Těhulka LIVE! Lucie (11): Gastronomicky nabité období

Musím říct, že po dovolené se cítím super! Odpočatá a nabitá energií. Začátek tohoto týdne sice začal malinko ve znamení migrén (nejspíš díky větším změnám počasí a i mým přesunům Turecko – Německo – Česká republika), závěr týdne jsem si ale vysloveně užila.

V pondělí a úterý jsem ještě zůstávala s přítelem v Německu a odpočívala. V úterý jsem pak přejížděla z Bavorska do Prahy. Cesta byla docela dlouhá, jedna pozice vsedě a ještě tolik hodin (obvykle jedu cca 4–5 hodin). Udělala jsem si jednu pauzu, abych se malinko protáhla a trochu si odpočinula. Miminko se mi začalo v bříšku na hranicích už krapet bouřit a vrtělo se až do Plzně.

Od středy jsem opět v kanceláři. Kolegové konstatovali, že jsem plná energie. Dovolená mi opravdu pomohla – jak se říká – „dobít baterky“ po měsících, kdy jsem nebyla vždy úplně ve své kůži a často mě některé změny v souvislosti s těhotenstvím i trochu zaskočily. Také beru těhotenský Femibion, ten mi dodává potřebné vitaminy a minerály, které jsou potřebné pro správný vývoj miminka. Plánuji je brát i během kojení, kdy také pomáhají maminkám mít v těle dostatek všeho, co potřebují, ačkoliv kojí a dítě si tak z nich bere vše, co potřebuje.

Ve středu jsem také navštívila paní doktorku v porodnici v Podolí, která zkontrolovala mě i Kubíčka. Vše bylo v pořádku a Kubík už má kolem 800 gramů. 🙂

Na víkend za námi přijel tatínek Kubíčka. Měli jsme nabitý program a pokračovali vlastně tak trochu v gastronomicky nabitém období. Po Turecku jsme tuto sobotu navštívili Prague Food Festival na Pražském hradě. Bylo to úžasné! Krásné počasí, dobré jídlo, zajímavé workshopy a hlavně moc dobré čerstvé džusy a speciální zmrzlina (zkoušeli jsme balsamicovou a parmezánovou příchuť s fíky). V neděli jsme také nevyšli ze cviku a jeli navštívit přátele za Prahu na grilování. Tolik jsem ocenila, že už mi Kubík „dovolí“ maso, ryby a slabé kafíčko. Kamarádka, která grilování pořádala, má malou holčičku Barunku, takže jsem si holčičku pochovala a užívala si ji, protože je to nejhodnější miminko v mém okolí.

Cestou z grilování jsme se zastavili ještě u jedněch přátel, které mají dva kluky, jednoho už většího, ale druhý je čerstvé mimino, a tak jsem si dětí a jejich společnosti dnes docela užila. Přiznám se, že jsem se několikrát v obavách podívala na přítele, a dvakrát jsem se dokonce nahlas zeptala „Kde se to vypíná?“, a to byly dětičky docela hodné. 🙂 No, máme se s přítelem rozhodně na co těšit, bude to krásné, ale i výzva pro nás oba.

Zdraví,

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 26. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Víte, že hodně žen vstupuje do těhotenství s anémií? Anémie, tedy chudokrevnost, se týká především nedostatku železa, přičemž jeho spotřeba je během těhotenství zvýšená. Důležitý je vhodný a vyvážený jídelníček. Železo je možné dodávat také ve formě tablet. Přečtěte si o železu v těhotenství více.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist