Těhulka LIVE! Lucie (18): V záchvatu příprav

Uplynul i druhý týden naší dovolené v Německu. Opět probíhal v duchu odpočinku, procházek, četby a přípravy na dny příští. Jedna moje kamarádka čekala celý týden na příchod svého miminka. Termín měla 3. 7., a tak se od té doby nervózně pořád dívám, jestli mám od ní zprávu, co je nového a jak se to u ní vyvíjí.

Ahoj těhulky,

včera nastoupila do porodnice v Podolí kamarádka po 11 dnech přenášení a dnes je nejspíš její den D. Od rána jsem jako na trní a v mysli jsem s ní. Jsem zvědavá o to víc, že jako jedna z mála mých přátel si s partnerem nenechali říct, zda to bude kluk nebo holčička. O to větší překvápko to bude a už se nemohu od ní dočkat radostných novinek.

I já myslím čím dál víc na Kubíka, vedeme spolu občas rozhovory, já mluvím, on mi odpovídá kopáním, přetáčením se a natahování se v mém pupíku. Ráda bych teď po svém návratu z dovolené zvládla následující úkoly – vybrala si kojící podprsenku, rozhodla se a zakoupila kojenecké lahvičky (případně i sterilizátor), vybrala nějaké krásné obrázky, které bychom nalepili Kubíkovi nad postýlku, poohlédla se po chůvičkách, šátku nebo nosítku na miminko a v neposlední řadě se i zamyslela, zda nakonec koupit i kojící polštář nebo raději nějaké sedátko, co miminka houpe, hraje a uspává (doufám, že víceméně úspěšně). Máte nějaké tipy na osvědčené výrobky? Sem s nimi, lépe řečeno do diskuze 🙂 Děkujiiii! Pomalu bych mohla začít shánět i věci do tašky do porodnice a začít sepisovat porodní plán… člověk nikdy neví, kdy to může přijít, a je asi dobré být trochu připravena.

Zítra jdeme za paní doktorkou Ivou Urbánkovou do Podolí, tak jsem zvědavá, co nám po delší době zase poví a jaké budeme mít míry a váhy… já jsem přibrala zatím asi 13 kilogramů. Rozbíhá se také předposlední pracovní týden před mateřskou dovolenou a je nabitý k prasknutí příjemnými setkáními s klienty.

Mějte krásný týden!

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 33. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Možná vysledujete, že se miminko hýbe v závislosti na vaší aktivitě, jídle, relaxaci nebo konkrétních zvucích. Nyní měří od temene k zadečku už asi 30 cm a váží téměř dva kilogramy. Proč s děťátkem komunikovat již před narozením? Prenatální komunikace zřejmě nijak zásadně vývoj dítěte neurychlí, ale kladný vliv na něj má určitě. Nese totiž k dítěti zásadní vzkaz: Jsi vítáno.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist