Kateřina v 9. týdnu těhotenství: Papírově těhotná

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Dnes už píši třetí příspěvek a teprve minulé úterý jsem viděla tlukoucí srdíčko miminka. Nejsem ale pověrčivá, na zakřiknutí nevěřím…

Neubráním se neustálému srovnávání obou těhotenství, jak říká moje doktorka – ženy ani miminka nejsou odlitky a každé těhotenství probíhá jinak. Fyzicky se cítím prakticky stejně jako při Tomáškovi, psychicky vnímám toto těhotenství ale úplně odlišně – jsem daleko klidnější a vyrovnanější, už vše znám, už jednou to vyšlo!

Vloni jsem po rozdání pololetního vysvědčení své třídě pelášila na ultrazvuk s doslova příšernou nervozitou, zda bude vše v pořádku, zda srdíčko bude tlouci, zda se miminku daří dobře … a letos jsme šli všichni 3 a klidně. Měla jsem prapodivně silnou vnitřní jistotu, že je vše, jak má být. Vždyť takhle špatně by mi jistě nebylo jen tak a také moje nevolnosti lékařka označila za dobré znamení.

Věděla jsem, že verdikt vyčtu dříve z její tváře, takže jsem se nedívala na monitor, ale na mou milou doktorku. Lehký úsměv mi naznačil, že se mohu podívat před sebe a už jsem viděla, jak srdíčko tluče – je to nepopsatelný pocit, které mnohé z vás už zažily a jiné teprve zažijete. Jen mi bylo líto, že miminko „naživo“ neviděl manžel, Tomášek se v čekárně trochu ozýval, asi aby všichni věděli, že mu rostou zuby, tak se nechal konejšit. Z ordinace jsem vyšla s těhotenskou průkazkou, s žádankami – na prvotrimestrální screaning, na krevní testy, s řadou letáků, brožurek, s časopisem a hlavně s CD s prvním obrázkem miminka. A hlavně s vidinou, že asi skutečně budeme brzy čtyři.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Přemýšlela jsem nad paradoxem, že zde sdílím svoje rané těhotenství se čtenářkami (a možná i se čtenáři) a o mém jiném stavu nevědí někteří přátelé a známí, kolegové v práci a část mojí rodiny. Mojí určitou nevýhodou je fakt, že oznamování těhotenství budí vedle pozitivních emocí obvykle také obavy o moje zdraví. Musí být skvělé sdělovat takovou novinu a dostávat zpět jenom radost a veselí. Nejdůležitější pro miminko je ale můj vnitřní pocit a pohoda, jsem optimistická a spokojená, přestože hodně slýchám, jak to bude těžké …

Dneska jsem se ze samé euforie dala do úklidu skříně – cha! Nejsou tomu ani dva měsíce, kdy jsem všechna volná trika, tuniky a těhotenské šaty schovala do úložného prostoru v posteli, což obnášelo i stěhování nočního stolku a samozřejmě luxování všech škvír a nekonečné přerovnávání a označování pytlíků s oblečením … takže jsem garderobu zase krásně vyndala zpět, spíš vyházela s vidinou, jak si ji přerovnám, přežehlím a vytvořím systém … a … došla mi energie. Určitě to znáte.

A teď sedím v posteli, kolem haldy a rozbité komínky, rozložené knihy a ani trochu se mi do ničeho nechce. Musím to ale zvládnout, než se starší brácha vrátí z procházky – už leze a šplhá, otvírá a bourá. Před dvěma dny měl sedmé měsíčniny a miminko si začíná odbývat devátý týden v břiše.

Zatím se u mě vše nese na vlně obrovské únavy, nevolností a těšení se na druhý trimestr – hodlám ho strávit venku na lavičce, Tomášek bude samozřejmě vzorně spát v kočárku a já budu mít zase ty svoje denní sny, jaké to asi bude, až nás bude o jednoho víc.


Kateřina právě prožívá 9. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476597485173876.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist