Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme.

Naštěstí jsme obdařeni hodnými příbuznými, kamarády a samozřejmě nejbližší rodinou, která nám pomáhá jak v nakupování, tak i v zapůjčení, vlastně nejen tím. Jsou tady pro nás v každou denní dobu. Dnes jsme se soustředili na oblečení, alespoň to základní a běžně dostupné. Přece jen teplejšího oblečení, které potřebujeme na listopad asi už moc není nebo zatím není, zvlášť teď v červnu, ale i tak jsem doufala, že na něco pěkného narazíme.

Sortiment je bohatý, od bodýček, po bundičky a rifle, všechno tak miniaturní, člověku oči přechází nejen z nápaditosti, ale i barev, které jednotlivé obchody nabízí. Chtěla bych to všechno. Sama ale dobře vím, že to nejde, poroste tak rychle, že by toho spoustu nevynosil a mně by bylo líto, kdyby to jen tak leželo ve skříni nenošené. Ale je těžké odolat a nekoupit mu to, zvlášť, když je to naše očekávané zlatíčko.

Protože je to chlapeček, soustředili jsme se na modrou, zelenou, ale i neutrální barvu. Kromě růžové, mu prakticky můžu obléci cokoli a bude to vypadat dobře. To by bylo překvapení, kdyby se nám narodila holčička. Věřím ale mojí lékařce, která si chlapečkem byla jistá téměř na sto procent a i kdyby, měli bychom ji rádi stejně.

Po příjemně stráveném odpoledni, jsme odešli s plnou taškou moc krásných věcí od malé po větší velikost a velkou spokojeností. Jinak můj 18. týden probíhal ve smyslu běžných činností – práce, mezitím pár dní volna a zase práce. Občas mě to pracovní nasazení zmáhá, ale říkám si, jsem stále v příjemném kolektivu, práce mě baví, mám pohyb a možnost jít kamkoli a kdykoli.

Oliverek vesele kope nejen ve dne ale i v noci, mně začíná pomalu a jistě narůstat bříško, takže každému kdo mě vidí, je určitě jasné, že to nebude tím, že moc jím. Pokračujeme ve čtení pohádek před spaním, kdy postupně přibíráme další a další příběhy, které si i sama ráda připomenu po těch letech.

Za 14 dní nás čeká další kontrola u mojí gynekoložky, tentokrát ve 20. týdnu, tak snad pro nás bude mít samé dobré zprávy jako doposud. Navíc se zase uvidíme s naším malým chlapečkem. Tentokrát jde s námi i táta, takže opět všichni tři, jak to má být.


Bára právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg

15.6.2016 9:50  | autor: Barbora Štraitová
Více o tématu: čtenípohyb

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist