Barunka se stěhuje. :) A hned dvakrát!

TĚHULKA LIVE! LUCIE V pondělí začal Filípek znovu chodit do školky. Musím říci, že se mi dost ulevilo! Mám totiž pocit, že se s námi Filípek dost nudil. 🙁 Jde hlavně o to, že vždy jeden z nás byl s Filípkem doma a druhý v nemocnici s Barborkou. Program byl tedy vesměs každý den stejný.

img_20180104_145616-1100x618.jpg Zdroj: archiv blogerky

Filípka jsme si předávali v nemocnici, abychom efektivně využili každou minutu… a v tom byl asi kámen úrazu, ve chvíli, kdy jsme vyrazili směr nemocnice, Filípek se začal vzpouzet! Chtělo to prostě změnu programu.

Jakmile k této změně došlo, vše se začalo zlepšovat! Ráno jdeme s Filípkem do školky, pak do nemocnice – nejdříve odevzdat nastříkané mléko do „mléčné kuchyně“, pak do jiné budovy za Barunkou. Odpoledne z nemocnice zpátky do školky a domů. Manžel od tohoto týdne chodí už do práce, tudíž za Barunkou může chodit až po práci a zůstává tu až do večera. Výhodou je, že rodiče můžou na neonatologii 24hodin 7dní v týdnu!

V úterý nám na oddělení naznačili, že se Barborka bude nejspíše přemisťovat na jiné oddělení v jiné budově, protože je na tom ze všech přítomných dětí nejlépe, nejstabilněji a je schopna transportu. Jak řekli, tak se druhý den také stalo! Samozřejmě, že počkali, až budeme přítomni, a pak jsme se všichni dohromady přesunuli. A to jsme ještě netušili, že nás na konci týdne čeká ještě další přesun – o dvě patra výše – z oddělení JIP na oddělení intermediate (standardní) neonatologie.

Potřebuji vzpruhu

Vzhledem k tomu, že jsem se cítila extrémně unavená, došla jsem si za doktory na „mé“ oddělení, zda by mi napsali recept na železo a jiné vitaminy, které teď v době kojení potřebuji ve zvýšené míře, a zároveň aby mi zkontrolovali stav jizvy po císařském řezu. Jizva se hojí naprosto ukázkově a kvůli únavě mi doktoři nabrali krev, aby zjistili krevní obraz a aby navíc ještě zkontrolovali toxoplazmózu. Když mi řekli, že potřebují zkontrolovat toxoplazmózu, málem by se ve mně krve nedořezal. Má snad Barborka toxoplazmózu? Ne! Naštěstí to v Rakousku patří mezi standardní vyšetření – během těhotenství se nabírá a kontroluje krev celkem třikrát. Spadl mi velký kámen ze srdce!

Výsledky na toxoplazmózu byly negativní a krevní obraz ukázal značný nedostatek železa, což vzhledem k operaci nebylo nic překvapivého a předpokládala jsem to! Dostala jsem předepsané vitaminy, jeden je vhodný nejen během těhotenství, ale i v době kojení a Tardyferon. Doufám, že mě únava co nejdříve přejde!

Jak jsem již naznačila v úvodu dnešního článku, Barborka je na tom čím dál lépe! Kyslíkovou masku ji doktoři vyměnili za „brýle“, které ji jen pomáhají vhánět vzduch do plic, a když to není potřeba, zůstávají pasivní! Krevní testy má v pořádku, postupně ji dávají větší a větší porce mého mléka každé 3 hodiny. 🙂 Žaludek ji začíná pěkně fungovat, což má za výsledek, že přibrala na 1.105 gramů. 🙂 Je to naše šikovná holčička!

Těšíme se na Vás zase příště.

Lucka, Filípek a Barborka️

16.1.2018 4:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist