Těhulka LIVE! Lucie (17): Jak se trénuje na mateřskou?

Trénujeme s tatínkem Kubíka na mateřskou. Od úterý jsme spolu v Německu a pilně se připravujeme na příchod miminka. Mám dovolenou, tj. nepracuji a vlastně jen odpočívám – chodím na procházky, stravuji se zdravě a vydatně spím (i 2–4 hodiny přes den plus normálně v noci).

Ahoj těhulky,

snažím se každý den ujít alespoň pár kilometrů, ale dám tak 2 kilometry a jsem K.O. Už se pronese, Kubík jeden! Navíc mě po mnoha měsících začala opět bolet záda. Mám vyhřezlou meziobratlovou ploténku v bederní části zad a bolesti mě trápily v minulosti dost a dost. Jakmile jsem ale otěhotněla, o zádech jsem ani nevěděla. Dříve jsem se ráno probudila a chvilku mi trvalo, než jsem vstala a chodila narovnaná. Od prosince minulého roku (vlastně od otěhotnění) jako když utne, žádný vážnější problém jsem neměla. Teď ale už při procházkách cítím, jak jsem v bedrech prohnutá, nejspíš jak se snažím vyvážit narůstající pupík, a tak co chvíli odpočívám, nejlépe v předklonu. Taky mi dělá dobře procházka později odpoledne nebo večer, kdy už není takové teplo. Přes den, když je hic, jdou na mě několikrát za den takové zvláštní návaly tepla. Za chvilku jsou pryč, ale v tu chvíli mám pocit, že to se mnou (a teda i s Kubíkem) asi sekne!

Jinak jsem se ale víc bála, jak budou probíhat letní horké dny a noční bouřky. Kuba je docela v pohodě, párkrát za den se sice projeví a nakopne mě nebo šťouchne do žeber, nechá mě zadýchat při chůzi do schodů nebo po rovince, ale to nejspíš není nic neobvyklého. Dostávám přátelské rady, ať se ještě pořádně vyspím, že to pak v prvních měsících po porodu moc nepůjde. Pár lidí zmínilo, že se mi možná už v téhle době bude spát hůře. Je pravda, že se v noci docela často probouzím, několikrát za noc a třeba od 3. hodiny ranní se jen převaluji z boku na bok, ale nakonec znovu na chvilku usnu. Celkově ale naspím víc, než jsem spávala dříve, takže na problematický spánek si také stěžovat nemohu. Asi už mě Kubík tím častým probouzením cvičí, abych pak vstávala v noci na kojení 🙂

Ještě jednu věc bych ráda zmínila. Těhulky a maminky, možná už to víte a jste už členky klubů, o kterých chci psát. Existuje řada firem, které nabízejí různé baby kluby a výhody pro těhulky i maminky. Stačí krátká registrace a už dostáváte dárečky, slevové kupony atd. Je docela příjemné mít možnost vyzkoušet si přípravky a moci ušetřit nebo být alespoň informovaná o novinkách a produktech pro děti. Třeba já se do teď o tyto záležitosti vůbec nezajímala (proč taky) a najednou je toho tolik, co je třeba znát. Takže doporučuji najít si chvilku a juknout se, zda obchod, kam rády chodíte, nenabízí nějaké výhody těhulkám a maminkám.

Mějte slunný a pokud možno nebouřlivý týden.

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 32. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Nehty na rukou miminka sahají už ke konci jeho prstů, vlásky rostou. Dítě asi 90 až 95 % času ze dne spí. Pokud je aktivní, procvičuje si otevírání a zavírání očí, nově také otáčení hlavičkou. Vy nejspíš přibíráte na váze více, než tomu bylo v jiných týdnech vašeho těhotenství. Mohou se ve velkém objevovat strie, proto věnujte své pokožce zvýšenou péči, a to nejen v oblasti bříška, ale také boků stehen a prsou.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist