Těhulka LIVE! Lucie (5): Akční střela si pochutnává na chlebíčkách

V bříšku nosím nejspíš holčičku. S lékařkou na gynekologii jsme hledaly a hledaly, ale nic jsme nenašly, a tak konstatovala, že to bude holčička! Naše malá Kačenka… Holčička je úplně v pořádku, roste přesně podle kalendáře a já se cítím čím dále lépe.

Týden utekl jako voda a já přibrala další kilo na váze. Dokonce jsem měla k obědu několikrát i maso, které jsem doteď v těhotenství nemohla ani cítit. Mám takový pocit, že se mi vrací síla a převaha nad vlastním tělem. Nejsem tolik unavená, neusínám tak brzy a spím i déle, když zrovna chci.

Několikrát v týdnu jsem měla jakýsi „nával“ akčnosti, lítala jsem jak střelená, vše dělala rychle, tepovka mi stoupala a kolega, který už děti má, se na mě tak klidně díval a říkal: no jo, už je to tady. Asi tyhle stavy nejsou úplně nenormální. Vím, že se něco takového má dostavit před samotným porodem, kdy má těhulka chuť hrozně uklízet a má nával aktivity.

Nejsem žádná velká kuchařka, tento týden jsem ale překvapila sama sebe. V pondělí jsem pekla mazanec a v sobotu dělala domácí bramborový salát. Měla jsem chuť na chlebíčky, když už mi Kačenka toleruje maso, a nechtěla jsem spoléhat na lahůdkářství nebo jiné podniky, kde si nemůžu být jistá čerstvostí chlebíčků. Tak jsem si připravila bramborový salát doma, koupila kvalitní šunku a připravila si chlebíčky sama. Byla to dobrota! 🙂

Příští týden mám velký ultrazvuk. Pohyby zatím necítím, ale už by se každým dnem měly dostavit. Kateřinka se v bříšku hýbe a podle ultrazvuku má dost plodové vody i místa a placenta je na správném místě.

Mějte příjemný týden plný úsměvu a dobré nálady,

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Tentokrát připsal několik řádků i partner Lucie:

Ahoj těhule a těhuláci! Jmenuji se Petr a jsem přítel Lucie – těhulky LIVE!. Když jsem na začátku roku zjistil, že se moje role změní na roli otce, přivítal jsem to s nadšením. Jelikož většina lidí, kteří mě znají, si mě moc nedokázala představit v roli otce, nikdo mi ze začátku nevěřil, ani když jsem jim ukázal obrázek z ultrazvuku. Dokonce mi bylo řečeno, že jsem si obrázek stáhnul z internetu a dělám si jen legraci. 😀 Teď už mi ale každý věří, když vidí, jak se moje přítelkyně pomalu zakulacuje. Každý se mě ptá, zda bych chtěl holčičku, nebo chlapečka. Mně je to ale jedno, hlavní je, aby bylo naše dítě zdravé!

Ve svém diskuzním fóru se tento týden Lucie ptá, jaké máte zkušenosti s plenami. Poradíte jí?

Lucie právě prožila 20. týden těhotenství. Jaký máme tento týden tip pro nastávající maminku?

V těhotenství se často vyskytují křeče lýtek a chodidel. Dochází k nim zejména v noci a nad ránem. Proto pozor na ranní protahování! Jsou způsobeny změnou množství krve v těle a nízkým obsahem vápníku. Preventivně jezte banány, které přirozeně pomáhají udržovat hladinu sodíku a draslíku a poraďte se se svým lékařem. Postižený sval opatrně natáhněte a promasírujte.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist