Štěpánka v 17. týdnu těhotenství: Týden velkých nákupů

Opět se hlásím. Ten týden strašně rychle uteče, kdyby mi nezazvonila upomínka, tak na to určitě zapomenu. Stalo se toho hodně – nakupovali jsme s mamkou na bazárku pro dvojčátka, se sestrou jsme daly dohromady dětský pokojíček, hlídala jsem neteř… Ale všechno popořádku najdete v článku.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Nejdřív jsem byla s maminkou na Bazárku pro dvojčata. Bylo to super, vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje, ale je pravda, že než jsem se dozvěděla, že budeme mít dvojčátka, tak jsem se vůbec nezajímala o nic, co se týkalo dvojčat. Maximálně když jsem potkala nějakou maminku s dvojčaty, tak jsem si v duchu pomyslela, že by mě odvezli, že bych to určitě nezvládla a teď jsem nejšťastnější na světě, že právě dvojčátka budeme mít. Jak říkám Pán Bůh mě má rád, že mi dal to, co mi v roce 2011 vzal.

Bazárek byl pro mě nezapomenutelný zážitek, všude bylo všechno dvakrát od narození až po asi 15leté. Je pravda, že mi ze začátku vadilo, že je tam málo věcí pro párečky, bylo hodně pro dvě holčičky nebo pro dva kluky, ale pro nás nic. To jsem se ale spletla. Byly tam asi dvě maminky s párečkem a ostatní mi bez problémů prodali, co se mi líbilo, aniž bych si to musela brát dvojmo.

Já jsem vlastně nekoupila vůbec nic! Maminka řekla hned, jak jsme se blížily, že pokud se mi bude něco líbit, ať to řeknu, že to prckům koupí! Byla zlatá, lítala tam, jak utržená ze řetězu, a kdybych jí nekrotila, tak bychom měly nakoupené věci až do první třídy. 🙂 Úplně nejvíc mě rozsekalo, když chtěla maminka pro Olivera koupit motorku! Koupila spoustu svetříků, triček, kalhot, nový botičky, deky, rychlozavinovačky, hračky a už máme i dvě autosedačky! Maminečko, mockrát ti za všechno děkuju a mám tě nejvíc na světě ráda!

Pak jsem byla na vyšetření krve na genetice, odmítla jsem amniocentézu, tu podstoupím jedině v případě, že by mi vyšla špatně krev, ale podle vyšetření screeningu vypadalo všechno dobře!

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Druhý den se vrátila sestra Kristína z Rakouska, dovezla prckům tolik kosmetiky, že mám nejmíň do dvou let vystaráno. Kristinu jsem hned využila, protože druhý den mi přivezli překrásný dlouho očekávaný dětský pokojíček! Musím jí moc poděkovat za to, jakou měla trpělivost, když to musela tahat sem a tam, protože se mi pořád něco nelíbilo. Byla ohleduplná, nemohla jsem vzít nic do ruky, aby se náhodou něco nestalo prckům!

Je do dokonalé. V postýlkách už je vše připravené, hračky vyprané, teď už aby konečně mimi byla s námi! Pepíček byl překvapený, když se vrátil z práce, že to Kristina vše odtahala sama a připravily jsme to bez něho! Teď už ten pokojíček musí vidět hlavně maminka, takže příští víkend tě mamulí čekáme a ještě jednou moc děkujeme!

Večer jsme jely k Símě na střihání, jen jsme se špatně domluvily a moc mě to rozesmálo! Když jsme se v 18:30 blížily, tak bylo vidět, že je tam tma. Pršelo, že nebylo vidět na krok! Samozřejmě bez deštníku, během chvilky úplně promočený. Volám Símě.

„Zlato, kde jsi?“
„Dommaaaaaaa.“
„Byli jsme domluvený na 18:30.“
„No, ale na příští týden, řekla jsem ti datum.“
„Neřekla, potřebuju nutně ostříhat, už vypadám jako Upír Krejčí!“
„Tak doraž domů.“

Stříhání u Símy bylo parádní, byly jsme s Kristinou vyřízený po tom stěhování, ale Síma nám nalila energii do žil! Smály jsme se ještě po cestě zpátky! Já dostala nealko šampáňo, protože Síma ví, jak ráda jsem se před otěhotněním napila a teď mi kupodivu alkohol nechybí!

Ráno mi brácha přivezl moji milovanou neteřinku Viktorku. Nejdřív jsem s ní jela za kamarádkou Silvou, se kterou jsem se seznámila na začátku roku, když jsem ležela v nemocnici s neprůchozí ledvinou. Padla mi do oka hned v první chvíli, obě jsme měly veliké bolesti, ale pořád jsme se smály, že jsem myslela, že nás každou rozhodí na jiný pokoj!

Věděla jsem, že i Silva čeká miminko, příští měsíc má termín a bude mít Filípka. Má neskutečně veliký bříško a vypadá báječně! Má krásný dům kousek za Prahou, měla pro nás připravený pohoštění, Viktorce nabídla sladkosti, pro Olivera jsem dostala spoustu věcí po jejím starším synkovi Peťulákovi a uvařila výborný oběd! Když se dobře najím, tak chci spát, tak jsem se na chvíli odvalila na sedačku a děti si mezitím hrály v pokojíčku. Když jsme se loučili, tak jsem ještě dostala vlašský ořechy! Mňam! Děkuju!

Chystáme se do Německa za Patrikem, takže pádím a o návštěvě zase za týden!


Očima otce:

Myslím, že až teď mi začíná docházet, že budeme mít dva prcky! Těším se na ně od první chvíle, ale teď, když už máme ten dětský pokoj, teprve vidím, jak už se to blíží! Když Štěpánka něco přiveze, tak musím se vším přestat, vypnout televizi a povinně se kochat nad těmi malými hadříky.

Začal jsem chodit do práce, tak se určitě zlepšila atmosféra doma, už tam není takové napětí. Chápu, že Štěpánku trápilo, že jsem byl tak dlouho bez příjmu, ale teď už bude jenom líp!

Moc se mi líbí Štěpánčino bříško, pořád na ni musím koukat, ona pořád nadává, že je jako velryba, a já už jí určitě nikdy neřeknu, že bude hůř, protože ten pohled, co na mě hodila, byl strašnej! Jinak je hodně náladová, ale dokáže to přiznat. Posledně vylítla, myslím kvůli neumytému talíři, a já se nerad hádám, takže jsem jen mlčky přikývnul, ale do pár minut přišla a omluvila se s tím, že to není ona, ale hormony! 🙂 To mě fakt rozesmálo!

Jinak už jsem se taky připojil k výběru kočárku, jen nechápu ty její myšlenkové pochody.

Takhle nějak probíhají naše hovory nad počítačem.

„Líbí?“
„Jo, je pěknej.“
„No, ale je robustní.“
„Tak ne.“
„Proč ne?“
„Tak jo.“
„Nerozčiluj mě, můžeš mi normálně odpovědět?!“
„Lásko, kočárek je pěkný, myslím, že bude pro prcky pohodlný.“
„Nedělej si ze mě blázny!“
„Se na to vykašlu, stejně je všechno na mě!“

Začnu se smát, kouká na mě jako na blázna a taky se začne smát! Miluju ji takovou, jaká je!


Štěpánka právě prožila 17. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599443079971.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Štěpánka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist