Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.

Vypadá úplně jinak než posledně. Je větší, zřetelnější, dokonce se stihnul i otočit. Hlavně je náš. Dnes se nám i ukázal. Trošku mu to trvalo, hned poskok, za chvíli měl kolínka způsobně u sebe. Ale dal si říct a bylo vidět, že mi v bříšku roste šikovný chlapeček. Přítel si sice tajně přál holčičku, která by byla jeho malá princeznička, v závěru mě ale ujistil, že je stejně moc rád za cokoli. Když si vzpomenu, co nám to způsobilo za trápení. Tehdy jsem poznala, že je to chlap mého života a budeme spolu v dobrém i zlém. Moje životní láska.

Vše ostatní bylo podle lékařky v pořádku, co se týká růstu i napohled. Ten kámen, který mi v tu chvíli spadnul ze srdce, museli slyšet hodně daleko. V naší době vůbec založit rodinu a donosit zdravé miminko, je velký problém a těm, co to člověk nejvíc přeje, osud mnohdy není nakloněn. Naděje umírá poslední, čehož jsme trošku i my důkazem. Přestali jsme nad tím přemýšlet a pak jsme sami byli překvapeni.

Radostnou zprávu, že to bude kluk, jsme museli zavolat celé rodině. Nejvíce netrpěliví byli budoucí prarodiče a tetičky, tzn. moje a přítelova sestra. Poprosila jsem lékařku, zda by mi zároveň vystavila žádanku na ultrazvuk srdíčka, abychom měli jistotu, že i v této oblasti je náš chlapeček v pořádku.

Jméno už předběžně máme, bude to Oliver. I rodina si na tohle jméno zvykla, už mu ho asi necháme. Zase za měsíc půjdeme tentokrát na větší ultrazvuk, na který můžu vzít i přítele. Je to něco jiného, když na něj koukám sama. Najednou jsme v tom všichni společně. Prý je nejhezčí. Zítra nás, mě a prcka, čeká koncert skupiny Team. Snad se mu bude líbit a já to tam v klidu ustojím. Lístek už mám delší dobu, vzali jsme je na stání, nečekala jsem, že na něj vyrazím dva v jednom. Doufám, že mu tím nějak neublížím. Přece jen už vnímá okolní zvuky a že jich tady bude. Na druhou stranu jak se říká, spokojená máma, spokojené dítě nebo naopak? Tak si to spolu užijeme.


Bára právě prožila 17. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598734508896.jpg

30.5.2016 11:32  | autor: Barbora Štraitová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist