Těhulka LIVE! Petra ve 38. týdnu: Jedenáct dní do termínu!

Na porod jsem připravená psychicky i kosmeticky, ale naše princezna pořád nic. Tedy zlobí, jak umí, dokonce mám často i poslíčky, ale porod nikde. Termín v průkazce je 12. července. Už aby to bylo!

Rodit půjdu „krásná“

Úplně spontánně jsem s kamarádkou vymyslela zkrášlovací den v mých rodných Pardubicích, kam jsem se, tentokrát už opravdu naposled, vydala autem. Stačilo pár telefonátů a kadeřnice, kosmetika i nehty vyšly pěkně na jeden den. Teď už můžu s klidem říct, že rodit půjdu „krásná“.

Každou chvíli musí vypadnout

Porodu se nemůžu dočkat, cítím, že jsem připravená, tedy nejen díky kadeřnici a kosmetičce, ale naše Johanka se mnou ten pocit evidentně nesdílí a poslední týden mi dává pěkně zabrat. Už zase je mi pořád na zvracení, úplně stejně jako na začátku těhotenství. Na záchod běhám snad každých deset minut a procházky nebo větší námaha nepřipadají v úvahu, hlavně kvůli oteklým nohám. Ujdu kousek a hned mám pocit, že mi nohy musí každou chvíli prasknout, jak natékají. Kolíbu se jako kachna a připadá mi, že takhle ze mne musí ta naše beruška zákonitě každou chvíli vypadnout, navíc mi strašně tlačí na spodek. A to ani nemluvím o tvrdnutí bříška a častých poslíčkách. Už je to vážně náročné!

Havárka

Měli jsme v ulici havárii vody, dva dny nám netekla. To je pro mne, těhuli, docela problém, protože jednak pořád chodím na záchod a když přijdou poslíčky, je teplá sprcha to jediné, co na ně zabírá. A nedej bože, kdybych začala rodit! Vůbec si nedokážu představit, jak se lidi dřív obešli bez vodovodu, a to nejsem nijak cimprlich. Na chatě vodu taky nemáme, nosíme ji v konvích a jsem tam schopná klidně trávit celé léto, ale s mojí momentální „předporodní depresí“ jsem byla prostě na zhroucení…

Přežila jsem to, naštěstí se nekonaly ani poslíčky, ani porod. Johanka byla rozumná, asi mě nechtěla moc trápit. Za to ji miluju ještě víc, jestli to ovšem „víc“ ještě vůbec jde!

Díky za upřímnost, pane doktore

Já se na ni tak strašně moc těším, že se to nedá ani popsat. I panu doktorovi jsem říkala, že bych šla rodit klidně už teď hned, ale on se na to moc netvářil a nezapomněl připomenout, že se nám ty porodní stahy nemusí vinou myomu vůbec rozjet. Ach jo. Jsem ale ráda, že je ke mně upřímný a nevěší mi bulíky na nos. Snažím se tudíž poctivě připravovat na to, že se může stát cokoliv. Ale upřímně, moc mi to nejde!

Taky po velkém úsilí vyfotil čumáček té naší berušky. No opravdu jenom nos a pusinku, víc neukázala, zbytek obličeje má stále zabořený dozadu do dělohy. Musela jsem se smát, vypadá to přesně, jako když namáčknete obličej na sklo a nos a pusa se vám rozplácne do obřích rozměrů.

Umíněnec

Máme za sebou i první monitor miminka a dopadl přesně tak, jak jsem čekala. Naše malá je prostě osobnost už teď a je jí úplně fuk, co se po ní chce, stejně si to udělá podle sebe.  Ačkoli mě celé dny i noci okopává ze všech stran, když se po ní chce, aby byla vzhůru, tak je zrovna unavená a raději usne.  Zkoušela jsem jíst a pít a tím ji probudit, ale ona nic, spokojeně si chrněla. Sestřička mi hýbala ze strany na stranu břichem, já malou zase šťouchala do nožiček. Domča si z časopisu udělal trubku a přemlouval ségru přes břicho, ať se vzbudí, že už ho nebaví tam čekat a navíc má hlad. A světe div se, zabralo to! Zkrátka sourozenecká solidarita…

Vaše skoro rodící těhulka Petra

Dnes (ve čtvrtek 1. července) je délka Petřina těhotenství přesně 38+3 a termín porodu má už 12. července.

A jak vypadá miminko ve 38. týdnu? Podívejte se!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist