Jde se na nákupy

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V sobotu jsem poprvé vyrazila s maminkou svého přítele na nákupy pro Oliverka. Jelikož čekáme první miminko, žádné oblečení ani ostatní potřebné věci pro něj nemáme.

Naštěstí jsme obdařeni hodnými příbuznými, kamarády a samozřejmě nejbližší rodinou, která nám pomáhá jak v nakupování, tak i v zapůjčení, vlastně nejen tím. Jsou tady pro nás v každou denní dobu. Dnes jsme se soustředili na oblečení, alespoň to základní a běžně dostupné. Přece jen teplejšího oblečení, které potřebujeme na listopad asi už moc není nebo zatím není, zvlášť teď v červnu, ale i tak jsem doufala, že na něco pěkného narazíme.

Sortiment je bohatý, od bodýček, po bundičky a rifle, všechno tak miniaturní, člověku oči přechází nejen z nápaditosti, ale i barev, které jednotlivé obchody nabízí. Chtěla bych to všechno. Sama ale dobře vím, že to nejde, poroste tak rychle, že by toho spoustu nevynosil a mně by bylo líto, kdyby to jen tak leželo ve skříni nenošené. Ale je těžké odolat a nekoupit mu to, zvlášť, když je to naše očekávané zlatíčko.

Protože je to chlapeček, soustředili jsme se na modrou, zelenou, ale i neutrální barvu. Kromě růžové, mu prakticky můžu obléci cokoli a bude to vypadat dobře. To by bylo překvapení, kdyby se nám narodila holčička. Věřím ale mojí lékařce, která si chlapečkem byla jistá téměř na sto procent a i kdyby, měli bychom ji rádi stejně.

Po příjemně stráveném odpoledni, jsme odešli s plnou taškou moc krásných věcí od malé po větší velikost a velkou spokojeností. Jinak můj 18. týden probíhal ve smyslu běžných činností – práce, mezitím pár dní volna a zase práce. Občas mě to pracovní nasazení zmáhá, ale říkám si, jsem stále v příjemném kolektivu, práce mě baví, mám pohyb a možnost jít kamkoli a kdykoli.

Oliverek vesele kope nejen ve dne ale i v noci, mně začíná pomalu a jistě narůstat bříško, takže každému kdo mě vidí, je určitě jasné, že to nebude tím, že moc jím. Pokračujeme ve čtení pohádek před spaním, kdy postupně přibíráme další a další příběhy, které si i sama ráda připomenu po těch letech.

Za 14 dní nás čeká další kontrola u mojí gynekoložky, tentokrát ve 20. týdnu, tak snad pro nás bude mít samé dobré zprávy jako doposud. Navíc se zase uvidíme s naším malým chlapečkem. Tentokrát jde s námi i táta, takže opět všichni tři, jak to má být.


Bára právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

15. 6. 2016Barča
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

36. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Plynule navazuji na minulý blog, kdy jsme se s Oliverkem ocitli poprvé v nemocnici. Nebylo to zatím z důvodu porodu, ale trošku se nám těhotenství zkomplikovalo.  Celý článek »

35. týden – První přijetí do nemocnice

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Říkala jsem si, co pořád psát a o co se podělit, aby to ještě bylo pro vás, moje čtenáře zajímavé. 2 týdny utekly jako voda. Ze začátku tyto dny vypadaly klidně, pohodově a bezproblémově, ale jak je vidět, děti, i když ty... Celý článek »

33. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu další týden a tím pádem za námi i pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky spolu s velkým ultrazvukem.  Celý článek »

32. týden – Nástup na studia

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pondělí a mě čeká první školní den. I když na vysoké škole, ale po těch letech právě dnes usedám znovu do lavic a nabývám právoplatné pozice student. Navíc zcela dobrovolně.  Celý článek »

Kouzlo 3D – 29. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je tu zase další týden a já přidávám svůj další blog. Léto u konce, Oliverek je o týden starší a ostatně já také. Oslavila jsem svoje 32 narozeniny. Tedy zatím jen s přítelem ve dvou, pořádná oslava s rodinou mě čeká tento týden... Celý článek »

Z druhého do třetího – 28. g.t.

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Celý půlrok se člověk těší na dovolenou a když je tam, aby se pomalu chystal domů. 12 dní jsme letos strávili na jihu Chorvatska ve městě Gradac. Jen já a můj přítel. Naposledy, než budeme úplná rodina. Sice nebudeme mít stejná... Celý článek »

26. týden: Plánovaná dovolená

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je pátek a já sedím v čekárně u laboratoře, kde mi právě odebrali krev na hladinu cukru. Po 12 hodinách hladovění, se začíná žaludek už ozývat a už bych si i něco dala. Ale nemůžu. Podle prvního výsledku dostanu k vypití sladký... Celý článek »

25. týden

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Šestý měsíc. Už 6. měsíců nosím v sobě nový život. Našeho malého Oliverka. Je za mnou další pravidelná měsíční kontrola u gynekoložky. Vše je v pořádku u mě i u malého. Jen jsem přidala ke svým vitamínovým doplňkům šumivé... Celý článek »

Čekající kamarádi

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Tento týden jsme pojali spíše pracovně. Sice bylo venku moc pěkně, vyzývalo to na nějakou vycházku, ale my věnovali veškerý volný čas tvorbě budoucího pokojíčku pro našeho Oliverka.  Celý článek »

Z volna do práce

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ V tomto blogu bych chtěla povyprávět, jak jsem si předchozí týden užila, co mě potěšilo, naplnilo, ale i překvapilo. Ze začátku týdne jsem strávila 3 dny s kamarádkou v Třebíči.  Celý článek »

Osud je osud

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Týden se s týdnem sešel a já jsem ve svém těhotenství o nějaký čas starší. Jelikož nám gynekoložka posunula termín podle ultrazvuku o 3 dny dříve, blížíme se ke 22. týdnu. Celý článek »

Být mámou nebo studovat?

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Už je to několik let, co jsem maturovala. Člověk byl mladý, na prahu dospívání a neuvědomoval si, snad i nepřipouštěl, že by maturitní zkouška dopadla jinak než dobře. V dalším studiu na Vyšší odborné škole už šlo do tuhého,... Celý článek »

Čteme pohádky

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Koncert je za mnou, teda za námi. Byl krásný, chvilkami jsem se vrátila do dob mého mládí, tj. do doby před 13 lety, kdy jsem na skupinu Team tančila ploužáky na mých prvních diskotékách s tehdy první láskou, která nedopadla. Celý článek »

Je to chlapeček

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Je středa. Právě jedu od svojí gynekoložky a cítím se skvěle. Přesedám na autobus směrem k domovu a znovu musím vytáhnout fotku našeho malého pokladu. Že mi někdo jiný kouká přes rameno, mi nevadí.  Celý článek »

První pohyby

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ 15. týden byl obohacující jak ve smyslu získání užitečných informací, tak i v objevení milých pocitů v souvislosti s mým těhotenstvím. Celý článek »

Týden plný odpočinku

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Blížící se 15. týden mého těhotenství, byl pro mě plný odpočinku. Času a možnosti nejen dohnat spánkový deficit, který mám již od začátku těhotenství a zřejmě bude přetrvávat ještě dlouho, ale i nad vším popřemýšlet, co a jak... Celý článek »

Z prvního do druhého

BÁŘINO TĚHOTENSTVÍ Z horšího do hrozného, z ničeho po něco velkého, od slz zklamání po slzy radosti. Takhle nějak bych popsala svoje pocity – totální zmatek, strach, překvapení a radost. Celý článek »

Naposledy navštívené