Těhulka LIVE! Štěpánka

Jste v očekávání nebo po miminku jen toužíte? Pak určitě máte mnoho otázek a pochybností a ráda byste své prožitky, obavy i radosti s někým prožívala? Pak je to projekt Těhulka LIVE! právě pro vás.

Co je Těhulka LIVE!? Jedinečný projekt, ve kterém se dozvíte mnoho zajímavých věcí o těhotenství, porodu i šestinedělí, a to neméně zajímavým způsobem. Podporujte se navzájem s Těhulkou LIVE! i s dalšími budoucími maminkami z KLUBU TĚHULEK!

Těhulka LIVE! Štěpánka

Jmenuji se Štěpánka, v září oslavím krásné 39. narozeniny. Do 30 let jsem těhotenství neplánovala, pořád jsem nepotkala toho správného chlapa. Když jsem konečně oslavila jedenatřicáté narozeniny se svým vyvoleným a byla konečně připravená mít miminko, tak jsem si nahmatala na pravé straně prsu bulku. Tím se můj sen o rodině rozplynul.

Následovala řada chemoterapií, ablace, zase chemoterapie a nakonec ozařování. Myslím si, že jsem vše statečně zvládala, ale v den, kdy jsem přišla o prso, jsem také přišla o svou milovanou babičku, která též prodělala nádorové onemocnění. S tím jsem se do dnešního dne nevyrovnala a nevěřím, že čas to zahojí, chybí mi víc a víc!

Můj onkolog mi doporučil, abych minimálně pět let se zakládáním rodiny počkala, protože bych si zatěžovala vaječníky. Byla jsem vzorná pacientka a pana doktora poslechla.

Předloni v listopadu jsem šla na operaci a dali mi narkózu. Když jsem si hned poté udělala těhotenský test, má radost nebrala konce – dvě čárky! Chtěla jsem to vykřičet do celého světa, tak jsem udělala hloupost a napsala jsem na Facebook, že konečně čekáme miminko! Den před novým rokem jsem bohužel samovolně v 8. týdnu potratila. Ta bolest se nedá popsat. Samozřejmě tím, že to hodně lidí vědělo z Facebooku, mně a miminku přálo do nového roku hodně zdraví… To mě zabíjelo.

Do května letošního roku jsme s přítelem o miminku přestali přemýšlet, pak jsme si řekli, že bych chtěla mít alespoň jedno dítě do 40 let.

20. července jsem jela s maminkou a sestrou navštívit rodinu na Karlovarsko. Celý den mi bylo strašně špatně, žaludek jako na vodě, no prostě jsem to nebyla já. Po cestě zpátky do Prahy jsme se zastavily v obchoďáku, abych si koupila těhotenský test a rovnou si ho i udělala.

Dvě čárky, dvě čárky, dvě čárky!!!

Nevydržela jsem a řekla to mamince se sestrou. Jejich radost nebrala konce. Zastavily jsme se ještě na hřbitově, musela jsem to „říct“ babičce, měla by radost! A pak, když jsem to řekla doma příteli, měli jsme oba slzy v očích.

Koncem července jsem byla objednaná na gynekologii, kde mi pan doktor sdělil, že budeme mít DVOJČÁTKA. Dostala jsem minutový záchvat smíchu.

K dnešnímu dni jsem 10+3 tt, dávám na nás pozor a jen doufám, že zvládnu kojit dvě děťátka jedním prsem. To je ale krásná starost.

Jsem věčná optimistka. Vím a věřím, že příští rok budeme čtyři.

Buďte při tom od 27. srpna 2013 každé úterý na hlavní stránce Babywebu. Kromě autentických záznamů průběhu těhotenství Štěpánky vás čekají i zajímavé novinky.

Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist