Dva v tom: „předvánoční shon“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Věděla jsem, že tento předvánoční týden bude pro mě hodně emoční a psychicky i fyzicky nejnáročnější za celou dobu mého těhotenství.

Již od pondělí mě čekalo zaučování nové kolegyně, která mě bude zastupovat po dobu mé mateřské dovolené, vánoční večírek s firmou, chystala jsem můj vlastní rozlučkový večírek a k tomu všemu zvládnout takový ten klasický předvánoční shon, který snad zažívá každý z nás, když se chystá na svátky.

Dochodili jsme s manželem poslední hodinu předporodního kurzu, kdy jsme vedli diskuzní kroužek s porodníkem. Nevím proč, ale zrovna mě napadla otázka: tvrdnutí břicha, protože jsem nevěděla jak to přesně poznám a jestli už se mi to náhodou někdy nestalo. Vždy mi bylo, ale jen řečeno, že to určitě poznám, „no tak snad to poznám, když to říkají odborníci“.

Blázinec = Vánoce, kdy vypadnu z práce rovnou do obchodního centra mezi všechny ty davy lidí, abych sehnala ještě poslední dáreček pro babičku, lidé si asi o mě myslí, že když vypadám jako velryba narvaná v baloňáku, tak do mě mohou strkat, jde člověk rovnou balit dárky a péct poslední druhy cukroví, kdy teda mi těhule už máme menší problém v podobě překážejícího břuchu, ze kterého mi ta malá potvůrka dělá teď mnohem častěji prolejzačku „být hlavičkou dolů je asi zábavnější :D“.

Tak mezi toto předvánoční šílenství jsem dostala od babywebu dáreček v podobě focení v ateliéru Fotoprome. Musím říct, že to bylo jedno z nejlepších focení, které jsem kdy zažila. Opravdu profesionální jednání celého týmu co byl semnou na focení ;), holky budou jistě vědět. Už se nemohu dočkat fotek!

Jak víte, holčičku už mám přetočenou hlavičkou dolů a tento týden už to dostatečně pociťuji. Dává mi celkem dost zabrat. Začíná mě pobolívat v podbřišku a jako by mě tahala stěna pod pupíkem. Je také možné, že po celém tomto náročném týdnu už toho mám tak akorát a i malá mi to dává najevo. V pátek v noci mi už asi začalo tvrdnout bříško, s manželem jsme se rozhodovali, jestli jet nebo nejet do porodnice. Nakonec jsem se, ale rozhodla, že se pokusím usnout a uvidíme ráno. Usla jsem ihned a spala až do rána. Druhý den už mi bylo hned o něco lépe. Musím se začít trochu více šetřit a myslet taky trochu na sebe.

Zjistila jsem, že moji blízcí přátelé, které člověk nevídá zas tak často jak by chtěl, tak si opravdu čtou můj těhotenský blog, aby věděli co se u nás děje nového. I přesto, že nereagují na facebooku nebo nenapíší do zpráv „jak se máš“ tak vím, že tohle je způsob jak jim říct – jak se máme :-). Má to opravdu dobrý ohlas, což mě moc potěšilo a vážím si toho!

Ráda bych Vám všem popřála krásné a klidné prožití svátků vánočních, moc se nepřežerte cukroví a bramborového salátu tak jako já, protože to je to co na vánocích nejvíce miluji, klid s rodinou a přejídání se těch nejrůznějších dobrot, které si člověk za celý rok nedopřeje!

Vaše Kristýna


Kristýna právě prožila 31. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?b633826779917455511.jpg

25.12.2014 12:27  | autor: Kristýna Havlíková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist