Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní.

Začnu tím „loučením“. Začalo to ve čtvrtek, kdy jsem se rozloučila se svou paní doktorkou-gynekoložkou. Byla jsem tam totiž na poslední kontrole před porodem. Teď už si mě do péče vezme přímo porodnice U Apolináře. Kontrola proběhla jako každá jiná – ranní moč, vážení, měření tlaku, poslech ozev, ultrazvuk, stěr z pochvy. K tomu snad jen dodám, že kultivace dopadla dobře – tedy žádný streptokok a podle ultrazvuku Adinka hezky prospívá a roste – už má 2,6kg. Byla to však kontrola vcelku emotivní, neboť když jsem se s paní doktorkou loučila a děkovala ji za veškerou péči, proběhlo mi hlavou celé prozatímní těhotenství – jak rychle to uteklo! Jak jsem tam byla poprvé!

Tehdy jsem řekla paní doktorce, že jsem asi těhotná. A ona na to: „A to je dobře nebo špatně?“ A já? Rozbrečela jsem a řekla jsem, že to právě nevím! Chudák paní doktorka to pochopila tak, že přemýšlím nad potratem a začala mě o něm informovat. Rychle jsme si ale tenkrát vysvětlily, že o potratu nemůže být ani řeč, jen, že jsem z té celé situace momentálně trošku vykolejená. Kdybyste viděli, jak se rozzářila! Bylo moc hezké vidět to upřímné nadšení – do té doby se chovala jako pravá profesionálka, která mi chtěla poskytnout veškeré potřebné informace o potratu, rozhodně mě z něj nezrazovala, ale od té doby, co bylo jasné, že si miminko chci nechat, byla prostě jiná. Ono se není čemu divit, je to přeci ženská a navíc maminka malé holčičky. Tímto paní doktorce Duškové z Hradce Králové ještě jednou moc děkuju! Takovou gynekoložku bych přála každé těhotné (a vlastně i té netěhotné)!

V neděli „loučení“ pokračovalo. Byla jsem se totiž naposledy před porodem podívat do rodného Hradce, rozloučit se jako těhotná s prarodiči. Byla to moc príma neděle! Mám totiž báječné prarodiče. A do Prahy jsem samozřejmě odjížděla s pořádnou výslužkou! Ovoce, zelenina, vejce, med, zavařeniny, sladkosti a taky péřové peřiny! Příště až se uvidíme, budeme tři. Moc se na to setkání těším už teď!

No a do třetice jsme se loučili v úterý na předporodním kurzu. Byla to totiž naše poslední lekce. Probírali jsme šestinedělí. Především pak laktaci, kojení, poporodní blues a všechny možné komplikace, které můžou nastat během těch vcelku náročných týdnů po porodu. Bylo to opět moc příjemné setkání napěchované užitečnými informacemi. A já se těším a tajně doufám, že se s tou naší porodní asistentkou, Mgr. Šťovíčkovou, třeba ještě setkám během svého pobytu u Apolináře! Je to totiž právě ten typ člověka, co by mi na porodním sále dodal odvahu, jistotu a klid.

Balení. Kdo čte mé příspěvky pravidelně, ten ví, že poslední dobou řeším spíš činnost opačnou, tedy „vybalování“. Jsme totiž čerstvě přestěhovaní a krabice a pytle jako by nebraly konce. V tomto případě šlo však skutečně o balení. A to přímo o balení tašky do porodnice. Dlouho jsem odolávala nátlaku Pepy, mojí mamky (která sama, upozorňuji, balila prý pokaždé, až když jí začaly kontrakce!) i radám porodní asistentky na kurzu. Měla jsem pádný argument, proč si zabalit nemůžu i kdybych chtěla – mám přeci ještě věci po pytlích a krabicích! Takže je prvně musím vybalit, abych je mohla zase pak sbalit! Nakonec jsem ale rezignovala. A tašku si zabalila. Jen jednu (správně mají být prý tři – jedna do porodnice, druhá připravená pro odchod z porodnice a jedna pro partnera). Tak já mám zatím jen tu do porodnice. Zabalená jsem byla během chviličky. Tu z porodnice zatím sbalit nemůžu, neb tomu musí předcházet vyprání a vyžehlení oblečků pro Adinku a na to jsem skutečně ještě neměla čas! A tašku pro partnera?!? No, nezlobte se na mě, ale to snad zvládne Pepa sám! Zabalit si papuče, svačinu a foťák zvládne už dítě ve školce, natož snad můj přítel, dvojitý inženýr! A co že mě nakonec přesvědčilo, že jsem se do toho balení pustila?!? Je to nadcházející víkend, který máme strávit v Chebu. Je to naposledy před porodem, co budu na delší čas dál od Prahy. A kdyby to na mě snad náhodou mělo přijít, vím, že v Chebu rodit nechci a okamžitě jedeme směr Praha. A v tom případě jsem si říkala, že bude lepší, mít tašku při sobě, protože samotná cesta trvá přes dvě hodiny a jezdit ještě domů a tam balit?!? Tak to už by bylo příliš divoké i na mě.

Týden nákupů? Tak samozřejmě jsme už tradičně utratili pár tisícovek v Ikea. Tentokrát především za vybavení koupelny. Ale o tom psát nechci. Chci se pochlubit s nákupem „důležitějším“. Koupili jsme kočárek! Byla to akce „kulový blesk“. Snad již od prvního trimestru máme vybraný kočárek, tedy značku. Jané Slalom pro. Je to taková sportovní tříkolka. Moc se mi líbí letošní model – zeleno-tyrkysovo-šedý. Jenže tenhle nový kočár stojí se všemi vychytávkami a doplňky více jak 25 tisíc korun! A tak jsem potlačila to mé „já“, které volalo: „Nutně potřebuji nový kočárek! Nechci žádný starý model!“ A rozhodla jsem se, že zkusíme sehnat nějaký pěkný, zachovalý, použitý. A povedlo se. V pátek jsem našla inzerát. Prodávající byl z Hradce. Kočárek měl být jen po jedné holčičce. Hned jsme se s pánem domluvili na neděli, kdy jsem právě naposledy měla před porodem Hradec navštívit. No, a nebudu Vás napínat – kočárek jsme si odvezli! Je to trojkombinace, dostali jsme k tomu i fusak, stříšky kočárku v různých barvách, přebalovací tašku, deštníček, pláštěnky… A to vše za cenu méně jak třetinovou oproti kočáru novému! No a to se zkrátka vyplatí! Jsem si jistá, že Adinka nebude méně spokojenějším miminkem jenom proto, že v jejím kočárku už se někdo před ní vozil!

No a málem bych zapomněla na další poměrně významnou událost uplynulého týdne – Pepa se oficiálně přihlásil k Adince! Tedy rozumějte – konečně jsme zašli na matriku a podepsali formulář k určení otcovství. Já zase na oplátku oficiálně svolila, že Adinka bude mít tatínkovo příjmení.

Tímto se loučím – zase – a přeji všem pohodové zářijové dny!
Fotografie pochází z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela... Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené