Těhulka LIVE! ve 38. týdnu: Nikolka se právě narodila!

Už jsem na světě! Jsem holčička, jmenuji se Nicolka, vážím 2,5 kilogramů a měřím 48 centimetrů. Nic mi nechází a jsem úplně spokojené a zdravé miminko! Narodila jsem se před chvilkou, ale mámu, tu jsem poznala hned.

Je moc hezká a asi i šťastná. Jen nechápu, proč se usmívala a zároveň jí tekly slzy. Asi měla radost. Ještě jsem stačila zaslechnout, jak řekla své mamce, která k nám nakoukla: „Mamko, ta je ale krásná!“ Že by mluvila o mně? Píšu já, protože moje voňavá maminka je na nějaké JIPce, odkud ji převezou až zítra. To už budeme pořád spolu. Mámo, já se na ten život tak těším!

Tohle psala máma naposled před mým narozením, tak si to spolu můžeme přečíst:

Tak snad už se dnes opravdu dočkám! Snad se už dnes Nikolka narodí. Možná právě ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, přichází mé vytoužené miminko na svět! Držte mi prosím palce, ať všechno dobře dopadne. Rozhodl to můj doktor. Na poslední prohlídce prohlásil, že už není žádný důvod, proč by miminko mělo dále zůstávat v bříšku. Holčička má 2,6 kilogramů, má se k světu a vzhledem k mým trablům s trochu vrtošivou placentou a s menším množstvím plodové vody je ten správný okamžik přivolat ji na svět.

Jak mi je? Zvláštně. Jsem zmatená, nervózní a zároveň radostná. O tom více ve video rozhovoru, který jsme natočili jen pár minut před mým příjmem k porodu.

Císař nebo „normální“ porod?

Jak porodím, to se mám prý rozhodnout sama. Včera v osm ráno jsem nastoupila a na místě se s doktorem domlouvala, zda mi porod vyvolají a půjde to přirozenou cestou nebo se přikloníme k císařskému řezu.

Rozhodnutí už padlo. Bude to „císař“. Dnes v 8.15 hodin nastupuji. 

AKTUÁLNĚ: Gábinu přijali včera v 8.30 do porodnice ÚPMD Praha-Podolí. Po detailním vyšetření se rozhodlo, jakým způsobem Nikolka přijde na svět. Sledujte Babyweb.cz, stále přinášíme aktuální informace!

Kdy to přijde?

Včera jsem celý den jen čekala! Odpoledne jsem měla za sebou nějaká vyšetření a pak už jsem jen čekala na doktora.

Hlavou se mi honilo leccos:

Bude to ještě dnes? Anebo mě čeká další bezesná noc a všechno se odehraje až zítra? Můj doktor provádí nějakou náročnou operaci, tak pořád čekám… Už jsem po obědě, měli jsme polévku a kuřecí maso s těstovinami. Překvapilo mě, jak to bylo dobrý. Pak jsem si ale musela koupit ledový čaj a po dlouhé době i sušenky. Nervy pracují, tak potřebuji cukr.Už mi udělali krevní obraz, za chvilku dostanu klystýr, punčošky už mám taky. Ještě dnes si se mnou přijde popovídat anesteziolog.  Za hodinu se ale jdu sestřičky zeptat, co bude dál. To fakt není k vydržení…To bylo včera.

Miminko? Snad už dnes!

Tak znám konečný verdikt! Čekala jsem na něj skoro celý den. S doktorem jsme se nakonec dohodli, že císařský řez bude lepší. Nastupuji hned ráno, v 8.15! Tedy za pár chvil!Jsem hrozně nervózní, noc byla nekonečná. Budu mít jen epidurál. Jsem moc ráda, nechci zaspat chvíli, kdy se moje vytoužená holčička dostane na svět. Už jen pár desítek minut, ale nekonečných…

Maminky, děkuji

Je to krásný pocit, když vím, kolik lidí na mě myslí a drží mi palce. Znova a znova proto musím poděkovat vám všem maminkám, které mi píšete krásné meily. Moc mi to pomáhá ve chvílích, které jsou někdy hodně krušné. Opravdu moc vám děkuji.  A přeji vám, ať si ve zdraví užíváte svých milovaných mrňousků. Doufám, že už dnes budu jednou z vás. Že taky budu máma.

Naposledy sama

Chce se mi štěstím brečet. Strašně se už na tebe, Nikolko, těším, je to neuvěřitelný pocit, že tě možná už za pár hodin uvidím, že se tě budu dotýkat, cítit tvou vůni, slyšet tvůj pláč, sledovat tvůj dech… Ve své nedočkavé radosti se snažím zahánět neodbytné myšlenky – na porod, na bolest, na strach. Prosím Přírodu, aby byla k nám dvěma laskavá a aby všechno dobře dopadlo.  Dnes v noci jsem si uvědomila úžasnou věc. Dnes naposledy jsem byla sama. Manžel byl opět ve službě. Od dnešního dne, když všechno dobře dopadne – prosím, nic na světě jsem si nikdy tak moc nepřála – už nikdy nebudu sama. Vím, holčičko, že i když budeš velká holka, ve mně navždy zůstaneš. Děkuji za ten pocit.

Příště Gábinu čeká:

dozvíme se, jaký měla Gábina porod, co všechno prožila a jak se má Nikolka k světu.

A jak už vypadá drobeček v Gabčině bříšku? Podívejte se dobře!

Komentář k obrázku: Popis vývoje plodu matky – týden 35.

Všechny informace o Gábině a celém našem projektu TĚHULKA LIVE! naleznete zde.

Vaše komentáře, náměty a připomínky k Těhulce live! můžete vkládat i do speciálně vytvořeného diskusního fóra

Důležité upozornění ošetřujícího lékaře

Při všech ultrasonografických vyšetřeních se každý lékař provádějící sono diagnostiku řídí tzv. ALARA principem, kdy vyšetření provádí po nezbytně krátkou dobu s nejnižšími energiemi tak, aby získal maximum informací o vyvíjejícím se těhotenství.

MUDr. Ladislav Krofta,CSc.

Děkujeme našemu odbornému garantu, ÚPDM v Praze – Podolí, za spolupráci se špičkovými odborníky i za využití unikátních přístrojů při tomto projektu.

Hlavním partnerem akce Těhulka LIVE! je společnost Babypoint

 

10.6.2011 9:38 | autor: Jarmila Jelínková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist