Těhulka LIVE! Lucie (22): Syndrom hnízdění

Minulý týden jsem čekala, že v pondělí uslyšíme od paní doktorky váhový odhad ke 3 kilům, ale ono to bylo v pondělí 3,5 kila! Zítra jdeme opět do Podolí, myslím, že to bude vyšetření na přítomnost streptokoka. Váhový odhad je v plánu zase za další týden.

Ahoj těhulky,

týden na mateřské utíká prostě pomaleji než v zaměstnání. I přesto, že mám denně plány, návštěvy atd., to prostě neletí tak rychle, jako když člověk pět dní pracuje. Ale zvykám si a Kubík už mi některé dny dá docela zabrat – už toho tolik neujdu pěšky a jednou za čas je prostě den náročnější a není mi tak hej jako jindy. Do termínu mám už méně než měsíc.

V týdnu mě přepadla taková ta hnízdící nálada. Vyndala jsem všechny oblečky pro Kubu, všechny jeho věcičky, povlečení, deky a prostě všechno a roztřídila to, část jsme s mojí maminkou vyžehlily a nachystaly tašku do porodnice (ještě tedy ne tu finální, ale základ máme). Zjistila jsem, že mám postýlku o rozměrech 120 x 60 cm a koupila jsem sadu deka/polštář, kde deka má rozměr 135 x 100 cm. Polštáře by se pro malé děti používat neměly, jak jsem se dozvěděla i dočetla z mnoha zdrojů.

A to není všechno, mám asi i čtyři sady povlečení a i to je jiných rozměrů! Takže tahle část se mi moc nevyvedla, ale už jsem se rozhodla (i po konzultaci s řadou kamarádek, co už děti mají), že postýlka nebude „nazdobená“ na příchod miminka, bude tam kvalitní matrace, prostěradlo a slabá dečka. Kubík má asi tři různě teplé spací pytle/vaky a do doby, než je bude potřebovat, máme zavinovačky. Sadu deka/polštář vrátím a pořídíme ji, až ji bude potřebovat a podle aktuálních potřeb, nikoliv takto předem. Jinak mi kamarádky, co tu byly na návštěvě, připravené věci včetně názoru, že není třeba všech vymožeností pro miminko, co jsou dnes k dispozici, pochválily. Jsem ráda, že je taška předpřipravená a základní výbavička také, kdyby si Kubík usmyslel přijít na tenhle svět o chvíli dříve.

Teď o víkendu mě zase pro změnu přepadla vařící nálada, a tak jsem zkoušela nové recepty na polévky, vařila a dokonce i pekla dezert! Tahle předporodní doba se mnou dělá teda divy… Už se těším, až dorazí do ČR zase můj přítel a dám mu něco z toho ochutnat.

Mějte příjemný týden plný sluníčka.

Lucie

PS od budoucího tatínka: 

Už se to blíží! Lucka už je pěkně kulatá a Kubík o sobě dává pořádně vědět, někdy se přítelkyni hýbe celé bříško. Byli jsme spolu na předporodních kurzech a vím, co se ode mne asi čeká. Doufám, že jí budu oporou a pomůžu jí s příchodem našeho syna na svět.

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 37. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Přiberete ještě asi 1,5 kilogramu. Miminko začíná postupně sestupovat do pánve, vrchol dělohy tak klesá. Vaše prsa jsou větší a těžší.


Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde… a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist