Štěpánka v 11. týdnu těhotenství: Týden radosti

Tento týden byl úžasný. Hned ve středu jsem zajela poprvé do Veleslavína do Canadian Medical Care, kde jsem byla velice příjemně překvapená, jak taky může vypadat návštěva ve zdravotnickém zařízení. Bylo to něco jiného, než jsem dosud zažila. Už se těším na všechny návštěvy, které mě tu čekají.

Po představení na recepci se mě slečna zeptala, zda si dám kávu, vodu nebo něco jiného, a že mě prosí o chvilku strpení, než se mě ujme paní Petra. Nestačila jsem se ani pořádně rozhlédnout a už byla Petra u mě. Velice sympatická mladá paní, která je krásně těhotná. Krásně pro mě znamená, že jí jde těhotenství jen do bříška! Měla uklidňující hlas, nenásilnou formou se mě vyptávala na důležité věci, dala mi pár rad, kde koupit něco pěkného na sebe, potom se se mnou rozloučila a předala mě paní Markétě. Markéta byla celou dobu se mnou v ordinaci a dělala si poznámky, když prohlídka skončila, tak jsem byla překvapená, že tam je. Byla velmi diskrétní a já o ní celou dobu nevěděla.

Samozřejmě nesmím zapomenout na úžasnou paní doktorku Kašíkovou, už při podání ruky jsem věděla, že jsem v těch nejlepších rukách! Nejdůležitější je pro mě, že mi vyhovuje lidsky! Vstřícná, milá a úžasný přístup! Samozřejmě jsem měla připraveno, na co vše se nesmím zapomenout zeptat, ale vešla jsem dovnitř a okno. Ale paní doktorka je profesionál, na nic jsem se ptát nemusela, vše mi řekla sama a já byla moc ráda, že jsem měla to štěstí a stala se Těhulkou LIVE!.

Podívala se samozřejmě i na fazolky a za 9 dní vyrostly o 1,5 cm! První (chlapeček) měří 4,2 cm a druhá fazolka (holčička) už měří 4 cm. A poprvé jsem slyšela jejich srdíčka, bijí jako zvon! Byl to zatím nejsilnější zážitek po tom, co jsem se dozvěděla, že nosím pod srdíčkem dvě miminka.

Jedinou věc, na kterou jsem nezapomněla, byl sex nebo spíš otázka týkající se sexu. Bála jsem se, abych v rizikovém těhotenství něco nezanedbala. Když jsme se s Pepíčkem naposledy milovali, tak jsem měla po orgasmu šílený křeče. Paní doktorka mi řekla, ať to ještě zkusím, a pokud mi to nebude příjemný, tak bez orgasmu. Ale teď už mě nic nebolí! A nesmím zapomenout zmínit usměvavou sestřičku Zuzku, která mi na sebe dala kontakt, abych jí mohla v případě jakéhokoli problému zavolat – ve dne i v noci. Jak jsem již zmínila, cítím se v bezpečí a vím, že se mi s tak bezvadnou péčí nemůže nic zlého stát. Rozloučili jsme se s tím, že se příště uvidíme 13. 9. Bude se dělat screening, tak s sebou vezmu Pepíčka, ať taky konečně vidí ty naše poklady! 

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. bepanthen_strie_pack_28_8.jpg

Ještě jsem zapomněla napsat, že už mám vytouženou těhotenskou průkazku! Viděl ji snad každý, koho jsem potkala. 🙂 Místo pozdravu jsem šmátrala v kabelce a hrdě ukazovala: „Hele, koukej, co mám!“

Potom jsem jela na skok za Janou (webeditorka Babywebu). Volala mi, že má pro mě překvapení. Jana je úžasná, jsme skoro stejně mladý, s ní bych určitě časem někam zašla, alespoň na kafe a pokecat. Otevřela mi s úsměvem od ucha k uchu, že mají nového sponzora! Větší štěstí už jsem mít nemohla! Dostala jsem krabici s ručně psaným dopisem, což mě moc potěšilo. Psala mi paní Kateřina z firmy Bayer, že mi gratulují k miminkům a že je jí potěšením mi předat krémy proti striím od Bepanthen. To mi udělalo tak strašnou radost, že se to nedá ani popsat. Ani nevím, jestli jsem Janě poděkovala, rozloučila se a pádila domů celá natěšená až Bepanthen vyzkouším.

Rychle jsem dala sprchu a začala s roztíráním. Hned po rozbalení jsem ocenila, že je krém s pumpičkou, dobře se roztírá a nádherně voní. Já tam cítím lehce květinovou vůni a doufám, že si paní Kateřina, pokud to bude číst, nebude klepat na čelo. 🙂 V příbalovém letáku se píše: Používat nejlépe 2x denně. Já ale budu určitě roztírat nejméně 3x denně, miluju totiž voňavý věci. Jinak už mi je lépe, žaludek tolik nebolí, ale pořád se bojím, zda to dobře dopadne.

Ve středu to bylo 7 let, co jsem přišla o moji milovanou babičku. Tuším, že jsem už psala, že podlehla nádorovému onemocnění. Apeluji, abyste dámy nepodcenily samovyšetření prsu, pokud jsou k tomu předpoklady, tak vyšetření mamografem nebo sonem!

Jooo, v neděli jdu jako každý rok na Avon pochod proti rakovině prsu a prosím všechny, ať přestanou řešit, jestli je tričko pěkné nebo ne, musíme si uvědomit, že je to na dobrou věc! Takže se budu těšit, že se tam s vámi potkám.


Štěpánka právě prožila 11. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598316866011.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist