V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce života nezapomenu, a co ve mně i po týdnu stále vyvolává otázky, zda-li jsem a budu dobrá máma.

Co se týká babiččina pobytu v nemocnici, blýská se na lepší časy. Pokud půjde vše tak, jak má, budeme mít babičku doma ještě tento týden. Po dvanácti dnech na JIPce byla konečně přeložena na klasický pokoj, takže si dokážete představit, jakou jsme měli všichni radost, a hlavně, konečně jsem jí po dlouhých dnech mohla ukázat Vítka. Mamka je ještě slabá, takže zatím chováme Vítka v náručí my a oni se spolu hladí po rukou a dávají si pusinky tak, že já držím Vítka v náručí a společně se nakláníme k mamce. Každý den je ale lepší a lepší, takže už se brzy dočkáme. Vítek bude nejlepší rehabilitace.

Ale teď k tomu hlavnímu, co Vám chci povědět. Posledních pár dní jsem rozmýšlela, zdali sem napsat, co se stalo. Není to žádná věc na chlubení, to vůbec, dokonce se za to stydím, ale stalo se. Stydím se, nenávidím sama sebe a proklínám tu chvíli. Pár lidí, kteří o tom věděli, mi s úsměvem pověděli, že se to stalo určitě mnohým a že se nic nestalo, tak ať neblbnu. Ale hluboko ve mně je to stále, a jsou chvíle, kdy na to moc myslím a chce se mi brečet.

Vteřina nepozornosti

V sobotu ráno odcházel Jára po šesté do práce, a protože již Vítek nespal, podal mi ho do naší postele. Hned po této větě určitě tušíte, co se stalo. Byl to mžik, zřejmě jsem na minutu usnula. Vítek se dostal na druhou stranu postele a zřejmě máchnul do prázdna a spadl. V tu chvíli jako by mě píchlo u srdce, probudila jsem se a v poslední chvíli ho zachytila za ruku. Nespadl tedy úplně, ale stejně.

Okamžitě začal plakat a já s ním. Vítek se po chvíli uklidnil a já se ho na přebalováku snažila „prohlédnout“, jestli ho místo, kde ho lehce zmáčknu, nebolí. Představte si, on se u toho začal smát. Zřejmě mu nic nebylo, jen na čele měl takový malý červený flíček. Jelikož jsem ho chytila na poslední chvíli, nejsem si jistá, jestli se trochu uhodil, nebo možná jen otřel o koberec. Ale prostě tam červené místo bylo.

Okamžitě jsem volala Járovi, aby přijel a co se stalo. Shodou okolností byl u Járy v práci i můj taťka. Byli doma během deseti minut. Jára si vzal Vítka a také ho prohlédl. Mě držel taťka, v pevném objetí, protože se přiznám, že jsem byla jen kousek od toho skočit z okna. Hned jsem řekla, že pojedu na pohotovost. Prvně jsem zavolala naší dětské doktorce a ta mi poté, co jsem jí mezi slzami odpověděla na otázky, pověděla, že se zřejmě nic nestalo, ale že pro svůj klid, bych jet měla.

Na pohotovosti jsme narazili na milou doktorku i sestřičku. Vítkovi vzali trochu krve a udělali sono hlavičky. Všechny výsledky byly v pořádku, i ty kontrolní druhý den. Měla jsem Vítka víc hlídat, v noci po třech hodinách budit, a kdyby cokoliv, ihned přijet. Celý víkend byl Vítek v pohodě, nijak zvláštně se neprojevoval, neplakal, nic. Dokonce to červené místo na čele zmizelo, zřejmě to bylo opravdu jen o koberec. V pondělí jsem se šli ukázat naší paní doktorce, která jen potvrdila, že to nebylo nic vážného a že je Vítek v naprostém pořádku.

Tak a je to venku. Jak jsem již napsala, stydím se za to, že jsem to dopustila. Nenávidím se za to, že jsem na tu minutu zavřela oči. Svého syna miluji na světě nejvíc a tohle se prostě nemělo stát. Možná mě teď někdo odsoudí, možná pochopí. Paní doktorka mi pověděla, že se tohle kolem půl roku stává. Samozřejmě to není žádná omluva a ani jako útěcha mi to nepomohlo.

Pevně doufám, že máme všechno zlé za posledních pár dní za sebou se vším všudy. Každopádně tyhle dny mi daly opět ponaučení, na které občas všichni zapomínáme. A to že zdraví je nejdůležitější, protože máme jen jedno, a když se pak milované osobě něco stane, člověk si uvědomí, jaké malicherností řeší.

Hezčí dny než ty předchozí a hlavně zdraví přejí

Vítek a Gábina

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele strnadom
strnadom

nevěšte hlavu a nic si nevyčítejte... berte to jako ponaučení pro příště... mě se stalo něco podobného a malej je taky v pořádku... u malý si dávám pozor aby se mi nic podobného nestalo ale s dvěma prcky je to občas těžké :D ... tak hlavu vzhůru a držte se :D

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené