Těhulka LIVE! Lucie (16): Agent s foťákem

Tento týden byl opravdu nabitý zážitky. V pondělí jsem byla v Podolí na kontrole u paní doktorky Ivy. Konstatovala, že jsme velké mimčo a že je všechno v pořádku.

Váhový odhad byl 1 600 gramů. Domluvily jsme ještě odběry v pátek na lačno (štítná žláza, kterou teď hlídáme a krevní obraz). Z pondělka ale nemáme žádný hezký obrázek z ultrazvuku, protože Kubík bojkotoval naši snahu o fotku a hrál si na schovku. Večer jsem pak byla s kolegyňkou na návštěvě u kamarádky, která má malou slečnu Kačenku (1,5 roku). Princezna byla roztomilá a kamarádka nám spoustu věcí ukázala a vysvětlila.

V úterý jsem byla na kouzelnickém večeru. Kamarád kouzlí a vždycky s dalšími kouzelníky připraví večer v nějaké restauraci. Dala jsem si dobrou večeři a kolem stolů chodili kouzelníci a hledali námi dříve vybrané karty, kouzlili se špagáty, matky se otáčely samy na šroubku apod. Byl to příjemný večer a bylo tu plno známých tváří.

Ve středu jsem byla na prvním ze tří setkání s dulou Vlastou Jiráskovou. Na další dvě setkání mě už doprovodí můj přítel, který přijede z Německa. Na předporodním kurzu jsem byla s dalším moc fajn párem, který se o přirozený porod zajímá stejně jako já. Paní Vlasta nás zasvětila do tajů přirozeného porodu, pustila nám instruktážní film, seznámila nás s doporučenou literaturou a řekla nám spoustu zajímavostí.

Ve čtvrtek přijel přítel, a tak jsem spěchala za ním domů. V pátek jsme šli hned ráno do dvou knihoven pro doporučené knížky a pak hned do Podolí na odběry krve na lačno. Pak na velký ultrazvuk, který probíhá ve 30.–32. týdnu těhotenství. Na něm byl Kubík hodný a pan doktor nás změřil a odhadl váhu. Ptala jsem se ho a doufala, že budeme níže s váhou nebo velikostí než v pondělí. Jaké bylo mé překvapení, když pan doktor odhadl váhu na 2 100 gramů! Cože!? Tak to nám Kubík jako narostl o půl kila za 4 dny? Je to vůbec možné? Řekla jsem si, že je důležitější, že je náš maličký zdravý a holt budu rodit velké miminko. No co? Už to zvládla řada maminek přede mnou! Tak já taky! 🙂

V sobotu a neděli jsme byli u přátel. Obě mladé rodiny mají miminko. Jeden pár má 3měsíční holčičku Sofinku a druhý pár má Kubíčka, kterému je rok a čtvrt. Byl to úžasný výlet a užili jsme si krásného počasí, pohody a odpočinku, ale i povídání o dětech. Připadala jsem si trochu jako agent s foťákem, který fotí hračky, postýlky, ohrádky, hrající kolotoče nad postýlkou, dětské pokojíčky, dětské sedačky atd., abych se inspirovala a získala další rozhled. Probraly jsme i porod a chvilky po porodu a vůbec kopec informací, které jsou pro mě jako nastávající maminku nové. Jsem moc vděčná za takovou podporu a rady. Ještě hned zítra ráno jedeme ke kamarádce, která žije na Slovensku, ale přijela na pár dní do Prahy a poprvé uvidíme jejího malého Kubíčka (necelý půlrok). Nesmím zapomenout foťák! 🙂

Těhulky, přeji Vám krásný a akční první prázdninový týden

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 31. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Děťátko už má otevřené oči, zavírá je pouze, když jde spát. Duhovky jsou nyní tmavě modré, do skutečné barvy se zabarví až několik týdnů po porodu, protože pigment ke svému dotvoření potřebuje světlo. Zornice se rozšiřují a stahují v závislosti na tom, kolik načervenalého světla proniká přes kůži až do dělohy.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist