TĚHULKA LIVE! v 15. týdnu: Hodila jsem všechno za hlavu, přiznává Gábina

Všechno jsem hodila za hlavu, chci, aby bylo miminko v klidu. Ten minulý týden, kdy mě doktor opakoval vyšetření, protože se mu pořád něco nezdálo, pak nekonečné čekání na výsledky, brr… To už nechci zažít. Vlastně nechceme. Vím, že moje nervozita se musela přenášet i na miminko, a to fakt nechci. Tak jsem to všechno hodila za hlavu, navíc to v podstatě dobře dopadlo, a budu se soustředit jen na pěkné věci.

Nakupuji pro bříško

A začala jsem, jak jinak, než v obchodě. Koupila jsem si těhotenské kalhoty, bílé pláťáky. A už se nemůžu dočkat, až je začnu povolovat. Na bříško se hrozně těším. Už aby to na mě bylo aspoň trochu vidět! Je pravda, že večer, nevím čím to, že zrovna večer, si musím rozepnout džíny. Zatím jsem přibrala jen dvě kila, ale už cítím, že se v tom bříšku něco děje. Asi je to přenosné, protože Ríša už také nemluví jen na mě, ale oslovuje nás obě. „Holky, opatrujte se,“ loučí se „s námi“, když jde do práce.

Pořád bych spala

Hodně se těší, a nijak se tím netají. To je prima. Já se zase těším na něj, až se večer doma sejdeme, ale z práce jsem tak utahaná, že hned usnu..Ne, fakt to nedělám schválně. Až začnu cítit pohyby, bude to prý lepší.  Nebudu tak unavená, snad i ty ranní nevolnosti skončí. Zatím je pokaždé „vyléčím“ tím, že se nacpu sušenkami nebo něčím jiným sladkým. Okurkový salát na moje chutě a nechutě už nefunguje, asi jsem ho přejedla. Ríša teď vymýšlí, co jiného mi, vlastně „nám“, začne vařit. Kéž by mu to zůstalo. Vynahradím mu to o víkendu. V neděli jsme byli celý den na kole, bylo to prima, i když večer jsem do postele vlastně zase upadla…

Dámská jízda

Sobota byla taky bezva, měla jsem doma dámskou jízdu, pozvala jsem holky na kolaudaci bytu. No, probraly jsme toho fakt dost, ale rozhodně ne všechno. To asi ani nejde. Už se těším na další popovídání. To se podaří asi až po dovolené, jedeme s manželem – jé, pořád si na to slovo nemůžu zvyknout, ale baví mě – na týden do Andalusie. Moře, sluníčko, klídek a…manžel, takže pohoda. Do té doby mě čeká jen další kontrolní odběr krve, vyšetření bude až po dovolené. Takže šmik, nemyslím na to.

Máma

Hodila jsem to za hlavu taky díky mámě, která mě často říká: „Gábinko, prožij si každý den naplno a nenech si ho otrávit hloupostmi.“ „Je to pravda, to té své holce říkám od malička,“ potvrzuje maminka Světlana, „babička čekatelka“ a pokračuje: „Pracuji třicet let ve zdravotnictví, tak dobře vím, jaká trápení lidé mají, co všechno někdy musí prožít a podstoupit. Je to přepych, nechat se otravovat maličkostmi. Samozřejmě, že jsme minulý týden měli všichni nervy, ale je to za námi a teď můžeme dělat jen to, že se soustředíme na ty pěkné věci. Nic jiného nám také nezbývá.“

A jak už vypadá drobeček v jejím bříšku? Podívejte se dobře!

Na vaše vzkazy, možná i slova povzbuzení se těší naše budoucí maminka Gábina na adrese: tehulka@babyweb.cz

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra.

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře:

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:28 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist