Těhulka LIVE! Petra ve 33. týdnu: Jsem teď moc krásná a šikovná

No jasně, že to je ironie. Naopak! Připadám si jako tank a navíc jak v nějaké bláznivé komedii. Kdybyste viděli ty kreace, když se obouvám nebo dělám pedikúru, to byste se nahlas smáli. Stejně jako můj muž.

Pokus o zkrášlování

Čím víc se nám blíží termín porodu, tím jsem neohrabanější. Ještě že už je venku takové teplíčko a tenisky jsem mohla vyměnit za pantofle a crocsky. Zavázat si tkaničky začíná být pro mě nadlidský úkol. A to nemluvím o pedikúře. Přes pupík je to prostě nemožné! Snažila jsem se upravit si nožky a nehtíky a opravdu jsem si po chvilce přišla jak v nějaké komedii. Ještě že Svatík nebyl doma, protože ho úplně vidím, jakou by ze mě měl srandu. Jediná přijatelná pozice byla totiž v koupelně s jednou nohou opřenou o vanu a druhou doširoka rozkročenou, abych se předkláněla co nejméně. Trvalo mi to vážně hodně dlouho, ale podařilo se. A tak je to teď se vším.

Jak řešíš zkrášlování v těhotenství ty? Poraď mi nějaké triky a fígle. Díky!

Trocha sluníčka snad neuškodí

Jak je teď krásné počasí, snažím se být co nejvíce venku. Chodím na procházky nebo jen tak posedávám na teplém sluníčku. Dokonce jsem se za víkend na zahradě „hezky“ opálila. Jako cyklista. Znáte ten vtip, jak poznáte cyklistu u bazénu? Hodně opálené ruce a nohy, ale opálení ohraničené ostrou čárou v místech, kde končí cyklodres. Já to mám teď podobně, ale okolo výstřihu. Aspoň už ale nejsem jako bledule a hned mám zdravější barvu.

Samozřejmě jsem se celou dobu mazala krémem na opalování, ale mám teď citlivější pokožku a sluníčko se na mě chytalo rychle. Až večer jsem si uvědomila, že si musím dávat pozor, aby se mi neudělaly na obličeji pigmentové skvrny, prý je na to pokožka v těhotenství náchylná.

A jaké máš zkušenosti s opalováním v těhotenství ty? Napiš mi nějakou radu do diskuse nebo na mail. Dík!

Zlatíčka

Včera jsem si povídala s malou a hladila si u toho bříško a, světe div se, ani se nepohnula. Tak nevím, jestli mě tak bedlivě a napjatě poslouchala, jak jsem všechno vysvětlovala a promlouvala jí do duše, ať si pěkně ještě nějakou dobu v pupíku lebedí, nebo jí to bylo úplně jedno a spokojeně si chrněla a nevěděla o světě! No, spíš to druhé, pohodářka naše. Domča se na malou taky moc těší a poslední dobou nezapomene každý den za mnou přijít a položit mi ruce a hlavinku na břicho a pěkně se s námi pomazlit. A to je co říct, začíná jít asi do puberty a na nějaké muchlování už není vůbec zvědavý, teda hlavně na veřejnosti a před holkama. Je možné, že ten čas tak letí???

Noční boje

Naše malá bude asi pěkné číslo. Přijde mi, že je to taková malá chobotnička, protože i kdybych sebevíc chtěla rozeznat, jakou částí těla se mi zrovna snaží udělat díru do bříška, nemám prostě šanci. Někdy mě to až bolí a dokonce se jí podařilo mě už v noci několikrát vzbudit. Úplně jsem vyskočila bolestí a musela jsem to pěkně rozdýchávat. Možná se jí nelíbí moje „spací pozice“ a dává mi to pěkně citelně znát. Když já se na zádech nevyspím, na bříšku už se spát nedá a tak hledám nějaký kompromis. Momentálně spím v tzv. „stabilizované poloze“, teda vypadá to tak, ale stejně mě často probudí nepříjemný tlak, jak se beruška snaží vybojovat si pro sebe více prostoru.

Těším se na novou fotku z UZ

Příští týden budeme v poradně zase kontrolovat, jak už je naše maličká veliká, kolik váží a měří a jak je na tom placenta a plodová voda. Nemusím asi ani říkat, jak moc se těším, protože malou zase uvidím na ultrazvuku a to je vždycky tak nádherný pocit, že se to snad ani nedá popsat. Poprosím pana doktora, aby nám zase udělal pěknou fotečku nejen pro mě na památku, ale taky pro vás, abyste se mohli „kochat“ se mnou…

Vaše Petra

Jak prožíváš své těhotenství ty? Napiš Petře o svých zkušenostech s pohyby a kopáním miminka nebo o tom, jaký je teď problém a komedie se „normálně“ obout a pobléct.

Chceš se Petry na něco zeptat nebo se s ní o něco podělit? Napiš jí e-mail anebo si povídejte všichni dohromady na diskusním fóru Těhulka LIVE!.

Dnes (ve čtvrtek 13. května) je délka Petřina těhotenství přesně 33+3 a termín porodu má 12. července.

A jak vypadá miminko ve 33. týdnu? Podívejte se!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist