Kateřina ve 35. týdnu těhotenství: Kráska, nebo zvíře?

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Kontrola z minulého týdne přinesla přeci jen zase novinky – holčička vychází o 10 dní větší/starší. Váhový odhad je už 2,5 kila. Pokud by tímto tempem držela váhovou křivku do 40. týdne, měla by vážit kolem 4 kg. (Sama jsem vážila 3955 g, takže žádný drobínek!)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


 

Nicméně po zkušenosti s prvním porodem moderním přístrojům 2x nevěřím. V den, kdy se mi rozjel porod s Tomem, mi dělali váhový odhad na citlivějším ultrazvuku a odhadovali, že bude čtyřkilové miminko. Měl 3470 g. Hmotnost miminka sama o sobě není samozřejmě „normálně“ tak důležitá, leč při mém velikém břichu, Bechtěrevově chorobě a náporu na páteř, vnitřním jizvám po prvním císaři a ztenčující se děložní stěně ji řešíme. Dost možná do termínu nevydržím a budu rodit dříve asi i o 14 dní.

Když se mrknu na svoje fotky z dětství, není to vždy jen k dojímání. V roce 1982 se fotilo na černobílé kinofilmy (naštěstí!) a rozhodně se nefotilo v porodnici, ale po příchodu domů. Snad z ohledu k mému budoucímu sebevědomí mi rodiče pořídili první foto v mých 10 dnech a pořád žádná krása. Mí bližní se s tím nikdy zrovna nemazali a nejčastější reakce na mou kojeneckou fotku je asi tato: „Co je to za Mongola?“ Pak polknutí, rozpaky, výmluvy nebo salva smíchu.

Jojo, a to si představte, že dle slov mojí maminky jsem za těch 10 dní již značně splaskla. Proti všem pověrám, jak se první dítě přenáší, druhé rodí obvykle v termínu a že druhé porody bývají lepší, jsem se na rozdíl od starší sestry vzorně narozené v termínu, prodrala na svět o 8 dní později a značně obalena tukem. Porod byl překotný, a jak jsem to vzala přes porodní cesty se svou prima váhou dost rychle, pár vad na kráse to přineslo.

Každá maminka si jistě vědomě či nevědomě tvoří určité představy o podobě svého budoucího dítěte. O dceři se mi běžně zdá a mé vědomé ideje jsou jasné – bude podobná Tomáškovi, jak se to zatím jeví z 3D ultrazvuků. Se svou mateřskou naivitou očekávám zase nejkrásnější miminko na světě (kouzlo je samozřejmě v tom, že se naprosto každé mamince svoje miminko prostě líbí a hotovo). Nijak jsem si dosud nepřipouštěla, že bych povila podobnou zatučněnou holčičku, u které pro tukové polštáře dlouho nepoznám barvu očí a které budu místo cachtání složitě vymývat škvíry mezi faldíky.

Na Babywebu též najdete:

Proč ale uvažovat nad krásou své dcery? Syn mi dává najevo, že se nám asi místo miminka narodí zvířátko. Bude to pejsek. Tomáš z nepochopitelného důvodu začal na moje břicho místo dosavadního „mimi“ říkat jednoznačně „haf“. Včera jsme (i já, držením roštu se mohu přiřadit ke stavěcímu týmu) postavili malé postýlku a pokoj se nám proměnil na kojeňák. Náš syn kolem nás chodil, kroutil hlavou, nechápal. Na moje neustálé: „pro mimi“ oponoval svoje tvrdošíjné „haf“ nebo lehce tázavé „haf“. Tak uvidíme, jak ho sebere, až mu z porodnice pejska vážně nepřinesu.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

V hlavičce se mu to pomotalo, ale jinak nám dělá radost. Celkem spolehlivě se po každém poledňáku vyčurá do nočníku, zdatně chodí a spolehlivě (tedy po nohách a nikoliv po hlavě) slézá z gauče nebo naší velké postele. A ještě nás čeká malý úkol – naučit ho samotného vylézt z postýlky, ze které jsme mu už vyndali dvě příčky, aby to mohl zvládnout. Pak můžu rodit a po císaři s ročním synem bych měla základní denní úkony zvládnout, ale jasné je, že po čase…

Dnes jsem právě pátý den na mateřské dovolené. Odvolila jsem, hlavouny z lamp zasypalo podzimní listí a už nám je sem nevrátí, hurá! Právě mě celkem hodně bolí záda, takže se jdu objednat na poslední těhotenskou masáž před porodem, objednat se ke kadeřnici před porodem, zajdu ještě do knihovny a zařídím už jen malinko. Začnu se pomalu připravovat k podzimnímu spánku, než mě uspí narkóza a probudí moje dcera-kráska. Nebo uslyším haf?

Mějte se dobře
Kateřina


Kateřina právě prožívá 35. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476619461501861.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist