Těhulka LIVE! Lucie (13): Rozcvička v Podolí

Těhulky, jak rostete? Já tedy velmi. V porodnici říkají Kubíkovi „zdravé miminko“, ale je to nejspíš jen hezčí označení pro větší miminko. Nevadí, hlavně že jsme o týden dál a pořád v plném zdraví a pohodě.

Byla jsem tento týden v Podolí na 3D ultrazvuku. Partner byl v zahraničí, tak jsem měla jako doprovod maminku a bráchu, kterého zajímala spíš technologie. Mamka byla celá natěšená na Kubíčka, říká si teď babča čekatelka. 😀 I druhá babička se už na našeho drobečka moc těší.

Náš mladý pán ale v čekárně na 3D záznam usnul, a tak když jsme přišli na řadu, pan doktor musel konstatovat, že spinká a je čelem k páteři, tj. přesně v pozici, kdy se záznam dělat nedá. Bylo mi doporučeno se projít, vyjít schody a víc se napít, aby se miminko probudilo a aktivovalo. Vzala jsem to po svém a schody jsem v Podolí z přízemí až do 4. patra zvládla hned několikrát, dala jsem si i pár dřepů a dostatečně se napila. Nechtěla jsem v čekárně strávit další hodinu a necítila jsem, že by se miminko výrazně vrtělo po mém rozcvičení. Když jsme ale přišli na ultrazvuk podruhé, pan doktor naopak konstatoval, že se Kubík hýbe až až! Máme několikaminutový záznam a fotečku obličeje.

Včera jsem navštívila dulu. Ještě nejsem zcela rozhodnutá o její přítomnosti u našeho porodu, ale docela vážně o tom přemýšlím. Mám k tomu hned několik důvodů. Jedním z nich je to, že mohu začít rodit ve chvíli, kdy bude přítel v Německu a může trvat i 4 a více hodin, než se za mnou dostane. Myslím, že v takové chvíli (a nejen v ní) bych ocenila zkušenou poradkyni a podporu od ženy, která se vyzná v polohách, masážích a zná různé jiné triky a rady. To je také druhý velký důvod, proč bych to chtěla zkusit s dulou. Otevře mi nové obzory, získám nové zajímavé zkušenosti a to jsou věci, po kterých vážně toužím, a láká mě vědět, jaké to je. Člověk nerodí každý den, takže je to jedinečná šance prožít takový zážitek malinko jinak než klasicky. Už samotný rozhovor s dulou byl pro mě velice přínosný.

Na závěr bych chtěla poděkovat rodině a přátelům, kteří na mě myslí s věcičkami pro Kubíka. Jsem trochu bezradná ve velikostech věcí i typů oblečků a všech různých věciček. Právě jsem celý večer prohlížela tři tašky věcí od svých příbuzných a jsem z nich naprosto nadšená! Už teď mám pocit, že tohle mi bohatě stačí, ale nejspíš se mi sejde ještě pár kousků.

Dnes jsme s přítelem také promysleli, jak to uděláme s postýlkou a přebalovacím pultíkem. Už jsme si je byli poohlédnout. Zítra se jdeme ještě podívat k jedné kamarádce, která postýlku a přebalovací pult už nepotřebuje a chtěla by ho prodat. Vše tedy dostává konkrétní obrysy, a to jsem ještě před pár dny neměla ani kousek oblečení pro Kubíka, ani představu o dalších věcech pro něj. Nyní se to už rýsuje, stejně jako moje bříško. 🙂

Přeji vám poklidný týden

Lucie

Pár slov od tatínka

Ahoj těhulky a těhuláci,

možná to moc chlapů nepřizná, ale těším se na toho malého (a myslím, že každý z nás).

Pracuji 450 kilometrů od Prahy, a přestože jsem dost pracovně vytížen, snažím se být co nejvíc s přítelkyní. Není to vůbec jednoduché být tak daleko, zvlášť když teď v těhotenství prodělává tolik změn. Když to jde, doprovázím ji k lékaři a na ultrazvuk. Vybral jsem kočárek, který je asi nejlehčí a nejsnadnější na rozložení a složení a už jsme připraveni i na budoucí přepravu kočáru autem. Snažím se jí zavděčit snídaní nebo večeří i v měsících, kdy trpí nechutenstvím. Ale vím, že toho bude do budoucna čím dál víc… my to ale zvládneme! 🙂

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 28. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Víte, že pokud by se dítě narodilo předčasně v tomto týdnu, bylo by sice schopno samo dýchat, bylo by to však pro něj těžké, protože plíce ještě nejsou úplně zralé. Bylo by také schopno po porodu regulovat svou tělesnou teplotu.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist