Těhulka LIVE! Lucie (15): Všude samé těhulky

Příjemná setkání z minulého týdne pokračují i v tomto týdnu. Byla jsem v Cord Blood Center na dni otevřených dveří, který proběhl minulý týden. Informovala jsem se na pár věcí, které mě zajímaly.

Potkala jsem tam jedinou těhulku, a to kamarádku, kterou jsem neviděla před deset let! Nevěděla jsem do té doby ani, že je těhotná, vyplynulo to až z její návštěvy akce, kdy se mi pochlubila, že je ve 4. měsíci!

Další zajímavou akcí tohoto týdne bylo focení v ateliéru Fotoprome. Oblečení už bylo více méně letní – barevné šatičky, veselé topy, a tak se těším, jak fotky dopadnou, a také na nich už uvidíte, jak se pěkně kulatím. 🙂 Počítám, že budou v některém článku v příštích týdnech. Bylo to moc fajn, být krásně nalíčená a načesaná a zářit barvičkami. Už se těším na léto!

V sobotu jsme se byly podívat s mojí maminkou na 2. ročníku Apetit pikniku. Akce se konala na Karlínském náměstí v Praze a bylo tam mnoho stánků s dobrotami… slané, sladké… no vyřádila jsem se tam, pochutnala si… dortíčky, perníčky, kvalitní klobásky, speciální polévky, sýry a vůbec spousta pochutin. Byl to moc hezky strávený den a všimly jsme si, že je všude kolem spousta těhulek nebo maminek s miminky.

Jinak v práci makáme s Kubíkem ostošest. Tento týden končí kvartál a zbývá ještě podepsat pár rozjednaných smluv. Další téměř dva týdny plánuji dovolenou a pobyt s přítelem v Německu. Pak ještě předat klienty kolegovi během posledních 14 dnů v kanceláři a nastoupit na mateřskou šest týdnů před termínem porodu. Zatím mám dny plné práce a dalších aktivit, jsem zvědavá, jak zvládnu srpen – zatím jsem úplně bez plánů…

Minulý týden jsem byla v Podolí na endokrinologii a paní doktorka mi předepsala jód. Jen jednu tabletku, protože nejím mořské ryby zas tak často. V pondělí jdu za paní doktorkou Ivou Urbánkovou, jsem zvědavá na váhový přírůstek a další zprávy o našem Kubíkovi.

Přeji vám, těhulky, pohodové zvládnutí horkých dní.

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 30. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Dýchací pohyby vašeho miminka jsou rytmické. Od temene po zadeček měří už asi 27 cm a váží asi 1,3 kilogramu. Sílí vlásky a stále rostou nehty. Červené krvinky se již netvoří v játrech, ale v kostní dřeni. Kosti zesilují a kostnatí, dozrávají svaly, plíce i mozek. Pod žebry můžete zaznamenávat bolestivé kopance. Zvětšil se také tlak na podbřišek a dno pánevní.

 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist