Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od rána do večera smějeme. A Víte proč? Odpověď se skrývá v názvu našeho článku.

Je to víc než týden, co jsem Vítka při jeho teď nejoblíbenější činnosti, nachytala. To dopoledne jsem zrovna v kuchyni dělala domácí přesnídávky. V kuchyni mi stačí udělat jeden krok od linky a vidím do obýváku, kde si Vítek hraje. Naplněné skleničky jsem popsala a pro kontrolu jsem se podívala směrem do pokoje. Povím Vám, málem jsem se rozbrečela. Ve chvíli, kdy jsem se otočila směrem do pokoje, Vítek na mě vykoukl z chodby mezi místnostmi. Dospěláckým krokem to z bodu A v obýváku do bodu B v předsíni jsou tak tři kroky, ale pro toho našeho „plže“ to musela být dálka. Hned jsem ho vyfotila. Pak jsem si ho vzala do náruče a dokola ho pusinkovala. No a od té doby je z toho našeho kloučka hádě. Jakmile se otočí na bříško, najde si kolem sebe nějakou hračku (nebo ovladač od telky, to je teď hit) a doplazí se za ní, i když je přes celou místnost. Nejvtipnější je, když se ta hračky po Vítkově doteku pohne a o kus se posune. To jsou pak závody, kdo z koho. Ale protože je Vítek obr šikula, většinou vyhraje. A protože ho chceme motivovat a cvičit, aby měla fyzioterapeutka radost, trochu jsme tuhle hru zdokonalili. Když se Vítek za něčím „honí“, sami mu objekt zájmu trochu posuneme. Možná to takhle zní, jako že mu to trochu kazíme a zbytečně ho ženeme, ale kdybyste ho viděli, jakou má radost, když dosáhne cíle, a konečně hračku chytí do ruky.

Takže si dokážete představit, že největší boj teď svádíme po jídle, kdy chci, aby byl Vítek v klidu a ne se hned obracel na břicho a pak víte co? Když mi to naše prtě uteče, a hned se překulí na břicho, většinou je všechno jídlo… venku.

Taky jsme tenhle týden absolvovali kontrolu u fyzioterapeutky a kontrolu u paní doktorky z rehabilitace. Odcházeli jsme s dvojitou pochvalou. Obě byly z Vítka nadšené, prý je to báječné mimino a je moc šikovný. Všechno je v pořádku, a podle toho jak je Vítek šikovný, máme se prý připravit, že brzy poleze po čtyřech, no a pak je to jen kousek na nohy a je to tu. Možná na tom něco bude, protože spousta lidí říká, že je Vítek trochu rychlejší a že se máme připravit. Ale my připravení jsme, takže… jen do toho, ty moje hádě.

Skoro ve stejné době se u Vítka projevila další nová schopnost. Začal neuvěřitelně brblat, žvatlat, mluvit. Každý rodič to nazývá jinak. Ale je to tak, jako tak rozkošné. A nejmilejší je, když mu stejnou řečí (kdyby mě někdo poslouchal, bude si myslet, že mi hrabe) odpovídám a tak spolu vedeme vážnou konverzaci. Když mu začnu odpovídat, pečlivě mě sleduje a směje se od ucha k uchu.

On je prostě naše zlatíčko. Ještě pořád skoro nepláče, nemá špatnou náladu. I když se nám občas stane, že se v noci vzbudí (asi špatný sen, nebo nějaký bloudící prdík), ráno je vše zapomenuto a když se nakloním do postýlky, pokaždé se na mě zazubí. A přes den, je radost ho sledovat, jaký je průzkumník a jak je šikovný. Každá mamina si tohle určitě povídá, to je samozřejmé, pro každou je její dítě nejbáječnější na světě. Teď už tomu rozumím, jsem stejná.

Každý večer, když jdu Vítka zkontrolovat do postýlky, říkám si, jak obrovské štěstí mě a Járu, a naše rodiny, potkalo.

Léto se pomalu blíží ke svému konci, takže Vám i nám přejeme, ještě pár sluníčkových dní.

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené