Dva v tom: "a přece se točí"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Byla jsem pozadu se psaním blogů oproti jiným maminkám, které píší od počátku svého těhotenství. Chtěla jsem vám "říct" vše, co mi doposud přišlo důležité. Teď už bych psala ráda jen o tom, co se u nás děje momentálně. Jsem ve 30tt, za poslední týden se toho stalo tolik, co vám musím sdělit, takže vše pěkně popořádku:

Každý týden pravidelně chodím cvičit do klubu Slunečnice na Staroměstské. Před nedávnem jsem ukončila „cvičení pro těhotné" a nyní jsem přešla na „cvičení v III. trimestru těhotenství", které se koná každé pondělí. Na konci hodiny se nám paní "předcvičující", která je hlavně povoláním porodní asistentka od Apolináře věnuje tím, že se nás snaží připravit na porod - jak správně dýchat a psychicky podpořit. Tento týden nám například ukázala jak si správně masírovat hráz, což já považuji za velmi důležitou činnost před porodem. Hlavně mi sdělila, že masáž hráze považuje za stejně účinné jako používat balónek Aniball či Epino, které vyjdou i na několik tisíc. Doporučuji určitě každé budoucí mamince po 16tt se přihlásit na hodiny cvičení a pravidelně na ně docházet. Myslím si, že i díky tomu se cítím stále dobře.

Docházíme také s manželem na doporučení našich přátel na těhotenské kurzy na Bulovce, kterou jsme si vybrali i jako naši porodnici. Tento týden jsme byli dokonce na dvou hodinách. Dověděli jsem se něco o péči o novorozence na porodním sále, jak to chodí na odd. šestinedělí a povídali si o správné technice a nástupu kojení. Sdělili nám, co se děje na porodním sále, když se ženě miminko v bříšku nepřetočí hlavičkou dolů do určitého týdne před porodem, protože některé z budoucích maminek, které s námi na kurz docházejí, už jsou v pokročilém stádiu těhotenství a miminko mají stále hlavičkou nahoru. To víte, i nás to trochu vystrašilo, protože bych ráda rodila přece jen přirozeně a ne císařským řezem...

.... na to bych ráda navázala svojí radostnou zprávou, kterou jsem se dozvěděla den po kurzu na gynekologické prohlídce ve 30tt. Doktorka mi potvrdila na UTZ, že čekáme 100% holčičku ("kterou nazvala pinďou, trochu ve mě hrklo") vážící 1300g ... a nakonec mi oznámila, že holčička se mi v bříšku již přetočila hlavičkou dolů! No to byla ta nejlepší zpráva dne, kterou jsem mohla dostat a oznámit jí naší rodině! Samozřejmě, že mě hned napadlo, co když se přetočí zase zpět, má na to přeci jen dost času :-) , ale bylo mi řečeno, že pravděpodobnost je malá.

Pak už nás čekal jen úžasný víkend, který jsme si užili i díky té skvělé zprávě :-). Ozdobili jsme vánoční stromeček, večer se šli projít na vánoční trhy do centra a zakončili to na večeři v místní restauraci.

Snad to takhle bude pokračovat i nadále.

Kristýna


 

Kristýna právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

18. 12. 2014Kristýna
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Konec šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V našem období šestinedělí jsme s Nikolkou obstály obstojně. Krásně jsem se rozkojila tak, že mi malá až nadprůměrně přibírá. Je to taková moje malá buchtička. Už ani neodsávám, jen když si chci třeba odpočinout, ale jinak... Celý článek »

Jak na houpačce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Máme tu další v počtu 3 týden v období šestinedělí. Hodně se toho od minulého blogu změnilo k lepšímu. Celý článek »

Kojení je věda

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Myslím si, že každá budoucí a i současná maminka jako já, v šestinedělí a ne-li i potom řeší to, jestli zvládne nakojit své miminko. Nakupujeme předem různé propriety na kojení a to ani nevíme, jestli vůbec kojit budeme. Co... Celý článek »

Porod a začátek šestinedělí

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V mém poslední blogu jsem psala o tom, že mi byl proveden Hamiltonův hmat. To mě, ale v nejmenším nenapadlo, že již druhý den večer budu držet v náručí naší malou princeznu. Celý článek »

Dva v tom: "finišuju"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Teď už nastal čas, kdy si raději blog píši každý den, protože nikdy nevím, kdy to přijde a spoléhám na svého manžela. Dopíše ho určitě se šťastnou zprávou na konci a pošle za mě do redakce. :-) Celý článek »

Dva v tom: „čas přenášení“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Stále doufám, že tento týden už je pro mě poslední, ale porod stále v nedohlednu. Pokud čtete můj blog, který vychází ve čtvrtek 26.2. tak buďto už mám porod za sebou a určitě se to v brzské době dovíte, anebo už více jak... Celý článek »

Dva v tom: "2 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA V tyto poslední týdny doháníme, co se dá. Hlavně se snažíme být teď hodně ve společnosti naší rodiny a nejbližších přátel. Co když se pak nějakou tu dobu nikam nedostaneme. :-) Celý článek »

Dva v tom: "4 týdny do dne D"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Konečně jsem absolvovala svou poslední poradnu u své bezcitné gynekoložky (po uplynutí šestinedělí bych jí ráda změnila a našla si doktorku, která se mi bude snažit pomoci a ne, že mě jen odkáže na internet, abych si tam... Celý článek »

Dva v tom: "Sama doma"

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Tento týden mě čekal můj první „týden samoty“ na mateřské dovolené. Bydlíme ještě s mojí babičkou, tak jsem věděla, že budu mít v tyto dlouhé dny před porodem o zábavu postaráno, ale jelikož se jí prodloužil pobyt v jednom... Celý článek »

Dva v tom: Přípravy na předsudky

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Přijde mi, že čím dál tím víc v dnešní době slýchávám negativní tlak od lidí okolo sebe, v televizi či si stačí přečíst článek v novinách, co mě čeká, když si budu chtít pořídit miminko, je to furt dokola. Celý článek »

Dva v tom

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Slíbila jsem, že příště sepíši blog, jak jsme se "vtipně" dověděli o tom našem vytouženém překvapení. Teď už to vyprávíme jako vtipnou historku, ale v tu chvíli nám to moc vtipné nepřišlo. Celý článek »

Cesta k vysněné holčičce

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Zdravím všechny maminky a spolutěhulky, právě jsem se stala jednou z vás, novou členkou Klubu těhulek! Nikdy není pozdě, a protože už jsem ve 27tt, tak na můj první blog mám alespoň o čem psát. Pro začátek se vám představím.... Celý článek »

Naposledy navštívené