Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla.

Byl to a je osud, vše je tak, jak má být se všemi radostmi i starostmi. V zápětí jsem byla vytržena ze vzpomínek, protože se Oliverkovi moc nelíbilo, že máma stojí v davu lidí ve vydýchaném vzduchu a dal mi to patřičně najevo. Nejen tím, že mi začalo být špatně od žaludku, ale i na omdlení. V tu chvíli jsem si řekla: „Pozor, něco není v pořádku“.

V duchu jsem tuto situaci očekávala, protože dlouhé stání mi nedělalo dobře i bez těhotenství. Přikládala jsem tehdy vinu nízkému tlaku. Pomohlo přemístění k proudu čerstvého vzduchu spolu s malou svačinkou a bylo vše v pohodě. Už tak nějak o něm pár dní vím častěji, jakmile je v okolí více hlasů, začne se v bříšku pohybovat. Vnímám to zatím jako šimrání. Až trošku zesílí, určitě to poznám intenzivněji.

Včera jsme začali poprvé předčítat pohádky. Přesněji pohádku O Rumcajsovi a Mance. Mou oblíbenou v dětství. Některá slova byla krkolomná, že jsem měla pocit, že tomu nerozumím ani já, na druhou stranu mi to snad náš chlapeček odpustí, jestliže můj přednes nebude perfektní. Myslím si, že se mu čtení líbí a naslouchá. Sem tam se prokopne a je opět v klidu. Doufám, že tak budu moct čtení pohádek zahrnout k uklidňujícím prostředkům, když se mu bude špatně usínat nebo ho něco bude trápit či bolet.

Dnes předčítá táta. Uvidíme, zda bude reagovat stejně jako na mě. Že si nakonec mámin a tátův hlas vryje do svojí malinkaté hlavičky. Třeba si i potom vzpomene, že tato slova už vícekrát zaslechl. A zrovna pohádky má přece každé malé dítě rádo, tak proč by je neměl mít rád náš Oliverek. Čtené s láskou, v harmonickém prostředí a od dvou nejdůležitějších lidí v jeho životě. Opakuji to snad pořád, ale tolik se na něj těšíme. Na to naše malé štěstí a chystáme se mu to dát najevo jak nejlíp budeme umět.


Bára právě prožila 18. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg

6.6.2016 10:58  | autor: Barbora Štraitová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist