Těhulka LIVE! Lucie (31): 100 podzimních kilometrů

Lucie si užívá mateřských slastí i strastí. S Kubíkem bojují s prdíky, které mají za následek proplakané večery, což nese těžce hlavně maminka.

Ahoj těhulky,

Tento týden u nás byla přítelova maminka, aby si užila Kubíka. Začínají ho čím dál víc trápit prdíky, tak se moc hodí, když je nás na něj víc, protože když ho to „bere“, tak se hned nosí na ruce. Jen doufám, že si na to nezvyká moc, protože pak přijde celá řada dnů, kdy to bude jen na mně a to pak nepůjde z ruky do ruky, protože mám jen jedny ruce.

Kubík někdy pláče celý večer (někdy jen hodinku, většinou k večeru). V neděli nepůsobily hned ani kapky, co mu dáváme, a plakal ještě dlouhou dobu potom. Usnul vyčerpáním a já ho držela na ruce a nechtěla jsem ho ani položit. Po předchozí zkušenosti vím, že se vleže zase velmi rychle rozpláče. Zatím musím přiznat, že je to to nejtěžší za uplynulý měsíc – totiž slyšet milované miminko plakat takhle usedavě a takovou dobu vidět, jak se mu po tváři koulej slzy… to je fakt záhul na nervy.

Ve středu minulý týden jsem byla u paní doktorky, kde Kubíka přeměřili a převážili. Máme o 3 cm víc, to znamená 57 cm a vážili jsme 4980 gramů, takže teď už máme určitě něco přes pět kilo! Všechno jsme s paní doktorkou probraly, i kapičky na prdíky i odsávačku na rýmu atd. Pak následovala kontrola kyčlí. Tam bylo miminek!!! U převlékacího pultíku jsme se střídali jako na běžícím pásu. Pan ortoped říkal, že jedna nožička je trochu hraniční, a tak máme teď svědomitě dávat našemu chlapečkovi přes jednorázovou plenku ještě jednu plenku látkovou. A další kontrolu máme v kartičce zapsanou na termín 12. 12. 12, to je ale datum! Ještěže není kontrola ve 12 hodin!

S babičkou jsme ušly skoro 100 podzimních kilometrů. Kočárku si Kubík minulý týden tedy opravdu užil! Někdy vyrážel i dvakrát za den a v sobotu jsme byli na procházce dokonce 6 hodin. Bylo krásné počasí, a tak jsme se zastavili na obídek (Kubík dostal mlíčko přímo v restauraci), pak i na dortíku a kafíčku (tam dostal Kubík pro změnu opět mlíčko). Plenky jsme měli s sebou, takže i to jsme pořešili během zastávek a našlapaly jsme s babičkou vážně spousty kilometrů a prošly snad všechny okolní parky a aleje.

Mějte hezký týden těhulky a maminky, my už se těšíme na 5. společný týden s Kubíkem, během kterého oslavíme dne 17. 10. první měsíc, kdy je s námi Kuba na světě.

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist