Těhulka LIVE! Lucie (25): A neporodíš nám tu…?

Už počítám dny do termínu porodu na prstech jedné ruky. Kubíčkovi se ale zatím na svět nechce, a tak počkáme, až si to rozmyslí. Pár dní ještě má.

Ahoj těhulky,

týden začal kontrolou v Podolí. Odcházela jsem s tím, že je vše v pořádku a „tam dole je klid“. Příští kontrola je za týden a bude včetně přeměření velikosti miminka a další domluvy. Jsem zvědavá na její výsledky, které určí plány pro další dny. Co když budu přenášet? Je lepší pár dní vyčkat nebo v případě velikého miminka přistoupit k vyvolání porodu? Prostě mu dáme ještě několik dní a uvidíme.

Další důležitou událostí bylo vyzvednutí kočárku a jeho sestavení. Přítel vše poskládal a nachystal a navíc přivezl z Německa i dětskou židličku, kterou ale Kubík bude potřebovat až tak od 6. měsíce. Stejně jako sportovní část kočárku, která je součástí trojkombinace. Kubík má teď připraven a zaparkován černo-červený prďácký kočár (zatímco maminka si postupně zvyká po 10 letech na jízdu MHD).

V týdnu jsem se také vypravila s kolegy z práce na oběd. Pánská část se obávala, abych jim tam nezačala rodit! Ptali se, jak se mi daří, ale museli všichni vidět, že mi nic neschází a nic mě netrápí a nebolí. Jen asi pohled na někoho, kdo to má „za pár“, lidi trochu znervózní… Tento týden se uvidím ještě s jednou mou bývalou klientkou, tak jsem zvědavá, jak na ni budu tři dny před termínem působit.

A abych ještě dokreslila „těžký život těhulek“. Psala jsem si s kamarádkou a ta se mě ptala, jak se mi daří a co víkend. Měla jsem na víkend v ČR přítele, bylo to super a jako vždy nám ten čas rychle utekl. Neděle byla opravdu náročná. Je pravda, že mě Kubík budí každé dvě hodiny s železnou pravidelností – asi příprava na budoucí kojení. Ale v neděli jsme si dali snídani, chvíli po ní jsem spokojeně opět usnula, probudil mě až přítel po asi hodině a půl s upečeným úžasným čokodortem a borůvkovým mléčným koktejlem se šlehačkou. Všechno jsem snědla a cítila se tak báječně a až lehce přejedená, že bych byla schopná opět spokojeně usnout! Těžký život těhulky, jen co je pravda! Kamarádka mi na popis mé rozjíždějící se neděle jen konstatovala, ať neprovokuju a nebojím se, že mi to za chvilku skončí. Jenže nám začne život ve třech a na ten se těším ještě o chlup víc než na přítelův bezkonkurenční čokoládový dort!

Pohodový týden všem přeje

Lucie


Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 40. týden těhotenství. Jak se má v tomto týdnu miminko a co nového už umí?

Na tento týden připadá termín porodu. Do svého termínu porodu se strefí asi jen 5 % maminek, porodit můžete dva týdny před či dva týdny po termínu. Miminko je již plně připraveno přijít na svět.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist