Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak nás čeká i nemine v souvislosti s našim miminkem a úpravami dětského pokoje.

Žádná práce, vstávání, povinnosti, návštěvy, pouze já a moje rostoucí miminko. Poprvé, kdy jsem zjistila, že mě asi brzo čeká výměna šatníku, bylo právě v tomto období. Jednoho slunného dopoledne jsem si vyrazila zaplavat do nedalekých krytých lázní a ejhle, horní díl plavek už mi jaksi neseděl. To, co by měl zakrýt, začíná být spíše venku a to jsem se nepokoušela dopnout moje oblíbené úzké rifle. Naštěstí nemám pouze jedny, najdou se stále některé, které mi pořád pasují a snad budou i za pár týdnu.

Jelikož budu mít zřejmě větší bříško v létě, můžu vynosit spoustu letních šatů. Ale ty plavky a vůbec spodní prádlo bude potřeba řešit dříve. Určitě nejpozději na letní dovolenou, kterou se v srpnu chystám ještě absolvovat, snad to půjde. Nezlobím se, je to přece normální a u každé nastávající maminky stejné. Jedna přibírá rychleji, druhá pomaleji.

Na váze jsem to zatím moc nepoznala, mám nahoře 1 kilo od své původní váhy a bříško ještě opravdu malinké. I chutě se mi v tomto týdnu tak nějak ustálily. Už nemám pocit, že jsem stále hladová. Byly časy, kdy jsem musela večer spořádat půl sáčku bramborových lupínků a na čokoládu s jinými sladkostmi, se nemusela ani podívat. Vše mi teď chutná. Snažím se nepřejídat, jíst zdravě, aby mohlo naše miminko pěkně a rovnoměrně růst. Neopovrhnu dobrou polévkou, kterou jsem dříve k obědu mít nemusela. Kávu, můj oblíbený nápoj ráno i během dne, jsem přestala pít už na začátku. Jsem ráda, ani ji nepostrádám. Nevolnostmi netrpím, takže svoje zatím probíhající těhotenství můžu hodnotit víc než kladně. Jsem klidná, vyrovnaná, odpočinutá, spokojená, milovaná a hlavně šťastná.

Příští týden v 16. týdnu, mě čeká kontrola u gynekoložky, tak počítám každý den, kdy se zase s mým drobečkem setkáme, sice jen přes ultrazvuk, ale uvidím ho a to je důležité.


Bára právě prožila 15. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg

15.5.2016 5:12  | autor: Barbora Štraitová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist