Těhulka LIVE! Lucie (14): Příjemná setkání

V uplynulém týdnu jsem byla na prohlídce v Podolí a sešla jsem se také s dulou. Navíc mi včera volala kamarádka a rozhodly jsme se strávit spolu den a užít si povídání, dobrot a trochu i nákupů.

V pondělí jsem navštívila Podolí. Po pár kontrolách se tam už vyznám v patrech i jednotlivých křídlech budovy. Chvíli totiž trvá, než se v té budově člověk vůbec zorientuje. Byla jsem ve 2. patře na endokrinologii pro žádanku, s ní pak v 5. patře na odběru krve kvůli štítné žláze a zjištění hladiny železa. Pak honem do 1. patra do sesterny se vzorkem moči a nechat si změřit tlak (ten prý jsem měla ukázkový :-)) a pak 3. patro za paní doktorkou Ivou Urbánkovou na ultrazvuk a vyšetření. Přečtěte si níže, jak vidí paní doktorka naše postupující těhotenství.

Vše dopadlo dobře, endokrinologii se dozvím ještě na kontrole příští týden. Ten den bylo krásně a já jsem před kontrolou ještě potkala úplnou náhodou kamarádku s její malou dcerkou. Popovídaly jsme si – jak jinak než o těhotenství a dětech, chlapech a její svatbě. Bylo prima ji tam takhle náhodně potkat a moc ráda jsem ji viděla.

V týdnu jsem se pak setkala s dulou. Pozorně jsem poslouchala a postupně si utvářela názory na některé věci spojené s těhotenstvím a porodem a také následným kojením. Byla mi doporučena porodní asistentka, která působí v Podolí, a jelikož to bylo již několikáté doporučení na tutéž osobu, neváhala jsem a kontaktovala ji. Neodmítla mě a držím si palečky, abychom se nakonec domluvily a abych mohla její práci zažít při vlastním porodu Kubíčka.

Víkend byl ve znamení pohody, přátel a rodiny. Sobotu jsem strávila s kamarádkou a tématem (mimo jiné) bylo i těhotenství – a jak jinak – strasti i slasti téhle životní etapy. Hojně jsme povídání doplňovaly dobrým jídlem, zmrzlinou, ona kafíčkem, já malinovým sorbetem, dortíky a tak dále. 🙂 Byl to úžasný den, čas tak rychle utíkal a my si měly tolik co říct. Odnesla jsem si i pár taštiček s oblečky pro těhulku i pár kousků z klasických obchodů. Možná některé z těch kousků vyberou i v rámci focení příští týden a budou na fotkách z ateliéru Fotoprome.cz. Posuďte pak sami, co jsem „ulovila“. 🙂

Neděli jsem pak trávila s rodinou, jeli jsme navštívit mého dědu, který se brzy stane pradědečkem Kubíčka. On už tedy je pradědečkem osmi dětí, ale oficiálně se chlubí, že má devět pravnoučat! Počítá už i Kubu!

Přeji vám všem krásný a slunečný týden.

Lucie

Komentář MUDr. Ivy Urbánkové

Lucie dorazila na kontrolu v pondělí 11. 6., vypadala spokojeně a odpočatě. Miminko se pravidelně hýbe, během doby, po kterou jsme se neviděly, nebyly žádné problémy s krvácením, výtokem ani neodtekla plodová voda.

Již minule udávala Lucie nepravidelné tvrdnutí dělohy, dohodly jsme se na užívání magnezia v rozpustné podobě, které jí ale příliš nepomohlo. Tvrdnutí dělohy neustoupilo, proto jsme během kontroly změřily délku děložního hrdla, která by se zmenšila, pokud by tvrdnutí dělohy mělo vést k předčasnému porodu. Děložní hrdlo bylo dostatečně dlouhé a ani nedošlo k výraznému zkrácení při porovnání s hodnotami naměřenými při předchozí kontrole.

Ultrazvukem jsme zkontrolovaly velikost miminka a jeho stav, množství plodové vody a stav placenty. Miminko od minulé kontroly vyrostlo a jeho růst se drží na stejné růstové křivce. Jeho pohybová aktivita byla dostatečná, množství plodové vody také. Placenta, jak se zdá podle růstu a průtoků v pupečníkové tepně, funguje dobře. Další kontrolu jsme naplánovaly za dva týdny.

Přeji pěkný den.

Iva Urbánková

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 29. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Miminko má otevřené oči, stále lépe rozeznává zvuky a chutě. Očička se pohybují, zorničky reagují na světlo. Přibývá tuku v podkoží. Orgány pokračují v růstu. Děťátku také poporostly vlásky.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist