Den blbec? Kdyby jen jeden!

KLUB TĚHULEK KLÁRA Pomalu, ale jistě mi končí šestinedělí. Co se poblázněných hormonů týče, myslela jsem, že už se mi stihly uklidnit a vše se vrací do normálu, ale asi jsem se spletla. Na tenhle závěr mě přivedl fakt, že mě předevčírem rozbrečela vánoční reklama na limonádu (asi všichni tušíte jakou mám na mysli). Nepotřebuju ani televizní noviny, kde informují o nějakých nepravostech páchaných na dětech nebo o narození roztomilých zvířátek, mně docela stačí reklamní průmysl!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz

Adinka má za sebou cestovatelský týden. Do pátku jsem s ní byla u mé maminky v Hradci, v sobotu ráno jsme cestovali do Chebu za Pepovými rodiči. Cestování autem zvládá Adinka na jedničku s hvězdičkou. Zvlášť cesta do Chebu je z Prahy poměrně dlouhá, ale ona ji prospala celou, ani jednou nezaplakala.

Nicméně mám zpětně dojem, že jsme to s tím cestováním na konci šestinedělí možná trochu přepískli. A protože Vám kojenec bohužel na otázku, co ho trápí, neodpoví, můžu se jen domnívat, co Adinku trápilo. Ale mám takový pocit, že ty změny prostředí jí neudělaly úplně nejlíp. Zkrátka od příjezdu do Chebu v sobotu dopoledne až do úterního brzkého rána, kdy se to konečně zlomilo, byla Adinka nadmíru plačtivá a neprospala víc jak hodinu a půl v kuse. Z čehož samozřejmě vyplývá, že ani já nenaspala za tyto dny víc jak hodinu a půl v kuse.

Dokud jsme byli s malou v Chebu, ještě jsem to tak nějak zvládala, hodně jsem odpočívala a úžasná maminka Pepy vařila, venčila nám psa a zkrátka mě zbavila povinností, které bych jinak doma musela zastat sama. Ale po příjezdu domů mi z té únavy už takříkajíc ruply nervy. Adinka v pondělí od osmé hodiny večerní až asi do druhé hodiny ranní nezamhouřila oka ani ne chviličku! Jen plakala. Nepomáhalo ani chování v náruči.

Měla jsem vztek na všechno a na všechny. Dokonce i na ten náš malý poklad. Což je začarovaný kruh. Máte-li vztek na dítě, máte pak ještě větší vztek na sebe a cítíte se provinile, že se zlobíte na toho malého tvorečka. Nakonec to skončilo mým zavřením se v koupelně. Kde jsem seděla na zemi a za neustálého Adinčina křiku mě napadalo, že musím vypadnout! Že sednu do auta a pojedu si vyčistit hlavu, dokonce jsem přemýšlela i o uklidňujícím účinku cigarety, kterou jsem už nedržela v rukou několik měsíců, a za běžných okolností mi absolutně nechybí.

POVÍDEJTE SI S KLÁRKOU A TĚHULKAMI V DISKUZI!

No, Adinka nakonec nad ránem plakat přestala a konečně usnula na ty své standardní tři hodinky. Pak se jen rychle napila z prsu a tříhodinovku si ještě zopakovala. To mi bohatě stačilo, abych zase doplnila energii a byla schopná fungovat. Obrovský dík ovšem patří Pepovi, protože ten se nakonec během mého stávkování o Adinku báječně postaral a byl naprosto v pohodě i přesto, že v pět hodin ráno pak vstával a odjížděl na konferenci do Brna.

Nu, dobře jsem si uměla vybrat tátu pro své dítě. Je vskutku milujícím, chápajícím a trpělivým tatínkem.

Úterní dopoledne, po Pepově odjezdu, probíhalo v klidu a harmonii. Uvařila jsem si Caro (Doporučuju, prý je dobré na laktaci, je to taková náhražka kávy a mně hlavně moc chutná! Je to příjemná změna po hektolitrech kojícího čaje.), Adinka spinkala a já si četla. Idylka. Ale netrvala moc dlouho.

Po poledni jsem se začala chystat, že vyrazím poprvé s kočárem do centra. A navíc využiju městskou hromadnou dopravu. No, než jsem se vypravila, trvalo to tři hodiny. Nemohla za to ani v nejmenším Adinka, ale já. Při oblékání jsem se začala prohlížet v zrcadle a to ve mně vyvolalo vlnu zoufalého pláče nad tím, jak po porodu vypadám „zdevastovaně". Kila zkrátka pořád nejdou dolů, jak bych chtěla a já stále neoblíknu nic, krom tepláků, nebo šatů, které jsem nosila v těhotenství. A bohužel to, jak mi ty šaty obtahují břicho, už není zdaleka tak roztomilé, jako tomu bylo v období břicha těhotenského. No, po skoro dvou hodinách pláče a sebelítosti jsem se rozhodla, že musím začít zase běhat (vždyť já na jaře roku 2012 byla schopná uběhnout i půlmaratón!) a hlídat, co jím a ono to snad bude brzy lepší! Dokonce si v hlavě dost vážně pohrávám s myšlenkou, že se na ten pražský půlmaratón, co bude na jaře, zase přihlásím, abych měla nějakou pořádnou motivaci!

Po důkladném pročistění slzných kanálků jsem se nakonec přeci jen vypravila a vyrazila do víru velkoměsta. Jak už jsem jednou psala – od nás je možné zvolit do centra dvě cesty. Buď kombinaci autobusu a metra, nebo přívozu a příměstského vlaku. Zvolila jsem tu druhou. A byl to skutečně zážitek! Jet s kočárem po relativně úzkém molu, chce pevné nervy! Navíc jsem měla „štěstí" na toho nejmíň ochotného převozníka, co tu máme, takže mi příliš nepomohl, a když jsem měla problém se sklopením stříšky kočáru při naloďování, tvářil se tak, že jsem měla obavu, aby kočár ve vzteku nehodil do Vltavy.

Další vzrůšo přišlo u nádraží, kde na perón vede asi dvacet schodů, které jsem si nedovedla představit, jak s kočárem překonám a tak jsem hledala nějaký bezbariérový přístup. Je tam, ale musí se celé nádraží obejít a než jsem to udělala, vlak mi samozřejmě ujel! A tak jsem čekala půl hodiny na další!

Pochůzky v centru jsem zvládla bez větších obtíží, jen ještě asi dvakrát jsem kvůli schodům musela hledat jinou alternativu. Naštěstí v obou případech ta druhá alternativa byla. Někdy vám totiž nezbude, než se zoufale usmívat na kolemjdoucí, dělat psí oči a doufat, že vám pomůžou kočár poponést.

Cestou zpět domů mě čekalo ještě jedno dobrodružství – nastoupila jsem do špatného vlaku. Stály totiž dva za sebou na jedné koleji a já k vlaku přibíhala na poslední chvíli, tak nebyl čas na přemýšlení. Naštěstí jsem si ale svou chybu uvědomila dřív, než se vlak rozjel a tak jsem zase vystoupila a půl hodinku počkala na další! Po téhle premiéře v městské dopravě jsem si říkala, že možná zvážím nákup nějakého nosítka na miminko. Třeba značku Manduca si moje kamarádka nemůže vynachválit.

Inu, ne všechny dny jsou jako vystřižené z reklamy, ale to, že tu popisuju vesměs ty dny, které právě ideální nejsou, si nevysvětlujte tak, že jich je více, než těch krásných. Tak to určitě není. Jen si myslím, že až můj příspěvek bude číst nějaká mamina, co taky zrovna nemá svůj den, bude ráda, že v tom není sama. A že mám doma jinak nádhernou holčičku a jsem díky ní šťastnou ženskou, vám snad dojde už jen při pohledu na úvodní fotografii.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Přiznávám se bez mučení....

DENÍK MÁMY KLÁRY Adinka v sobotu oslavila čtyři měsíce. Oslavili jsme je první přesnídávkou. Jahodovou. Nehodlám ještě začínat pravidelně s příkrmy a už vůbec ne s kupovanými, tohle bylo opravdu výjimečně – „na oslavu“. Zajímalo mě, jak bude... Celý článek »

Práva, plíseň a pravidelné procházky

DENÍK MÁMY KLÁRY Ač jsou to věci zdánlivě spolu nijak nesouvisející, ideálně vystihují můj uplynulý, probíhající i budoucí lednový týden. Hned to vysvětlím, rozeberu jedno po druhém. Jen na začátek ještě krátká informace o pokrocích naší Adinky:... Celý článek »

Ohlédnutí zpátky a pohled do budoucna

DENÍK MÁMY KLÁRY Tak tu máme nový rok. A s ním přichází čas bilancování a předsevzetí. Já letos předsevzetí vynechávám. Tedy – technicky vzato, by se dalo říci, že jedno mám, ale já ho vnímám jako nutnost a spíš než s příchodem nového roku ho... Celý článek »

Uspávací tatínek

DENÍK MÁMY KLÁRY Pepa je hodně v práci, často odchází už před sedmou a až kolem šesté se vrací. Adinka jako by to věděla, je nejživější většinou od začátku televizních novin až do půlnoci. Asi si chce tatínka pořádně užít. A já jsem za to ráda,... Celý článek »

Jsme s Adinkou zase zpátky!

DENÍK MÁMY KLÁRY Jsou to tři týdny, co jsem odevzdala svůj poslední příspěvek pro Klub těhulek a jsem po krátké pauze zase zpátky s hlášením, co všechno se u nás událo od konce šestinedělí. Je to k neuvěření, Adinka oslavila o první prosincové... Celý článek »

Loučím se!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Adinka v úterý oslavila šest týdnů. A tak je na čase rozloučit se s Klubem těhulek. Za něj po skončení šestinedělí totiž už „kopat“ nemůžu.  Celý článek »

Mateřství - věc přirozená

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Posledních několik dní bylo plných návštěv! Jsem za ně moc ráda, protože alespoň není čas na smutek ze samoty. Společnost mám ráda a s naší krásnou holčičkou se taky moc ráda „chlubím“. Na druhou stranu, přeci jen jsem včera... Celý článek »

Není všechno jen růžové...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Nebudeme si nic nalhávat – není všechno jen krásné a růžové. Mateřství mi obrátilo život vzhůru nohama a já se s tím teď učím žít. Občas je to docela fuška. A udržet si zdravý rozum a taky pozitivní mysl se mi někdy daří jen... Celý článek »

Už nám jsou dva týdny!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Další týden utekl jako voda. Je středa, šest hodin ráno. Pepa už odešel do práce a já po kojení ne a ne usnout, ač bych opravdu chtěla. Celý článek »

Někdy idyla, někdy „boj o přežití“

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Než se vrhnu k popisování toho, co se všechno událo od samotného narození Adinky minulé úterý večer, nedá mi to, abych tu ještě nezmínila jméno té mojí porodní asistentky a nepoděkovala ji ještě touhle cestou. Jasně,... Celý článek »

Má nová a největší životní role: MÁMA

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Příspěvek pro tento týden jsem začala psát v úterý po čtvrté hodině odpolední. Název jsem mu dala: „Adinko, pojď už mezi nás!“. Článek jsem nedopsala. Skončila jsem po prvním odstavci, kdy se kontrakce staly téměř... Celý článek »

Snad už připraveni

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Minulou středu jsem byla naposledy v práci. Tedy co se září týče. Mám už totiž odpracované ty své dvě třetiny směn a teď do konce měsíce bude chodit kolegyně. Ještě jsem domluvená na pár směn začátkem října, ale to samozřejmě... Celý článek »

Hekání, babské rady a kojící podprsenka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Tak je to tady. Třicátý osmý týden. Do termínu něco málo přes čtrnáct dní a podle slov paní doktorky už je Adinka vlastně „úplně hotové miminko“ a porod tak můžu čekat klidně každým dnem. Čekám, pozoruji se, ale zatím jsem nic... Celý článek »

Týden loučení, balení a nákupů

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Ano, tak přesně těmito pár slovy by se dal charakterizovat uplynulý týden. Že byl opět hektický, nabitý událostmi i povinnostmi a že zase utekl děsně rychle, netřeba zmiňovat. To už jsem začala považovat za standardní. Celý článek »

Nervozita stoupá ...

KLUB TŘEHULEK! KLÁRA Nervozita stoupá. Očekávání je den ode dne větší. Už jsem tu psala, že bych nechtěla přenášet, že bych mnohem raději porodila koncem září, nebo zkrátka v termínu, který mi vychází na Den armády, jak rád a často podotýká můj... Celý článek »

V jednom kole

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Čas jakoby letěl čím dál rychleji a mám obavu, že už to do porodu lepší nebude. Přijde mi to jako včera, co jsem odesílala předchozí příspěvek a přitom už je tomu zase týden. Jsem teď v jednom kole. Ač jsem minulý týden měla... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Dovolená se vyvedla, ale ...

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Včera jsem volala své gynekoložce kvůli výsledkům krve. Mám nízkou hladinu hemoglobinu. Naměřili mi hodnotu 94, přičemž norma je 120 – 160. Adinka je takový malý upírek, co ze mě vysává, co může. Všechno, včetně železa. Tak... Celý článek »

Jet či nejet, toť otázka!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Chybí mi moře! Loňské léto jsem u něj nebyla, předloňské sice ano – dva měsíce, jenže to byl Atlantský oceán, konkrétně Lamanšský průliv. A ač jsem byla v Brightonu, což je údajně nejoblíbenější letovisko Angličanů, nekoupala... Celý článek »

Štěstí je krásná věc!

KLUB TĚHULEK! KLÁRA V práci mám takový malý rituál. Každé pondělí se mrknu na internet na „těhotenskou kalkulačku“. Kdo by to neznal, nejedná se o nic víc než o to, že si zadáte do tabulky datum začátku své poslední menstruace a na to konto se... Celý článek »

Co přinesl týden dvacátý sedmý...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Tento týden je mým dvacátým sedmým těhotenským. Musím říct, že jsme si Adinku dobře pořídili, neboť každý nový kalendářní týden je zároveň začátkem dalšího těhotenského. Tak se nám to pěkně počítá. A co tento týden prozatím... Celý článek »

Pár řádek o mně a Adince na začátek...

KLUB TŤEHULEK! KLÁRA Jmenuji se Klára. Je mi 23 let. Jsem stále ještě studentkou. Tedy – v lednu jsem ukončila bakalářské studium na Fakultě sociální věd UK, obor Mediální studia. A studium práv na Univerzitě Karlově mám momentálně přerušeno. Ale... Celý článek »

Naposledy navštívené