 🙂

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho těhotenství? Je to jednoduché.

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Co se dělo po porodu u našich bývalých těhulek Petry a Gábiny? A jak jste na tom teď vy? Řekněte nám to na diskuzi Těhulka LIVE!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

10.6.2011 10:06 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist