Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi začalo hrozně hýbat břicho a docela to bolelo. Asi si řekl: „Já už vás nemůžu vůbec poslouchat, jdu ven!“ Pak jsme se usmířili a on se rozhodl ještě chvilku zůstat.

Císař na Silvestra?
To ale nebyla jediná zpráva od pana doktora. Řekl mi, že se Sofík může otočit ještě zpátky a když se to stane, příští kontrolu mám na Silvestra a on by ho rovnou vyndal císařským řezem. Silvestr je přece už za pár dní! To znamená, že Sofík už tu bude brzy s námi!
Měla jsem z toho hroznou, neuvěřitelnou radost a nezkazil mi ji ani partner – proč prý ho chce doktor porodit týden před termínem a že se nám zkazí silvestrovské oslavy. Moje sestra zase říkala, že si to mám přehodit (jakoby to šlo), že prý všichni budou slavit a nikdo se o mne v porodnici nepostará. To já zase věřím, že tam dělají profesionálové, tak snad nebudu zklamaná.

Porodit můžu každým dnem
Stejně je to všechno jen kdyby, de facto můžu porodit každým dnem nebo třeba v půlce ledna. Proto jsme včera po mnoha urgencích rodičů konečně postavili postýlku.
Kdyby se to stalo a já už bych Sofíkovi žádný díl Deníčku nemohla napsat, chci, aby ještě zazněla jedna věc. Na začátku mého psaní jsme si myslela, že budu psát upřímně, všechno co mě napadne a co prožívám. Jenže ono je něco jiného psát pro tisíce čtenářů a také pro své dítě. Některé problémy se prostě nehodí ventilovat a o některých věcech se hodí před dětmi pomlčet.

Opravdu budeme rodiče?
Člověk nemůže psát všechno tak upřímně a silně, jak to cítí. Tedy hlavně to negativní. Tak vězte, že jestli jste nabyli dojmu, že moje cesta za miminkem byla plná růží a slavičího zpěvu, je to omyl.
I já, respektive my s manželem, jsme si museli projít chvílemi, kdy jsme si v duchu říkali – opravdu budeme rodiče? A jsme na to připravení? Ne vždy jsme si odpověděli kladně. Ne vždy jsme se také shodli na tom, kdy je vhodné balit tašku do porodnice a kdy postavit výše zmíněnou postýlku. Chlapi mají prostě na všechno dost času.

Idylka? Možná ve filmu!
Můj partner se cítil v poslední době pod tlakem a řešil to způsoby, které se mi ne vždy líbily. Já jsem si musela uvědomit, že nejen pro mě je to velké poprvé, ale i pro něho a on neví a ani nemůže vědět, jak se v takové situaci chovat.
Obrázky šťastných rodin v očekávání, kde tatínek hladí bříško a nosí maminku na rukou, jsou spíše raritou. Taková idyla se dá vydržet chvilku a ne téměř deset měsíců. Prostě to nebylo vždycky růžové, ke změnám na těle se přidávaly šrámy na duši a obavy z porodu a jak to všechno zvládnu potom. Jenže nebylo kam utéct. A ten pocit vás nejdřív strašně mrzí, ale pak vám dává sílu. Protože když není kam utéct, musíte bojovat. A hodně pomáhá, že už nebojujete jen sama za sebe, ale i za to miminko v bříšku, které, i když je dvacetkrát menší než vy, vám paradoxně dá tolik duševní síly jako celoživotní cvičení jógy.

Tak mu chci poděkovat, protože nevím, jestli mu to jako máma ještě někdy řeknu: Díky Sofíku, já ti to vrátím.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené