Těhulka LIVE! Veronika (7): Můj nejoblíbenější pořad

Už od začátku týdne se těším. Těšíme se s Tomem oba. Nikdy jsem si nemyslela, že tohle řeknu (natož napíšu), ale těšíme se k paní doktorce. Na naši malou holčičku. Po víc než třech týdnech ji totiž zase uvidíme. Jsem zvědavá a napnutá a mám trochu strach. Ultrazvukový screening ve druhém trimestru může odhalit některé vrozené vady. Nepříjemné myšlenky se ale rychle snažím zapudit.

Konečně pátek. S Tomem od rána nemluvíme o ničem jiném. Během dne si ještě voláme, ladíme detaily. Odpoledne už frčíme směr Veleslavín. Na parkovišti kliniky ještě do sebe potupně v rychlosti soukáme jídlo z rychlého občerstvení. Není to zrovna vzorový příklad jídelníčku nastávající matky. Ale je lepší, než aby mi při ultrazvuku kručelo v břiše, utěšuji se. A jsme v ordinaci. Všichni tři. Chladivý gel na břicho a náš nejoblíbenější pořad může začít. Je sice černobílý a jediný zvuk v něm je rychlý tlukot srdce, ale zábavnější a napínavější neznám. Naše malá to tentokrát doktorce Evě neulehčuje. Točí se zády. Nechce ukázat obličej. „Po mamince v tomto asi nebude,“ poznamená pak při cestě zpátky Tom. Drzoun.

Čekají mě už důvěrně známé procedury: běhám po schodech, poskakuji, piju čokoládu. Konečně se človíček v mém břiše trochu umoudřuje. Doktorka Eva spokojeně měří hlavičku, pečlivě nám ukazuje a popisuje každý orgán, společně počítáme prstíky každé ruky. Na začátku se v jednotlivých obrázcích hůř orientuji. Však už je to taky naposledy, kdy se na obrazovku vejde celé miminko. Pak už uvidíme jen jednotlivé části těla. Snažím se vrýt si ten pohybující se třistagramový černobílý uzlíček do paměti. Hodina v ordinaci utekla strašně rychle. Už vážně musíme jít? S doktorkou Evou se loučím nerada. Tak zase za měsíc. Už aby to bylo.

Tímto týdnem nás ale kromě ultrazvuku provázela ještě jedna důležitá událost. Prezidentská volba. Diskutujeme s Tomem doma. Poslouchám názory v práci. Čtu články. Sleduji sociální sítě. A když už jsem rozhodnutá, mluvím po telefonu s mámou. Jako vždy mě překvapí její jednoznačná nepragmatická volba srdcem. Svůj hlas dává tomu, komu nejvíc věří, je jí nejbližší a nejsympatičtější. Já ne. Líbí se mi jeden, ale volím jiného, aby nevyhrál ten, koho nechci. Kalkuluji. Přemýšlím nad okolnostmi. Náladou ve společnosti. Nad šancemi. Moje máma si stojí za svým názorem, i když pravděpodobně její hlas přijde vniveč. Jenže ona to tak nebere. A já ji za to obdivuji. Začínám přemýšlet o výchově a vzorech, které děti mají ve svých rodičích. No, ještě na tom musíme s Tomem zapracovat. Už teď se na naše výchovné debaty těším.

Tak zatial. Vaše V.

Veronika právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599764788426.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist