Těhulka LIVE! Lucie (8): Od ordinace k ordinaci

Poslední týden utekl tak rychle. Zdá se mi to jako včera, co jsem byla v porodnici v Podolí u paní doktorky Ivy Urbánkové. V úterý bylo volno, a tak jsme si dali s Kubíčkem snídani na balkoně. Nakonec jsme tam strávili celé dopoledne a užili si sluníčka, klidu a přírody.

Ve středu proběhl běžný pracovní den. Ve čtvrtek a v pátek jsem ale měla rušné dny. Ve čtvrtek jsem absolvovala test OGTT – test, který se dělá na lačno, a celkem třikrát vám sestřička odebere krev. Prvně nalačno, poté vám dá vypít sladký nápoj a po hodině odebere další vzorek krve. Po další (druhé) hodině se nabere třetí vzorek. Test mi vyšel v pořádku, a tak jsme s Kubou přidali do sbírky další zprávu s dobrým výsledkem. Pak jsme navštívili paní doktorku na gynekologii a požádali ji o dokumenty, které příště máme předat paní doktorce v Podolí. I kontrola u gynekoložky dopadla dobře, drobeček se v bříšku převaloval o sto šest. Hrdlo, placenta i plodová voda, vše v pořádku.

Pohyby miminka jsem taky tento týden cítila o dost výrazněji než dny a týdny předtím. Proto ho mnohem víc hladím a častěji na něj mluvím. Dalším vyšetřením, které mě ve čtvrtek ještě čekalo, byla prohlídka u zubaře. V těhotenství jím o dost víc sladkostí, takže když mě začal pobolívat zub, měla jsem za to, že to bude kaz. Nakonec to není kaz, ale odhalený krček, který prý může bolet i víc než zkažený zub. Na jeden den těch návštěv lékařů bylo víc než dost.

V pátek mě čekala ještě jedna lékařská prohlídka a to EKG a prohlídka lékaře, která se zaznamenává do těhotenské průkazky. I tady jsme obstáli a vše je v pořádku. Paní doktorka nás ještě upozornila na možnost si v Podolí nebo případně u ní nechat zkontrolovat hodnoty štítné žlázy. Připadala jí mírně zvětšená.

Milým zpestřením pátečního dne pak byla návštěva fotoateliéru Fotopromě. Spáchali jsme další sadu fotek a myslím, že z nich bude krásně vidět, jak se zakulacuji a bříško mi roste… 🙂

Nyní mám před sebou další náročný týden, ale jeho start mi zpříjemní můj přítel, který dorazil do České republiky. Příští víkend pak odlétáme na dovolenou do Turecka a tam se už moc těším! Loni jsem byla na stejném místě a na stejném zájezdu a nemělo to chybu. Jedná se sice o sportovní fitness týden, ale slibuji, že tancovat a cvičit budu opatrně i vodních a slunečních radovánek budu užívat s rozumem. Dovolenou jsme objednávali měsíc před otěhotněním a já bych nedovedla jen sedět a koukat, jak ostatní tančí a hýbou se. Proto najdu správnou míru a už teď se těším, jak vyvážím spánek, dobré jídlo, pobyt na sluníčku, pohyb a odpočinek. Nemůžu se už dočkat a myslím, že i moje miminko to moc dobře cítí. Těšíme se tedy všichni tři!

Mějte fajn týden,

Lucie

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Lucie právě prožila 23. týden těhotenství.

Bříško začíná růst velice rychle. Stejně tak se zvyšuje tlak na trávicí ústrojí. Proto můžete pociťovat nepohodlí spojené se špatným trávením a pálením žáhy. Abyste zmírnila pálení žáhy, jezte během dne pravidelněji a menší porce. Pokud máte tu možnost, jděte se po jídle na chvilku projít, podpoříte tím trávení. Do porodu vám zbývají necelé čtyři měsíce. Mluvte ke svému dítěti co nejčastěji! Rozezná váš hlas, jeho intonaci a výšku. Až se narodí, bude pro něj důvěrně známý a snáze ho dokážete ukonejšit.

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Lucie užívá Femibion. Více o kyselině listové ZDE.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist