Těhulka LIVE! Petra ve 24. týdnu: Zařizujeme „pokojíček“

Čas v poslední době utíká jak voda. Už jsem v šestém měsíci a za chvíli budeme mít to naše miminko doma. Ale kromě pár oblečků pro ně ještě skoro nic nemáme! A tak jsme se vypravili na veletrh do Brna načerpat pořádnou inspiraci…

To bylo něco pro mě! Procházela jsem v údivu vší tou nádherou, kochala neuvěřitelnými modely kočárků, parádními postýlkami, povlečením a různými vychytávkami pro děti. Sváťa to trpělivě snášel a snažil se s víceméně předstíraným zájmem poslouchat všechno, co jsem mu vysvětlovala a ukazovala. Nejvíc ho nadchla věc, kterou naše beruška nepoužije dřív než za dva roky, první kolo neboli odrážedlo! Prostě chlap hračička…

Já si nakonec z celé té krásy odnesla domů první hračku pro miminko a jasnou představu, co všechno pořídíme a jak bude vypadat dětský pokojíček.

Dětský pokojíček? U nás v ložnici

Tedy dětský pokojíček je trochu přehnaný výraz, protože to bude spíš úprava naší ložnice. K Domčovi do pokojíku by se stejně momentálně nevešla a další místnost bychom si museli přičarovat. Zatím to nemá cenu dál řešit, protože chci mít malou ze začátku pěkně po ruce a až to bude aktuální, nějak to vymyslíme.

Zatím jsme ve stadiu výběru postýlky, povlečení a přebalovacího pultu tak, aby nám to v ložnici pěkně ladilo, mohli jsme se tam trochu pohnout a nepřizabili se na každém kroku.

Jestli máte nějakou vychytávku do malinkého dětského pokojíčku, budu za ni moc ráda!

Holčička v „klučičím“ bříšku

Taky mám za sebou další kontrolu v poradně u pana doktora. Všechno je tak, jak má být, žádné další komplikace se neobjevily a zase jsem viděla krásně bít srdíčko. Sestřička mi změřila tlak, zkontrolovala, jestli nemám otoky a nahnala mě na váhu.

Přibrala jsem od začátku těhotenství 5 kilo! Ale přijde mi, že zatím jenom v bříšku a prsou, všechno ostatní mám tak nějak pořád stejné. Říká se, že u kluků jde bříško dopředu a do špičky a u holčiček jde do boků a stehen. U mě to asi neplatí, když jsem čekala Dominika, měla jsem břicho opravdu „klučičí“, a teď jak by smet. Buď jsou to jen babské klepy nebo se všichni doktoři pletou a my budeme mít kluka. Ale tu holku jsem na ultrazvuku viděla na vlastní oči!

Myslíte, že je něco na „babských moudrech“ o těhotenství a porodu, nebo to jsou všechno jen pověry? Řekněte si to v diskusním fóru. 

Čeká mě test na cukrovku

Příští týden mě čeká test na těhotenskou cukrovku a na ten se tedy vůbec netěším. Tajně jsem doufala, že mě mine, ale pan doktor na nic nezapomíná a pěkně mě tam nahnal. Snad to přežiju ve zdraví.

Hřeje mě sluníčko a úsměvy

Konečně vysvitlo sluníčko a oteplilo se. Hned mám lepší náladu a chuť vyrážet ven. Jak jsem odložila zimní bundu, je už na mně asi vidět, že čekám miminko a připadá mi, že se na mě všichni tak nějak hezky dívají a usmívají. Nevím, jestli je to tím počasím nebo tím zázrakem, co mě denně zevnitř okopává a má se čile k světu.

To je vám tak krásný pocit, když víte, že ve vás roste nový život…

Bolavá záda, legrační pohyby…

Jen kdyby mě tak nebolelo celé tělo. Vypadá to, že se začínají hlásit další neduhy těhotenství. Hlavně mě trápí bolesti v zádech (hlavně v kříži) a bolavé nohy. No, a kdybyste viděli, jak komicky se zvedám z postele nebo ze sedačky! To jsem zvědavá, co budu dělat tak za dva měsíce… Nepamatuju si, že bych něco podobného zažívala, když jsem čekala Doma, ale možná, že jsem všechno nepříjemné vytěsnila do podvědomí a zůstaly mi jen krásné vzpomínky. Ale tak by to asi mělo být, ne?

Cvičení? Pro dobro nás obou

Snažím se alespoň trochu cvičit. Nechodím do žádného kurzu (myslím, že by mi to pan doktor ani neschválil), ale trošičku se hýbat by na škodu být nemělo. Vyčetla jsem z chytrého článku, že cvičení během gravidity působí jako prevence bolestí zad, zabraňuje oslabení svalů dna pánevního, napomáhá správnému držení těla a fyzicky připravuje organismus na vrcholný výkon na porodním sále. Tak se na to snažím pamatovat. Mám doma na cvičení i balón. Přiznávám, že se do cvičení někdy musím nutit, opravdu jsem dost zlenivěla, ale vždycky si řeknu: „Musíš, neděláš to jenom pro sebe“. A hned mi jde všechno líp…

Vaše „Těhulka“ Petra

Jestli se chcete Petry na cokoliv zeptat nebo se s ní o něco podělit,

napište jí e-mail

anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 25. března) je délka Petřina těhotenství přesně 24+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 24. týdnu? Podívejte se!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist