Těhulka LIVE! Lucka v 11. týdnu: Jsem chodící akvárko

Minulý týden mi konečně pan doktor vystavil těhotenskou průkazku. Podle ultrazvuku mám datum porodu 12. května. Měla jsem slzy na krajíčku, když jsem na obrazovce viděla naši „rybičku“ podobnou miminku. Už žádné fleky a stíny, viděla jsem opravdové miminko!

Pracovní název miminka vymyšlen

Sedíme takhle v podvečer doma u televize a tatínek Filípkovi vysvětluje, že musí být opatrný a nesmí maminku uhodit do bříška, protože je tam přece to miminko, na které se všichni moc těšíme.

Filípek odpoví: „Ne mimi. Holky!“

A tatínek: „Proč zrovna holky? Nestačí jedna? A vůbec, co když to bude bráška?“

„Ne, holky,“ trvá si na svém Filípek.

Já se jen tak pousměju a čekám, co bude dál. Tatínek pokračuje a vysvětluje, jak tam mimi plave ve vodě a každý den roste, i když my to ještě na maminčině bříšku nevidíme.

Filípek chvilku přemýšlí a po chvilce z něj vypadne: „Ne holky, rybička.“

Začali jsme se s manželem smát, ale přezdívka se ujala. Čekáme rybičku 🙂

Tomáš ještě dodal, že jsem vlastně takové chodící akvárko! Mám to doma ale šikuly, co?

Splácám klidně páté přes deváté

Jak všichni bohužel dobře víme, podzimní sychravo se ohlásilo s plnou silou a i když se snažíme chodit ještě co nejvíc ven, doma jsem teď daleko víc než v létě. A co já dokážu celý den dělat? Jím a jím a jím. Má to jednu výhodu: alespoň si uvědomuji, že jsem těhotná, protože jinak je mi skvěle a ani bych to snad nepoznala.

Tuhle to začalo hned ráno, když jsem si šla umíchat vajíčka. Opravdu vydatná snídaně, ve které nechyběl ani můj oblíbený jogurt a navrch banán. Svačinu jsem sice minula, zato k obědu jsem místo polévky snědla tvaroh a místo bramborové kaše s masíčkem jsem si dala jen kaši, zato s kyselou okurkou a kečupem. Na maso přišla chuť později, ovšem náležitě jsem ho zapila kefírem. To už jsem zaslechla směrem ke své osobě pár poznámek, ale ty mi rozhodně nezabránily pokračovat v podobných kombinacích až do pozdního večera.

Mé tělo na výživovou poradkyni nedá

Horší než kombinace jídel je ovšem jejich výběr. Doposud jsme tzv. „jeli“ na zdravé stravě. Jak by ne, když jsem dělala výživovou poradkyni! Teď si občas vyloženě zahřeším.

Těhulka Lucka v 9. týdnu těhotenství. Fotografie: ateliér Fotopromě

Třeba včera jsem měla k večeři salám s octem a cibulí! Úplně se za to stydím, ale prostě chuť byla silnější než já. Alespoň jsem si místo kdovíjakého salámu vybrala opravdu kvalitní šunku, ale ten ocet a pepř tam prostě byl. No a co? Tuhle zase Filípkova prababička přinesla párky. Sice nevím proč, když ví, že jíme zdravě, ale asi nám chtěla přilepšit. Spíše tedy mně. A taky že jo – zas „to“ bylo silnější než já! V mžiku jsem slupla jeden studený a dva teplé s hořčicí! Jinak se ale (opravdu!) snažím jíst zdravě 🙂

Je na čase přešít pár knoflíků

Oblečení mi začíná být malinko těšné. Jak to? Vždyť při prvním těhotenství jsem až do čtvrtého měsíce oblékla své běžné kalhoty. Vůbec jsem taková jiná. O víkendu jsem stála zády k mamce a ta se podivovala, jak se pěkně rozšiřuji v bocích. Při Filípkovi na mě prý těhotenství zezadu až do porodu poznat nebylo.

Chtělo by to šlofíka

Akorát čím dál tím víc spím. Klidně si jdu v poledne s malým lehnout, ale výčitky už nemám. Cítím se potom nabitá energií a stačím rytmu našeho občas pěkně vzdorovitého rošťáka. Začínám se poohlížet po kurzu cvičení pro těhotné. Docela by mi bodlo cílené protažení těla. Tak uvidíme, co objevím.

Vaše Lucka

Příště se dozvíte o první Lucčině prohlídce ve špičkovém pracovišti v oboru gynekologie-porodnictví – Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí. Ultrazvuk jí bude dělat mezinárodně uznávaný odborník MUDr. Ladislav Krofta.

Chcete Lucce něco vzkázat, povzbudit ji nebo se přidat k ostatním těhulkám na diskusi? Vstupte do diskusního fóra přímo zde nebo jí napište e-mail!

Dnes (v úterý 19. října 2010) je délka Lucčina těhotenství přesně 10+5 tt a termín porodu má 12. května 2011.

A jak velké je miminko v 11. týdnu? Podívejte se:

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho těhotenství? Je to jednoduché.

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist