Katka (2): Moc se na tebe těším, tvůj táta

Tak už pěkně rosteme. Tedy já i Sofík. Na minulém vyšetření vážil 330 gramů, teď už má určitě o moc víc. No a já tedy o moc, moc víc. Zatím jsem přibrala dvě kila, to snad jde. Včera jsem se dozvěděla výsledky těhotenské cukrovky – negativní. Tak jsem si k obědu dopřála moc dobrého indiánka. Na ultrazvuk ale budu muset jít ještě jednou, miminko se nám pořád schovávalo, ruce si strkalo pod hlavu a ani když do něj paní doktorka štouchala tak, že jsem měla chuť jí to vrátit, se mu nechtělo otočit.

Sezóna obětování začíná
Trochu mě tedy to naše mládě naprdlo, protože ultrazvuk už pro mě není nic příjemného. Vždycky jsme měla citlivý pupík a když teď mi po něm doktorka půl hodiny přejížděla a tlačila, protože nebylo nic vidět, docela to bolelo.
No ale co je to proti bolesti u porodu, že? Prostě sezona obětování začíná. A skončí až v rakvi. Ale mám, co jsem chtěla.

Nechtěné miminko
To, že lidi nevědí, co chtějí, není pro mě žádným překvapením. Žasnu ale nad tím, co se teď podařilo mé kamarádce – čtyři roky chodila s přítelem a pořád myslela na svatbu. Pak se rozešli, ale 14 dní nato zjistila, že je těhotná.
On si ji chtěl vzít, ale ona už nechce. Dítě taky moc nechce, ale protože už není nejmladší, tak si ho nechá. Nejsmutnější na tom je osud toho miminka. Podle mě si každé zaslouží, aby se vyvíjelo a vyrůstalo s láskou obou rodičů, jak k němu, tak vzájemnou.
Nechtěné děti si prý nesou do života těžké trauma a mají pak problémy ve vztazích, jak jsem se tuhle dočetla.

Sofíkova výbavička
No, to náš Sofík ho mít určitě nebude. Před pár dny jsem byla na návštěvě u svých rodičů a mamá mi ukazovala něco ve skříni. Vyvalila se na nás spousta plyšáků a bodíček. Vykulila jsem oči: „ Mami, co s tím budeš dělat?“ „ To je přece pro miminko,“ odpověděla a vyndala obrovskou krabici lega. No na to, že je Sofík veliký asi jako půlkilový steak, už toho má opravdu dost.
Minulý týden mě také dojalo, když jsem uklízela Sofíkovy zatím jediné dupačky do jeho komody (jo jo, už má i komodu!) a našla jsme tam velkého plyšového tygra, který měl na sobě cedulku: „Už se na tebe moc těším. Tvůj táta.“
To bylo to nejromantičtější, co můj manžel kdy udělal a vůbec mi nevadí, že to bylo pro někoho jiného než pro mě.

Knihomol nebo sportovec?
Abych nepomlouvala jen zbytek rodiny (sestra, nastávající tetička, už ušila kolotoč nad postýlku a povlečení, švagr dodal postýlku) já jsem Sofíkovi založila knihovničku. Má už v ní osm úplně nových knížek.
Nesmí samozřejmě chybět klasické pohádky a taky leporela. Ale je to zatím jen torzo. Knížek bude mít určitě hodně, protože já knížky miluju a doufám, že to po mě zdědí.
Tomáš zase tajně doufá, že po něm zdědí lásku k běhání a ke sportu vůbec. Takže zatímco já bych chtěla knihomola s brejličkama, on chce šlachovitého výrostka s tretrami na nohou. Ale ona nás ta naše holčička pěkně překvapí, když bude třeba motokrosová závodnice. Nejkrásnější na tom je, že to vůbec nevadí.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené