Katka (9): Jsem rozhodnutá pro „císaře“

Nebudu vás napínat – Sofík se stále neotočil. Pořád si říkám, že má čas, ale to víte, trošku strachu a pochybností už ve mně hlodá. Čtu si o porodu koncem pánevním a jsem rozhodnutá říct si o císaře, pokud se opravdu neotočí hlavičkou dolů. Co jsem zatím četla, je pro dítě ten porod zadečkem rizikovější než císařský řez. Tím bych hlavně ohrozila jen sebe a ne miminko, a to je volba, kterou klidně provedu.

Maminka kašle
Od minulého týdne mě taky trápí docela hnusný kašel. Pokaždé se rozkašlu a nemůžu se utišit: Sofík v břiše lítá ze strany na stranu a zažívá co pět minut malé zemětřesení, chudinka.
Piju jitrocelový sirup a Vincentku, ale jinak jsme docela bezradná. V lékárně mi neporadili, že prý vlastně bez rizika nesmím nic. A aby mi bylo ještě hůř, přečetla jsme si, že dlouhý dráždivý kašel vede k předčasnému porodu.
Tak co si mám vybrat – léčit nebo neléčit? Zatím volím kompromis, ale když mi nezaberou bylinky, nevím, co budu dělat.

Tatínek má narozeniny
Ale k veselejším tématům. Sofíkův taťka měl narozeniny, tak jsme mu – teda spíš já, nachystali dortík a sváteční večeři a samozřejmě také dárečky. Měl radost.
Nám dvěma už radost udělal, když jsem si na jeho stránce na Facebooku přečetla, jak odpovídal kamarádům na gratulace, ať se mu splní všechny sny: „Mně už se všechny sny splnily a ten největší přijde v lednu.“ Někdy je na zabití, ale tolik něhy v jeho drsné duši sportovce mě vždycky spolehlivě dostane.

Poslední metry marathónu
Další věc, kterou teď „ žiju“, je můj nástup na mateřskou. Zbývají mi poslední čtyři dny, ale na stole se kupí stále nevyřešené věci a můj nástupce stále v nedohlednu. Práce mám stále víc a vlastně už bych se měla balit. Připadá mi to jako poslední kilometr marathónu – cíl už je v dohledu, ale ty poslední metry jsou ze všeho nejtěžší.

Měla bych zvolnit
Často si teď se Sofíkem povídám – někdy je to jediný tvor, který mě poslouchá. Vyprávím mu věci, které zrovna prožívám, omlouvám se mu, když mě bolí břicho a vím, že bych měla zvolnit, ale můžu jít domů až za dvě hodiny.
A taky mu vyprávím o Vánocích, které se rychle blíží, a že budou asi naše poslední bez něj. Minulé Vánoce jsme si pod stromečkem říkali, že to jsou poslední, co trávíme ve dvou. Tedy ve třech, ale co naplat, náš Artuš má prostě do miminka daleko – někdy. Jenže Sofík asi přijde až v lednu, takže si ty poslední bez něj musíme užít po svém. Tak mu alespoň o nich vyprávím – jak budeme péct cukroví, že letos nebudu dělat tolik druhů jako vloni, kdy se to skoro všechno vyhodilo (že by špatná kuchařka?) a že asi prvně zkusím sama vánočku.
Někdy se musím sama smát, protože k němu přistupuji, jako by to byl dospělý člověk s IQ 140. Přitom je to miminko, co se zatím neumí ani samo vysmrkat. Vlastně bez mámy neumí ještě nic.

Hlavně mu vyprávím jak se moc s „taťkou“ těšíme na Vánoce, které budou za rok, protože pod stromečkem už bude sedět naše holčička nebo chlapeček, cupovat papírové obaly a smát se. Že je to největší kýč? Pro ten přece žijeme.

8. 7. 2013Katka
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Katka (16): Asi už nikdy neporodím!

Tak místo, aby už mi moje miminko plakalo a smálo se v náručí, je to čím dál horší. Bříško stále nesestoupilo do té správné polohy, miminko je vysoko a porodní cesty zavřené. Začínám se smiřovat s vyvolávaným porodem. Vím, že je to horší, tak s... Celý článek »

Katka (15): Porod se blíží!

Poslední dny před porodem probíhají úplně jinak, než jsem si vysnila. Konec těhotenství je jedno velké zklamání. Za prvé to mělo být tak, že já budu ve středu zájmu a bude se o mě pečovat. Za druhé jsem předpokládala, že se kolem mě bude chodit po... Celý článek »

Katka (14): Miminko, už můžeš ven

„Nemůžete přijít už zítra?“ telefonát mého porodníka z Podolí se mnou pěkně zacloumal. Jistě, když máte pár dní do porodu a doktor vás chce vidět o tři dny dříve, tak se „určitě“ nevyděsíte. Rozum sice říkal, že se nemohlo nic stát, protože jsem... Celý článek »

Katka (13): Miminko se otočilo!

No konečně – to to trvalo. Ale poslední kontrola u doktora v porodnici dopadla dobře. Sofík už má hlavičku dole a nožičkama vesele buší do mých žeber. Myslím, že se otočil den předtím, když jsme se s jeho tatínkem pohádali, protože najednou se mi... Celý článek »

Katka (12): Lásko, nekňourej furt!

Nic nestíhám. A to jsem celý den doma. Nákupy, pes, ještě nějaké dodělávky do práce a hlavně praní a žehlení malilinkatých věciček pro Sofíka mě zaměstnávají tak, že nezbyl čas ani na pečení cukroví. Do toho občas návštěva doktora, chtěla jsem... Celý článek »

Katka (10): A mám to za sebou!

Tak a mám to za sebou. Včera jsem konečně nastoupila na vysněnou mateřskou dovolenou! Předcházel tomu ještě vyčerpávající kolotoč v práci, předposlední den jsme tam byla skoro dvanáct hodin. Ale už je konec. Dokonce jsem měla na chvilku pocit, že... Celý článek »

Katka (8): Bude to kluk?

Strašně se těším, až dneska uvidím Sofíka. Dokonce i tatínek se utrhl z práce a půjde se mnou, protože mu připadá, že ho neviděl nějak moc dlouho. Jdeme na velký ultrazvuk do Podolí, kde nám zas budou počítat ručičky a nožičky a snad nám už... Celý článek »

Katka (7): S kým to mluvím?

To to letí! Jsem ve 28. týdnu těhotenství a některé činnosti se pro mě už staly zapovězené snad navždy. Trochu doufám, že to navždy platí jen do porodu. Například spánek. Ten je pro mě čím dál složitější. Obložila jsem se polštáři a využívám je... Celý článek »

Katka (5): Mám nové šaty! Jsou jako stan

Tak jsme byli zase na kontrole u mojí paní doktorky. Řekla mi, že je všechno v pořádku a dokonce mi i udělala fotky Sofíka, a hned dvě! To proto, že jsem si postěžovala, že na ně minule v Podolí zapomněli, i když jsem je o ně prosila. Trošku jsem... Celý článek »

Katka (4): Budeme mít lebkouna

Tento týden mi spadl velký kámen ze srdce. Moje sestřenice mi totiž půjčila celé dva pytle oblečení na Sofíka, takže už se nemusím v noci budit hrůzou, že bude běhat nahý a bez plenek. Což tedy bude, ale doufám, že jen v létě.Ušetřilo mi to... Celý článek »

Katka (3): Mámo, děkuji

Tak jsme zpátky z cesty po Norsku. Sofíkovi se tam moc líbilo. Kopal každý večer, vydržel plavby lodí, přestupy v letadlech i výstup nad fjordy. Za odměnu dostal dobrou výživu – lososy, tresky, krevety. Prostě jsme si to báječně užili a vůbec nám... Celý článek »

Katka (1): Cítím pohyby!

Tak už to cítím! Nejsou to jen bublinky nebo pohyby střev, ale je to moje miminko. Počkala jsem si celkem dlouho, šimrání cítím už od 18. týdne, ale skutečné pohyby, tedy spíš kopance až tak od 21. týdne těhotenství. Celý článek »

Naposledy navštívené