Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky: Krásně se nám rozesmála i rozpovídala! Je opravdu úžasné sledovat její pokroky! A já s ní teď trávím každý den dlouhý čas v naší posteli, probíráme všechno možné i nemožné a parádně se spolu nasmějeme. Je to skvělá parťačka a s nikým jiným bych ten čas netrávila raději, než se svoji krásnou brebentilkou! Teď už ale takříkajíc k „jádru pudla“. Vezmeme to od konce.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Tak tedy, jak je to s těmi procházkami?!? Nic záludného. Zkrátka využívám teplé zimy (kdyby totiž teplota klesla pod mínus pět stupňů, nikam bych s Adinkou dle doporučení dětské lékařky chodit neměla), krásného prostředí v okolí našeho bydliště a chodíme s Adinkou ven. Pravidelně, téměř každý den. Nechodíme tedy samy. Chodí nás pět! Já a Áďa, naše fenka Baileys a sousedka Dominika se svým chlapečkem Jonášem, který je jen o měsíc mladší než naše Adina. No považte sami, jak nám to krásně vyšlo! Naplánovat si to tak, myslím, že by to nemohlo dopadnout lépe!

V září jsme se nastěhovali do nového bytu, krom nás tu bydlely ještě dva páry, zbytek domu zatím prázdný. S oběma páry jsme se poměrně rychle seznámili, dnes si myslím, za těch pár měsíců, že je můžu už považovat za přátele a jako „třešnička na dortu" jsem při našem seznamování v září zjistila, že sousedka Dominika, jen o dva roky starší než já, má termín porodu pár dní po mně! Když jsem byla těhotná a žádná kamarádka, příbuzná či známá kolem mě ne, nevadilo mi to. Říkala jsem si, že mám spoustu přátel a nepotřebuju mít kamarádku s malým dítětem. K čemu? Ale moje maminka mi říkala, jak je prima ji mít. Říkávala: „Nejen, že máte podobné starosti i radosti, ale taky je stejně jako ty doma a tak má čas přes den, kdy všechny tvé bezdětné kamarádky jsou v práci nebo ve škole." No, jak už to u maminek bývá, měla pravdu. A já jsem teď moc ráda, že Dominiku mám a každý den se těším na naši společnou procházku! Tak tedy díky, Domi!

Plíseň?!? Tak to je ta odvrácená strana našeho nového bydlení. Asi měsíc po nastěhování se nám objevila v rohu místnosti vlhkost a plíseň a od té doby je to tak každou chvíli. Někde plíseň vystříkám svým věrným pomocníkem Savem a za pár týdnů ta potvora „vykvete" o kus vedle. Asi netřeba přibližovat mé pocity – vztek, lítost, pláč – vždycky, když objevím nový modro-zelený flíček. Vybírali jsme tohle bydlení pečlivě a s láskou, abychom tu bez obav mohli vychovávat naši holčičku a později třeba i nějakého jejího sourozence a ta potvora plíseň nám tu idylu pořád kazí! Teď už se ale věci (snad) hýbou správným směrem – majitel domu, od kterého byt kupujeme, to totiž konečně začal řešit! A my se, doufejme, na jaře dočkáme hydroizolace, popřípadě i tepelné izolace domu a s tou ošklivou „spolubydlící" se nadobro rozloučíme! Už aby to bylo!

A na závěr mi zbývá už jen osvětlit ta „práva". Kdo občas čte nějaký můj příspěvek, ví, že jsem se v září po roce přerušení vrátila na právnickou fakultu. Během podzimu jsem neměla čas ani energii navštěvovat přednášky a semináře, tudíž ty předměty, kde byla docházka povinná, si budu muset zapsat příští podzim znovu, ale ty, ke kterým je třeba projít ústní zkouškou, tudíž docházka netřeba, jsem se rozhodla zkusit během nadcházejícího měsíce absolvovat. Mám za sebou první zkoušku, za pět dní mě čeká další a pak ještě tři. Ta minulá byla úspěšná. Naštěstí. Byla to úplně nová zkušenost. Nejen, že mě o čas ubírala (jako vždycky) prokrastinace (chorobné odkládání povinností), kdy jsem místo učení koukala na televizi, uklízela, vařila a snažila se obelhat sama sebe – že je přeci důležité umýt ty police a naučit se vařit svíčkovou zrovna teď! Ale ještě jsem ten zbývající čas, který jsem uchránila před tou mrchou prokrastinací, musela rozdělit mezi učení a Adinku. Nakonec jsem se s tím poprala a během pár dní do sebe dokázala dostat text o dvou set padesáti stranách natolik, že to stačilo – i když jen na trojku. Zkoušel mě uznávaný osmdesátiletý profesor, bývalý rektor Univerzity Karlovy a hodně zkoumavě si mě prohlížel, když jsem po oznámení o úspěšném složení zkoušky propukla v pláč. Vysvětlila jsem mu, že je to má první zkouška jako mámy a že to pro mě byl velký stres a výzva a že se omlouvám, ale že se nějak nemůžu ovládnout. Asi to úplně nepochopil, spíš jsem v jeho očích četla něco jako „Ach jo, ženský jedny bláznivý". Nedivím se mu. Neměl to se mnou, chudák, jednoduché.

Přeji všem krásný leden a maminkám-studentkám úspěšné zkouškové období!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Veroniko, moc děkuju za podporu a i Tobě přeju, ať se Ti na škole daří stále tak, jako doposud! ;) 

Obrázek uživatele Veronika4
Veronika4

Ahoj Kláro,

předně chci říct, že držím palce se skládáním zkoušek a přeju hodně energie! Taky jsem studující maminka, teď v posledním ročníku bakaláře a chtěla bych ještě pokračovat na magistra. Dítě jsme plánovali, i proto jsem se hodně předmětů snažila stihnout ještě před otěhotněním a porodem a docela se mi to i povedlo. Rodila jsem loni v červnu, studium jsem nepřerušovala a naštěstí jsem porodila až na konci června, takže všechny zkoušky jsem akorát stihla (a bohužel většina byly písemky, takže bříško mi rozhodně žádné body nepřidalo). V den, kdy mi začaly kontrakce, jsem akorát dopsala úvod a závěr svojí bakalářky :-) Přes léto jsem jí ještě dopisovala a dolaďovala a musím říct, že i to jde. V září jsem se pak vrátila do školy na pár předmětů a taky to šlo, zkoušky už mám hotové. Takže za sebe můžu říct, že to rozhodně jde skloubit, ale chce to docela dost energie a odhodlání, hlavně to nevzdávat. Využívat volné chvilky, kdy dítě spí. Držím ti palce a rozhodně to nevzdávej, protože čím víc toho dáš teď, tím víc pak budeš mít času, až bude Adinka větší a to bude teprve vyžadovat pozornost :-) Náš prcek má totiž půl roku a o učení se přes den (když nespí) si můžu nechat zdát, protože ho vlastně celý den pronásleduju doma, když se jako fretka řítí k další zajímavé věci, na kterou se dá vylézt nebo sebrat a ožužlat.

Měj se hezky a hodně štěstí :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené