Dva v tom: „lepší dříve, nežli později“

KLUB TĚHULEK! KRISTÝNA Nevím, jestli je to špatná vlastnost člověka, některým lidem to může vadit, ale já zastávám pravidlo „lepší dříve, nežli později“.

Nemohla jsem to již vydržet a manžela neustále obtěžuji s otázkou „kdy pojedeme pro ten kočárek?“. Vydali jsme se pro něj tedy už teď. Byl již připravený s autosedačkou v jednom z pražských dětských domů. Po převzetí jsme, ale zjistili, že autosedačka je poškrábaná. Bylo nám, ale řečeno, že tyto autosedačky již nemají, jelikož je to doprodej a že pro nás nic jiného udělat nemohou. Řekli jsme si dobře, nezbývá než se s tím smířit. Doma, ale při montáži kočárku, který nebylo lehké složit bez návodu, který k tomu nebyl přiložen, se nám stala malá nehoda s kolečky a tak jsem se druhý den hrdinsky vydala do obchodu znovu a to i s autosedačkou, že si nechám vrátit peníze a kolečka nechám opravit. Naštěstí, byli na mě moc milý a ochotní, vše jsem vyřídila ihned na místě. Kolečka nám dali dohromady a autosedačka najednou šla vyměnit za nepoškrábaný kousek, jen jí vlastně převlékli za jinou. Jak se říká, že se má kočárek a autosedačka vyzvedávat, až když jde maminka z porodnice, tak nevím v čem bych své miminko odvezla. Nakonec to dobře dopadlo a vše už je v pořádku uložené na svém místě. Přišla nám konečně i postýlka, kterou mi manžel smontoval již o víkendu. Našli jsme jí to pravé místo a dali jí ten správný kabátek. Je krásná a já spokojená, už tam chybí jen ten malý kulihrášek. A ode mne je zase klid … na pár dní :-).

NAPIŠTE KRISTÝNĚ DO DISKUZE

Na začátku týdne jsem si domluvila další návštěvu u své dávné kamarádky, že se zajedu podívat na ni a jejího malého synka, jak se jim daří. Kloučkovi je 9 měsíců, ale je to pěkný rošťák, za dobu mé návštěvy se 2x praštil do hlavy. Mají všude po bytě rozmístěné bezpečnostní pomůcky proti otevírání dvířek a ochrany na rozích stolů. No koukám, že to není žádná sranda. Člověk, aby za ním furt běhal a bál se, kde si zase ublíží.

Odvážila jsem se vydat večer ven s mými kamarádkami z práce na náš obvyklý babinec „Ladies Night“ v kině Lucerna, kde jsme zkoukly skvělou romantickou komedii „S láskou, Rosie“. Doporučuji! Film jsem zvládla celý, bez přestávky na záchod. 🙂

Balíme, balíme

Protože jsem ve 35tt a nikdo neví, kdy to na něj přijde, tak nám v porodnici doporučili, abychom si sbalili tašky cca 5týdnů před termínem porodu. Celkem je to věda, ale s „návodem“ z porodnice, co jsme dostali, jsem se do toho pustila. Je třeba mít připravené 3 tašky a všechny možné důležité doklady jako jsou rodné listy rodičů a náš oddací list!

V té první tašce máte mít sbalené věci na porodní sál pro maminku, jako třeba hygienické potřeby, župan, ručníky, přezůvky, teplé ponožky, hroznový cukr na výdrž, v této tašce máte mít i svačinu pro sebe a manžela, který chce být u porodu, asi vědí, že na sále strávíme nějaký ten čas. Jediné co má mít manžel u sebe, když dorazí do porodnice, je hlavně 1000 Kč na poplatek za přítomnost u porodu, jelení lůj a foťák – to je celá jeho práce.

Do druhé tašky patří věci na oddělení šestinedělí, které potřebujete ke své normální potřebě, ale hlavně pro svou vlastní hygienu, jelikož tam strávím s miminkem minimálně 72 hodin po porodu. V porodnici na Bulovce jsou vybavení natolik, že si o péči o miminko nemusím dělat starosti až do našeho odjezdu. Dostaneme dostatek plen a hygienických potřeb na celkový pobyt v porodnici.

Do třetí tašky patří věcičky pro miminko, tu budu mít připravenou s autosedačkou doma pro manžela, který jí vezme v den našeho propuštění. Jsou v ní oblečky pro naší malou princeznu a fusak do autosedačky.

Doma už se nám to pěkně rýsuje, tašky sbaleny, kočárek uložen v kočárkárně a postýlka na svém místě.
Vaše Kristýna


Kristýna právě prožila 35. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633826779917455511.jpg

22.1.2015 12:16  | autor: Kristýna Havlíková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist