Budu lepší

VÁŠ PŘÍBĚH Mám dva syny, Samuela a Tadeáše. Jsou od sebe 2,5 roku a mé porody jsou opravdu nezapomenutelné.

Především protože jsem se od 24tt otevírala, poslíčky jsem měla už 14dní před porodem. Samotný porod trval 36 hodin, protože jsem se otevírala hrozně pomalu a měla jsem příšerné bolesti.

Všechno se pokazilo

V pátek mi odtekla plodová voda a v noci jsme po hodině jeli do porodnice. Tam si mě nechali a čekalo se a čekalo. Proběhla sobota a stále nic, pak neděle a stále nic, až odpoledne se konečně něco pohnulo a po několika hodinách jsem byla na 4 prsty a mohli mi dát injekci na urychlení. Nic se ale nestalo. Samuelek se tlačil ven a neměl v podstatě kam. Možná i to byl důvod, proč se to pokazilo.

Jen si šeptali

Lékaři mě stále kontrolovali, já ke konci už moc nespolupracovala, byla jsem hrozně vyčerpaná a bolavá. Ještě dnes si pamatuji, že bylo asi 18hod, když přišla lékařka a jak jí ztuhl obličej. Pak odešla a přišla s lékařem, který mě opět zkontroloval. Manžel stál u okna a ani nedutal.

Já jen slyšela, jak si šeptají... cítím něco tvrdého a nakonec mi dali papír, kde jsem měla na výběr buď celkovou anestezii nebo jen do půlky těla. Do pěti min bylo jasno: musím jít na celkovou, nelze už čekat.

Syna přinesl manžel

Nakonec si mě manžel odvezl na operační sál a rozloučil se. Samuel se narodil ve 20:35. Já jsem ale nereagovala, protože jsem měla celkovou anestezii a celou noc prospala až do rána. Syna jsem viděla, až když mi ho manžel odpoledne při návštěvách na chvilku dovezl ukázat.

Byl to nejhorší pocit, jaký jsem měla.

Dívala jsem se na své dítě a necítila jsem to tak. Prostě tam leželo nějaké miminko, které ještě navíc nebylo nijak krásné, bylo totiž deformované: hlavička nosánek i ouško.

Příčina: čelní poloha dítěte. Jsou to ojedinělé případy, často se nestávají, ale nám ano.

Dnes je Samuelkovi tři a půl a je to krásný a chytrý chlapeček. Nikdo by nevěřil, že měl tak těžký příchod na svět.

Druhý porod

Když jsem podruhé otěhotněla, každý se mi hrozně divil, protože jsem měla takové těhotenství a ještě horší porod.

Ale na druhý porod, který se hlásil taky 14dní před porodem poslíčky a trval 12 hodin, nikdy nezapomenu. Bylo to taky hodně moc bolestivé, ale už jsem všechno vnímala úplně jinak, statečněji a věděla jsem, co mě asi čeká. Jen strach, že to dopadne stejně jako u prvního, mi dýchal na záda. Manžel byl obrovskou oporou, i když si občas připadal zbytečný, mně stačilo, že je tam se mnou.

Šlo to pomalu

Dostala jsem epidurál a čekalo se. Šlo to pomalu, ale šlo. Když už jsem byla na 8 prstů, hopsala na baloně, ucítila jsem šílený tlak, jako by se mi chtělo na velkou. Sestry ale že to ještě musím vydržet. Nakonec jsem už nemohla, když přišel primář, který mě uvnitř ještě roztahoval, fuj to bylo dost nepříjemné, byla jsem připravena. Měla jsem před sebou asi 10 lidí. Kvůli prvnímu porodu císařem mě museli více hlídat.

Ještě se dohadovali, kdo si mě odrodí. Nakonec asi na čtyři zatlačení a nástřihu se nám narodil druhý syn Tadeáš.

Položili mi ho na břicho, byla jsem ta nejšťastnější máma na světě. Hlavně proto, že se mi konečně podařilo porodit dítě přirozeným způsobem.

To byl možná i důvod, proč jsem chtěla tak brzy druhé dítě. Brala jsem to jako šanci pro sebe. Že budu lepší.

Gabriela

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Klárka
Klárka

Ahoj, já jsem si přečetla článek a nemohu nereagovat. Mám syna 13. měsíců .Porod jsem měla 30 minutový a přirozenou cestou. Syn se sice narodil o měsíc dřív ale byl zdravý a v pořádku. Stále kojím a jsem nyní v 5. týdnu těhotenství. Můj názor je, že je jedno jak jsi rodila, či kojíš nebo ne. Podstatné jsou jiné věci. Měli by jsme hlavně být šťastné, že máme zdravé děti a to ostatní by mělo jít stranou. Já jsem hrdá na to, že jsem porodila zdravé miminko a kdyby druhé mělo jít císařem tak to přece nemění nic na tom, že je to mé dítě a budu úplně stejně hrdá jako u přirozeného porodu. nemá cenu se odsuzovat či zméněceňovat věcí, kterou stejně nemůžeš žádným způsobem ovlivnit. A jak tu píše vyskozel, tento stupidní trend mě též nadzvedává ze židle a doufám, že tomu brzy bude konec.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Přesně tak, já tomuhle postoji také nerozumím. Rodila jsem plánovaným císařským řezem a rozhodně si nepřipadám jako méněcenná. A s kojením je to to samé - musela jsem přestat poměrně záhy ze zdravotních důvodů a ať jsem přišla k jakémukoliv doktorovi, všichni mi to dávali pěkně sežrat. Nechápu, kde se tyhle naprosto stupidní trendy vzaly a jen doufám, že brzy vymizí.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jen proto,že jsi rodila císařem,tak nejsi dobrá?Raději bys to riskla přirozeně,abys měla ze sebe lepší pocit?Nezlob se na mě,ale nemám ráda tuhle zatvrzelou sebekritiku zato,že jsem neporodila přirozeně,nebo,že nekojím do 3 let.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené