Těhulka LIVE! Lucie (19): „Fuj, ono se to divně hýbe.“

První týden v práci po dovolené byl docela náročný. Celé dny bez spánku přes poledne, bez většího odpočinku… Ještě mě čeká jeden týden a od pátku jsem oficiálně na mateřské dovolené.

Ahoj těhulky,

Kubík dělá v bříšku den ode dne větší a promyšlenější cviky, kopy a pohyby. Naposledy nám paní doktorka řekla, že je náš chlapeček už hlavičkou dolů, ale že má pořád dost prostoru, aby se ještě točil.

Jednou sebou tak házel, že jsem dokonce prohlásila: „Jestli se Kubí teď najust otáčíš prdelkou dolů, tak na ní dostaneš hned, jak ji na svět vystrčíš!“ Můj brácha seděl vedle mě a hrozně se tomu smál. Další zážitek s mým o 8 let mladším bratrem byl, když jsem ho jako hrdého strejdu nechala namazat moje bříško krémem proti striím. No, tak jako nelekl se toho a šel do toho, ale v jednu chvíli prohlásil: „Fuj, ono se to divně hýbe.“ To jsem se zase nasmála já! Stačilo, aby si na hýbající se bříško zvykl, a už to takový šok není, ale poprvé se fakt lekl.

V týdnu jsem se viděla s přáteli a bylo to super, všichni mi hladili bříško a ptali se, co a jak, a mnoho z nich mi řeklo, že mi to moc sluší, to těhotenství. A někteří, kteří ještě nevěděli, že jsem těhotná, se ptali, kde jsem k tomu pupíku přišla. 🙂 Prý je vidět, že mám v bříšku kluka a holčičky prý dělají jiný pupíček. O víkendu jsem pak navštívila příbuzné a byl to moc hezký výlet. Jen jsem po něm hodně unavená.

Povedlo se mi sehnat kojící podprsenku a na druhou takovou mám ještě tip. Myslím ale, že by mi mohla stačit do porodnice jedna pohodlná a podle velikosti a změn po porodu bych poslala přítele nebo maminku pro tu druhou a případně upravila požadavek na velikost. Jaké máte zkušenosti s kojícími podprsenkami a kolik jste jich skutečně využili?

Také jsem byla hned po dovolené u paní doktorky v Podolí. Když jsem se tam minule ukázala, hned jsem hlásila, že jsem za 14 dní přibrala jen 200 gramů a doufala, že Kubík „slezl“ z té hranice 100 percenilu. Paní doktorka řekla, že chlapeček přibral 400 g a je tedy velikostí a váhou na 97 percentilu. Takže se vlastně malinko umoudřil. Jen tak dál, drobečku náš!

Mějte fajn týden.

Lucie

Lucie právě prožila 34. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Kosti jsou sice již vyvinuté, ale stále jsou měkké. Vaše děťátko na jejich zpevnění bude v nejbližších dnech intenzivně pracovat a k tomu bude potřebovat hodně vápníku. Dítě nyní měří asi 32 cm a váží skoro 2,2 kilogramu. Můžete si všimnout, že vám jsou těsné prstýnky nebo máte otoky na nohách a rukách, což vzniká důsledkem zadržování vody. Vyzkoušejte aromaterapii v případě, že nemáte rizikové těhotenství.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist