Klub těhulek (137): Strie na zadku

Maže a maže a stejně nepomůže – striím se vyhne jen málokterá těhulka. Máře se to nepoštěstilo. Jinak je naštěstí vše v pořádku – Sebastienkovi je dobře, máma spí, v noci nepochoduje… ostatně čtěte sami.
foto: Fotopromě.cz

S TĚHULKAMI SI MŮŽETE POPOVÍDAT NA DISKUZNÍM FÓRU KLUBU TĚHULEK.


Ahoj všichni!
Je to skutečné? Vždyť nedávno jsem si kupovala těhotenský test a ještě si v duchu říkala, že určitě těhotná nejsem. A byla. No a teď čekám, kdy ten „D“ nastane a já se stanu matkou toho stvořeníčka, kterého už nyní tak moc miluji. Jsem tu už poslední těhulka, také bych to už ráda měla za sebou. A poslední deníček Veroniky mě moc povzbudil, že opravdu porod může být i krásným zážitkem. Já udělám vše proto, aby to tak bylo i u mě. Chci, aby den, kdy přijde Sebastienek na svět, byl pro mě tím nejkrásnějším.

O víkendu jsem prožila naprosto perfektní dny. Pekla jsem domácí housky, takže jsme ráno krásně posnídali, vyjeli nakoupit na farmářský trh a pak rovnou na Aerobatic – celoevropskou soutěž v akrobatickém létání. No paráda. Vzala jsem si deku, plno ovoce a pití, takový piknik. Bylo nádherně, takže jsme si to naprosto vychutnali, a ač se spálili na sluníčku, bylo to perfektní. Odpoledne jsme jeli nakoupit do hobby potřeb a konečně jsme udělali poslední úpravy na domečku. Ještě jsme stihli procházku na Ladronce s pejskem. Pak už jsme jen grilovali a poplácávali se po ramenou, jak moc jsme oba šikovní.

Takhle plnohodnotný den jsem už dlouho nezažila. Neděle probíhala v trochu klidnějším duchu. Jenom jsem odpočívala a rozdávala úkoly. To mi šlo dokonale a mohla bych to dělat neustále.

Zítra jdu poprvé na kontrolu do porodnice. Tak se moc těším. Doufám, že Sebastienka uvidím na monitoru ultrazvuku a řeknou mi, jak moc vyrostl. Snad ne až příliš. I když podle toho, jak moc jsem přibrala, bych nebyla překvapená. Minulý týden jsme vyzvedli poslední věci pro Sebinka a já se začínám nudit. Nevím, co mám celé dny doma dělat. Nemáte dobrý tip, jak zabít tyto nekonečné dny čekání?

Ještě ke všemu je až do 17. 6. uzavřená má vybraná porodnice. Tak kdyby to přišlo dřív, vybrala jsem si jednu za Prahou a budu se modlit, že to stihneme včas. Ale teď začínám mít pocit, že Sebastienek vydrží, jak nejdéle bude moct. Občas se tedy snaží protlačit žebry nebo bokem a to opravdu není nic moc příjemného. Nejhorší na tom je, že když se moc vrtí a kope, jsem protivná, jak je to nepříjemné, ale když se dlouho nepohybuje, hystericky ho probouzím, abych věděla, že je v pořádku, takže si opravdu nevyberu.

Zatím mám pořád skvělé spaní, jen musím chodit spát až po půlnoci. Pak spím jak zabitá až do odpoledne. Lituji těhulky, co mají problém se spánkem, čučení na strop a uklízení v pět ráno jsem si také užila. Teď se jen modlím, aby mi to vydrželo co nejdéle.

A s čím se tedy ještě musím svěřit? Ač jsem se snažila sebevíc, objevily se mi strie na zadku. Prostě se tam přes noc udělaly. Jsem z toho nešťastná, tak poctivě jsem mazala každý den několikrát už od třetího měsíce a teď ke konci tohle. Vím, že to k tomu patří a je to běžné, ale já je tak moc nechtěla. Budu jen doufat, že to už nebude horší, a hlavně, že se vyhnou břichu.

Můžu se prosím zeptat, kdybyste mi napsali do diskuze, budu moc ráda. S jak starým mimčem jste letěli k moři, jak to zvládlo, a hlavně dá se taková dovolená vůbec užít? Hodně čtu protichůdné názory. Mně už dovolená chybí, tak moc miluji cestování a nikdy v životě ho nechci přestat milovat. Ráda bych někam, kde vím, co očekávat – dobrou zdravotní péči a hlavně moře. Třeba Španělsko, Kypr – něco takového mám na mysli. A až třeba koncem září to bude malému už více jak 3 měsíce, ale prostě nevím, nechtěla bych mu tím jakkoliv ublížit, takže to budu muset hodně důkladně promyslet, proto mě teď tolik zajímá názor někoho, kdo to zažil.

V poslední řadě moc gratuluji Veronice k Anitce a přeji hlavně co nejvíce štěstí a zdraví celé rodině.

Markéta je právě ve 38. týdnu těhotenství. Přečtěte si více o vývoji plodu a těhotenských změnách v tomto týdnu.


 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 4
Obrázek uživatele Dupinka
Dupinka

Dobrý den, Markéto, 

na strie bych vyzkoušela Bepanthen proti striím, kamarádce pomohl - strie rychleji vybledly a zmenšily se. 

Co se dovolené s miminkem týče - my jsme byli se synem poprvé v Chorvatsku, když mu bylo 11 měsíců. To už byl vlastně docela velký, měl za sebou očkování a nebyl už takové zranitelné miminko. Když mu byli 3 měsíce, byli jsme s ním na první dovolené - na 2 týdny v Jeseníkách. A to zvládl bez problémů. K moři bych ale s takhle maličkým miminkem raději neletěla. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, ráda bych napsala svou zkušenost s cestováním s malými dětmi. Poprvé jsem jela na dovolenou s dcerou, které byly čtyři měsíce (letecky, Bulharsko). Ještě jsem plně kojila, ona si spinkala v kočárku, já si užívala sluníčka, koupání, ležela s námi na dece, hrála si s hračkami a díky kojení jsem nemusela absolutně nic řešit. Podruhé jsem letěla s druhým dítětem, kterému bylo 8měsíců, akorát začínal pozvolna chodit, lezl tam, všude všechno vymetl a byl úplně v pořádku. Jediným problémem byla nutnost vézt příkrmy a váhový limit kufru na letišti...ale i to jsme zvládli a užili jsme si pohodovou dovču. Letos mám v plánu jet opět, tentokrát bude synovi rok a půl a nesmírně se na to těším. A vím, že si to moje děti bezproblému užijí. Takže za mě a mé zkušenosti - já bych neváhala. Pokud se na to především vy jako matka budete cítit, budete mít pocit, že zvládnete a že si to užijete, tak si to stopro i užije vaše dítě, protože tomu nezáleží kde je, ale spíš s kým je - tedy s vámi:-). 

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Hezký den, Máro. Děkuji za gratulace. Přeji Vám, ať ty poslední dny rychle utečou a užijete si báječný příchod Sebíka na svět! Veronika

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Máro, dobrý den,

cestování s takhle malým miminkem letadlem nebo autem k moři nedoporučuji, není-li to nezbytně nutné. Malé děti nemjí do dvou let vůbec vyvinutou imunitu, a proto jim tak velká změna prostředí nedělá dobře. Prcek se narodí, celá rodina se sžívá, děťátko i zvyká na domov a vy ho z tohoto prostředí "vytrhnete" a kvůli svému rozptýlení riskujete jeho pohodu a zdraví. Pediatři nedoporučují cestování s dětmi do dvou let z mnoha rozumných důvodů. Ze skušenosti kamarádek nedoporučuji ani cestování s dítětem kolem roku, kdy začíná chodit. Všechny, které dovolenou absolvovaly tvrdily, že to byla jejich nejhorší dovolená v životě, neustále někde s partnery naháněli děti, vyndavali z pusy nejrůznější předměty (na to je Řecko, Tunis, Egypt, Turecko nebo Kypr vskutku ideální) a ani na chvilku si nevydechli. Nechcete-li se vzdát cestování, vřele doporučuji cestovat první dva roky po Česku, Slovensku, Německu nebo Rakousku, kde je rovněž krásná příroda, spousta jezer, všude se dá dojet autem a kvalita služeb je na vysoké úrovni. V neposlední řadě není změna prostředí pro mimi tak náročná. My jsme to takhle praktikovali a nemůžeme si to s mužem vynachválit. První společnou dovolenou jsme absolvovali u moře v Chorvatsku, když dceři bylo 2,5 roku, kam jsme jeli s dalšími 4 příbuznými a byla to perfektní dovolená. Měli jsme s sebou kola, vozík za kolo atd. Ráno jsme jezdili na kole, přes poledne jsme s mužem s malou spali a koupat jsme se chodili až po 15:00 hodině. Díky tomu, že ostatní členové výpravy večer malou rádi pohlídali jsme si užili i nějakou romantiku :).

Vše je samozřejmě individuální, ale toto je naše zkušenost, která se nám osvědčila. Přeji vám pohodový porod a zdravé a ať je Sebík zdravé a spoojené miminko.

 

 

 

 

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené